İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Focus çıktı

Serkan Toygar

Recommended Posts

Serkan Toygar

ABD DE adamlar elektrikli arabanın keyfini sürüyor, biz hala yok benzinli çok yakıyo tüp taktırıp daha çabuk hakkın rahmetine kavuşalım yok dizel şehiriçi şu kadar yapıyorum gibi yorumlar dinlemeye devam edelim adamlardaki elektrikli araçlar ve full araçlarla dolasırız dikkatinizi çekerim dışardaki focuslarla bizim titaniumların xxxx + plus ları bile baş edemez yani bu kadar değerliyiz onların gözünde:) http://www.ford.com/electric/focuselectric/2012/ adresinden bakabilirsiniz. onlar dolaşsınlar elektrikli sıfır emisyon ve mükemmel bir ekonomi biz uğraşalım dizel benzin:)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ahh ahh, daha çook bekleriz biz, zaten gelmez bunlar bize.

Çok problemliymiş bu yeni elektrikli Focuslar, kaçak varmış , aracın içine şase yapıp yüksek voltaj kaçırıyormuş.

Çok test pilotu ve denek çarpılmış yanmış tutuşmuş sakat kalmış ölmüş. Tabi basına duyurmuyorlar :D

Alınmaz yani bu. Gelmemesi hayrımıza. Okursam ki gastede Ali Fordoğlu elektrikli focusunda gezerken veya ev prizine bağlamaya çalışırken akıma kapıldı, çarpıldı falan çok üzülürüm. Allah muhafaza. :D

Ha dersen ki Focus Ecoboost 180 Bg, tamam hemen alalım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çok problemliymiş bu yeni elektrikli Focuslar, kaçak varmış , aracın içine şase yapıp yüksek voltaj kaçırıyormuş.

Çok test pilotu ve denek çarpılmış yanmış tutuşmuş sakat kalmış ölmüş. Tabi basına duyurmuyorlar :)

Alınmaz yani bu. Gelmemesi hayrımıza. Okursam ki gastede Ali Fordoğlu elektrikli focusunda gezerken veya ev prizine bağlamaya çalışırken akıma kapıldı, çarpıldı falan çok üzülürüm. Allah muhafaza. :good1:

Ha dersen ki Focus Ecoboost 180 Bg, tamam hemen alalım.

Vayt, kıskanma kardeş, Ford, elektrikliye ordanda uzaya falan açılır artık, senin fiat; GP ya anca GP marka akü modifiyesi yapar, fiat önce araba yapmayı öğrensin sonra gelsin, o zaman bakarız durumuna, Ali Fiatöver kardeşim.

Ecoboost olayına hiç değinmiyorum zaten, yazık bu kadar yüklenmiyim sana, zaten gp alarak kendini yakmışsın, bak sana tavsiyem fazla beklemeden sat şunu, kendine gerçek bir araba al kardeşim, böyle atraksiyonlarla falan olmuyor bu işler, ss-süslemeli abarth-ı modellerle göz boyamalı ama gerisi boş şeylerle uğraşma :D

Not: çarpılma riski sıfır Class1 yalıtımlı Ford, ayrıca opsiyonel yüksek verimli güneş panelleri sayesinde kendi kendine şarj oluyor, sen gp de çakmaktan telefonu şarj ettiğin kıvılcımlar saçan uyduruk sistemi kastettin herhalde, yanlış olmasın sakın. :D

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
:D Canım sıkılıyordu , yine yüzüm güldü Allah razı olsun.

:D Eyvallah hemşerim.

nerde o eski focuslar nerde bu yeni çıkacak kasa.

Nerde benim eski Focus 1 Sport Trend'im nerde bu Focus 2 ve 3, pehhh bunları alacağıma GP veya Linea T-jet alırım, hiç olmazsa beni eğlendiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Vayt, kıskanma kardeş, Ford, elektrikliye ordanda uzaya falan açılır artık, senin fiat; GP ya anca GP marka akü modifiyesi yapar, fiat önce araba yapmayı öğrensin sonra gelsin, o zaman bakarız durumuna, Ali Fiatöver kardeşim.

Focusun yaptığı pilli arabayı Fiat nerdeyse her modeline yaptı Ali Fordoğlu. Sadece bir model değil hepsi pilli araba. Dobloda var pilli, 500'de Palio'da...

fiat-500-ev1.jpg

electric-palio.jpg

fiat-doblo-electric-van.jpg

fiat_fiorino_electric.jpg

fiat_fiorino_electric_1.jpg

FEV_Electric_Fiat_500.jpg

Not: çarpılma riski sıfır Class1 yalıtımlı Ford, ayrıca opsiyonel yüksek verimli güneş panelleri sayesinde kendi kendine şarj oluyor, sen gp de çakmaktan telefonu şarj ettiğin kıvılcımlar saçan uyduruk sistemi kastettin herhalde, yanlış olmasın sakın. :hohoho:

Ya tabi, makaronlarla sarsınlarda tutuşmasın pilli Focus.

