İçeriğe Yönlendir

İkinci Üçüncü El "d -e" Sınıfı Nadir Araçlar

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

20-30 liralara düşmülş bu araçlar için ne düşünürsünüz? Artıları ve eksileri nelerdir? Hangi markalar bu kategoriye girer?

Yakın arkadaşım 9500 liraya infiniti aldı ve iki yıldır lpg ile biniyor. memnun. ve de rahat. içinde 9500 liralık BOSE müzik sistemi var. :)

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Benim Passat biraz bu sınıfa giriyor sanırım. Ivırı zıvırı 24 bine maloldu bana. O paraya aynı model Focus, Astra vs alınabilirdi ki onlardan üst sınıf bir araç aldım. Trend olmasına rağmen yeterince donanımlı. Bence temizi bulunduktan sonra gayet mantıklı..

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Bu soru benimde kafamı çok kurcalıyor. Hep üst model olsun , yeni teknolojili olsun , dizel olsun vs.vs dedim ama bazen yanlış mı düşünüyorum da demedim değil.

Bahsettiğiniz tür ve sınıftaki araçları kullanmak apayrı birşey. Yeni LPG sistemleri çok başarılı bir şekilde gelişiyor ve bu araçlar her geçen gün biraz daha ilgimi çekiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Biraz şans işi, bu sınıfın ilk sahipleri genelde şirket üstünden bol faturalı servis masrafından kaçınmazlar, 2-3. sahiplere geçince, 20/50 yağ koyarak gezmeye çalışanlar çok. 300.000km de olsun, ilk sahibinden olsun tercih edilebilir. Elektronik oyuncakları çok, kurcalanmış ise, dert bitmez.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

silindir hacmi sorunu varsa yani sınıf yüksek ama motor küçük olacaksa E200 diyorum ben. camry 97 model v6 bir komşuda var. 13 bine mi ne almıştı ama 1-2 bin masraf etti.

Yorum bağlantısı
Musa Yüzbaşıoğlu
Bu soru benimde kafamı çok kurcalıyor. Hep üst model olsun , yeni teknolojili olsun , dizel olsun vs.vs dedim ama bazen yanlış mı düşünüyorum da demedim değil.

+birmilyon

Aynı düşünce bendede hep olmuştur.Hep "c sınıfı" sıfır araç alıyordum,düşününce aynı paraya "d - e sınıfı" 3-10 yaş arası araç alınabilir diyordum kendi kendime ama bir türlü sonuca varamıyordum sıfır ve garantili bir "c sınıf"araç mı? yoksa ikinci üçüncü el "d-e sınıfı" bir araç mı?

Bu konu iyi oldu benimde aklımda ki soru işaretlerini kaldırmış olur.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

99 model 5.20i almış olsaydım belki biraz masrafım olurdu ama bmw donanım ve güvenliğine sahip olurdum..

arkadaşım aldı 2 yıldır gayet memnun ve mutlu canavar gibi maşallah..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Her zaman yüksek model araçtan yanayım her an acaba sürpriz arıza cıkacak mı diye düşünmek sıkıntı yaratır bende

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
99 model 5.20i almış olsaydım belki biraz masrafım olurdu ama bmw donanım ve güvenliğine sahip olurdum..

arkadaşım aldı 2 yıldır gayet memnun ve mutlu canavar gibi maşallah..

Şu andaki donanımınız daha fazla ve güvenliğiniz aynı hiç merak etmeyin.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)
Şu andaki donanımınız daha fazla ve güvenliğiniz aynı hiç merak etmeyin.

çağlar abi benim arabam daha donanımlıda bmw başka be :)

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Bütçe ile ilgili sonuçta,

Herkes 0 mercedes-audi-bmw almak ister.

Bu araçlara belli bir bütçe ile sahip olmak için tabi belli riskleri de almak gerekiyor.

Ben 0 araç alma hatasını bir kere yaptım,kesinlikle bi daha 0 araç almam,n'oldu sonuçta 2 sene sonra pul parasına gitti.

KM.si belki biraz daha fazla biraz daha yaşlı ne araçlar alabiliyordum.

İşin özeti özellikle 1.6cc motordan büyük araçlar vergilendirme sisteminden dolayı büyük değer kaybediyor ve uygun fiyata alınabiliyor.

Örneğin focus sahipleri kızmasın ama ben aracımı alırken aşağı yukarı focus-mondeo fiyatları birbirine yakındı,biraz fazla vergi vermeyi-yakıtı vs.. göze alıp mondeo aldım ve doğru yaptığımı hergün daha iyi anlıyorum.9 yıllık aracımla 0 km focusun arasında çok bi fark olmadığını düşünüyorum.illa ki yeni teknolojiler oluyor,ama 2-3 kat fiyat farkı olacak kadar değil...

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

demekki bu soru herkesin aklını kurcalıyor..

15000 TL civarı bir araba almamız lazım 1-2 ay içerisinde...

düşünüp duruyororum ne alalım diye...

araba satmak mı zor almak mı acaba? bu da güzel bir soru....

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Almak zor tabi,

Satarken bir tane ,fakat alırken ....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

benim yukarıdaki soruya önerim olabildiğince küçük ve olabildiğince yeni araç almak olur eğer bütçe kısıtlı ise. Konu başlığında kastettiğim araçlara Laguna-Passat-Mondeo bence girmemeli. Ben daha büyüklerini kastettim. Ama mondeo-passat-laguna da tabi tartışılması gerekir.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

kocamann bir mercedesi 0 focusa değişmem :good1: Harıl gürül cinsinden bir merso oh oh :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Birazcık daha üzerine ekleyip 2002-2005 aralığında mondeo alabilirsiniz :good1:

Yorum bağlantısı
Oğuz Künyeli

25-30.000TL'ye en mantıklı lüks araç bence mondeo ghia x tir.

Temiz olursa superb daha mantıklı olur.

Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil

Bu soru herkesin kafasında var sanırım :)

Yaşı ilerlemiş D-E segmenti araçlar için söylüyorum: Ne kadar çok donanım, o kadar çok problem

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Sanırım birazda yaşımdan dolayı , eski Ferrariler çok ilgilimi çekiyor. Birgün yapacağım böyle bir çılgınlık. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Sanırım çoğunluğun bu tür araçlara merağı-ilgisi var.

Fakat korkular duyguların önüne geçiyor.

Vergisi çok,yakıtı ayrı dert,masraf çıkarırsa,bi yeri bozulursa ben ne yaparım.korkular,korkular...

Yarın birgün satmam gerekecek,ya elimde patlarsa,2.eli yok...vs.vs...

Yoksa kimse nerden aldın,kaça aldın,pert mi lan bu,düp var mı?sorularını pek dert etmez herhalde.

Sonuçta binecek olan biziz,0'ını da alacak bütçe yoksa niye 2.eli gayet uygun olan bu araçlardan faydalanmayalım.

Muhtemelen bundan sonraki aracımda camry,chrysler 300m-300c,peugeot607,legend,mercedes S-E,grandeur,jaguar xf,...araçlardan biri olacak.

Benim görüşümdür,kişiye göre değişebilir,piyasada yaygın olan çoğu sıfır b-c-d segment araçlardan daha güzel,gösterişli,güvenli,konforlu,performanslı,....

Varsın biraz yaşlı olsun,bizde alırken hoşafı çıkmış olanı almıycaz herhalde,bakıcaz,beğenecez,gerekli yerlere gösterecez...

Dünyaya bi daha mı gelicez,n'olur 3-5 bin zarar ederiz,onu da ben pek takmam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bende D ve E sınıfı araç hastalığı olan biriyim. Hatta ilk arabam 97 Opel vectra. Ozamanlar modeo çok aradım temiz bulamayınca 6 ay aradıktan sonra vectra aldım. Aslında benim amacım e200 mercedes veya c200 mercedes almaktı eşim istemedi. Arkadaşlarım ne yapacan onu git clio accent falan al. Bu zevk meselesi. Bana söyleyenlerden bir tanesi benim 97 vectrayı aldı. Çok rahat ve iyiki almışım diyor. Aynı şeyi şimdiki mondeo için söylediler. Bu paraya gel punto linea sıfır accent İ30 falan alırsın dediler. Ben kafa koymuştum D segment bir araç mondeo, chrysler 300m-300c , 5.28İ, s320L, A6 gücümün yettiği 28-30 tl ama mercedes olmadı yine :p eş durumundan. Sonunda temiz mondeo buldum aldım. Vergisinden başka birşey beni üzmüyor. Halkımızın aklında ya arıza yaparsa, yakıtı fazla, vergisi yüksek, ikinci elde satışı nasıl. Ben şunu söylerim uzun yolda bineceksen rahatlık düşünüyorsan d sınıf güzel. Şehir içinde park sorunları olmasa şehir içindede tamamda park sorunu çok sıkıntı.

Araba ihtiyaç ve tercih meselesine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Gökhan Aybars Çağlarca

Nissan Maxima Qx veya İnfinity Q30 adıyla anılan araçtan arkadaşımda vardı kullanma imkanım olmuştu gerek konforu gerek donanımı gerekse işçiliği iyiydi üstelik japon olduğu için pek sorun da çıkarmadı.Değer mi bence temizi bulunursa değer.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...