Sen ne kıskanç bir adamsın :) Az önce Edremit nüfus müdürünü aradım, dedim Ali Cihangiroğlu deyince kimse tanımıyor, lütfen bu adamın adını Fanatik Ali Fordoğlu olarak tescil edin dedim. Adı Ali göbek adı Fanatik soyadı da pek tabiki Fordoğlu olmalı senin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ön tampon-ızgara benzniliden iyi :) Ama zorlama aston martin havası var. ecobost FII.5 a koyulmalı yoksa FI den başka focus t-jetten başka motor tanımam :hohoho:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Koyun 10bin lira hemen çevirelim istediğiniz arabayı.

Tamam, hemen :hohoho:

Aman performans, son hız ve menzilim aynı kalsın lütfen.

Birde Fiat garantim bozulmasın :) Sizin sistemde 5 sene garantili olsun.

Hesap nosu alayım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Menzil dışında diğerlerini sağlarım hatta daha yükseğini yaparım. Zaten eski arabaya yapacağımızdan garanti problem olmaz. Eletrik motoru 2 sene garantili.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Komple elektrikli mi hibrit mi? 10 bine. Eğer gerçekten yapılabiliyorsa lpg sektörü gibi 5-10 seneye elektrik dönüşümü sektörü oluşur.

hatta şuan bile 10 bine sağlıklı bir dönüşüm yapılıyorsa Mercedes-bmw gibi arabalarda ekonomik olabilir :) 1.6 mercedese elektrik motoru tak bin :hohoho:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Komple elektrik. Zaten öyle olacak. Zamanı olan aşağıdan okusun.

http://www.diyelectriccar.com/

Biz renoyu çevirirken 4bin dolarlık malzeme kit (motor+ kontrol ünitesi) ve 1000 dolarlık kablo mablo kullandık. Renoyu da 1700 liraya almıştık 2004 te.

Sahibinden.com da bir tane broadway görmüştüm satılık adam yapmış yürütüyor.

Muayene ne olur orası meçhul. Köyde kullanır.

Muayene için hukuki zemin çıksın hemen patlayacak bu iş.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Menzil dışında diğerlerini sağlarım hatta daha yükseğini yaparım. Zaten eski arabaya yapacağımızdan garanti problem olmaz. Eletrik motoru 2 sene garantili.

Mehmet abi motoru nereden temin ediyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

Hocam olmaz, benim arabam 2009 model, 4 sene fabrika garantili.

0-100 8,2 sn den iyileşir diyorsun, son sürat da ok 200 km, e yerli malı Tesla 4 kapı olucam yani :hohoho:

Elektrik motoru tamamda pillerin garantisi ? o da çok önemli, piller pahalı.

Arabam ağırlaşır kesinde tahminen kaç kg, buda performansı etkiler.

İyi hadi menzil 300 km olsun ama 220 v ilet maksimum 5 saatte şarda olsun.

Muayene ne olur orası meçhul. Köyde kullanır.

Muayene için hukuki zemin çıksın hemen patlayacak bu iş.

E ben köyde mi kullanıcam 10.000 tele verip. Bana İstanbul içi lazım.

E muaynede yok, bu biraz Erke dönergeçi tadında oldu :) Fikir hoş, pratikte şimdilik imkansız.

Bu arada TSi'a neden pilli araba dönüşümü yapmadığınız da ortaya çıktı :unsure:

Mc Donaldın orada duran polis amcalar yakalar, kaçak elektrik kullanımdan bağlarlar Darıca karakoluna.

tarihinde Ali El tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ali abi Kadıköyde felan takılırsın işte :) Hem istanbulda köy çok diye biliyorum :hohoho: Köyden köye gidersin olur biter

Yorum bağlantısı

100.000 tlli rakamlara satılıyor zaten.Almak isteyen alır.

Mehmet üstadım kanun taslağı çıksın Firmalar açılacak eminim.Ankara'da var ostimde şaşmazda adamlar yapıp kullanıyorlar.sayı az ama yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
...

Elektrik motoru tamamda pillerin garantisi ? o da çok önemli, piller pahalı.

Arabam ağırlaşır kesinde tahminen kaç kg, buda performansı etkiler.

İyi hadi menzil 300 km olsun ama 220 v ilet maksimum 5 saatte şarda olsun.

E ben köyde mi kullanıcam 10.000 tele verip. Bana İstanbul içi lazım.

E muaynede yok, bu biraz Erke dönergeçi tadında oldu :fiuw: Fikir hoş, pratikte şimdilik imkansız.

Bu arada TSi'a neden pilli araba dönüşümü yapmadığınız da ortaya çıktı :good1:

Mc Donaldın orada duran polis amcalar yakalar, kaçak elektrik kullanımdan bağlarlar Darıca karakoluna.

0-100 8.2 altına inebilir ancak durması felan sorun olur bir de iyi lastik lazım patinaja giriyor araçlar. Toros öyleydi yani.

Ağırlık artışı 200 kg de tutulabiliyor.

Menzil 100 km iyi şartlarda. Dolum zamanı 12 saat. Çok menzil istersen kurşunlu ucuz akü kullanamazsın. Biz kurşunlu marin normal mutlu akü kullandık.

Köyde kullanıp kullanmaman sana kalmış. Muayene mafyası ile anlaşmak lazım. Muameleci belki yaptırır.

TSI ya niye yapayım yepyeni araba. Ama bir tane aday fiat uno var göz diktiğim. Bu çevrimi yapacağınız arabanın halen ekonomik ömrünü tamamlamış olması lazım. Yoksa olmuyor. Yani motoru uçmuş eski mersedes uygun olabilir mesela.

Erke ile ilgisi yok. Erke hem pratikte hem teorikte imkansızdır. Bizimkisi hem pratikte hem teorikte mümkün ancak "fizibilitesi" uygun düşmüyor hukuki nedenlerle. Arabayı kullanamıyorsun.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
0-100 8.2 altına inebilir ancak durması felan sorun olur bir de iyi lastik lazım patinaja giriyor araçlar. Toros öyleydi yani.

Ağırlık artışı 200 kg de tutulabiliyor.

Menzil 100 km iyi şartlarda. Dolum zamanı 12 saat. Çok menzil istersen kurşunlu ucuz akü kullanamazsın. Biz kurşunlu marin normal mutlu akü kullandık.

Köyde kullanıp kullanmaman sana kalmış. Muayene mafyası ile anlaşmak lazım. Muameleci belki yaptırır.

TSI ya niye yapayım yepyeni araba. Ama bir tane aday fiat uno var göz diktiğim. Bu çevrimi yapacağınız arabanın halen ekonomik ömrünü tamamlamış olması lazım. Yoksa olmuyor. Yani motoru uçmuş eski mersedes uygun olabilir mesela.

Erke ile ilgisi yok. Erke hem pratikte hem teorikte imkansızdır. Bizimkisi hem pratikte hem teorikte mümkün ancak "fizibilitesi" uygun düşmüyor hukuki nedenlerle. Arabayı kullanamıyorsun.

Mehmet Hocam,

Detaylı bilgi için tşk ederim. Benim anladığım şu anki ve en az gelecek 5-10 seneki PİL şarj ve menzil sınırları nedeni ile bu teknoloji verimli olamayacak.

Pillerin seri ve hızlı araç kullanımda aşırı ısınması, pili soğutma problemleri ve pil ömrü, özellikle pil maliyeti sizin çözmeniz gereken sorunlar, yoksa enerji geri dönüşüm jeneratörü olsun, elektrik motoru olsun şu anki teknoloji ile yeterli ama PİL bu işin çıkmazı.

Büyük üreticiler akü yerine pil hücreleri kullanıyorlar sanırım, binlerce cep telefonu pili oluşturuyor aküyü, nikel cadmium olabilir.

Biri veya onlarcası bozulsa bile akü yolda bıramıyor paralel bağlandığı için.

Erke için takıldım, şaka yani :fiuw:

Elinize emeğinize sağlık. Bir ara uğrayıp merakımı gidermek istiyorum sizin tarafta, Hem Passatıda sıkıştırırız azıcık :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Ben yakıtın sentezlenebileceğini düşünüyorum. Daha sonra bu yakıtı yakıt pili ile kullanacağız. Bir nevi akü olacak.

Ancak tahrik sistemleri elektrikli olacak. Klasik aküler bir geçiş aracı. mazotun yaklaşık 50 katı felan daha ağır enerjisine göre.

Beni üzen şey tofaş taki elektrikli araç ekibi daha bir kez bile mustafa ya da rahmi koç'u önüne alıp "abi ne yapcaz" diye konuşamamış. Hep alt kademe yöneticiler. Bu ne biçim holding yönetimi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yahu sataşan sensin, arabası uyduruk fiat olan sensin, senin neyine kardeşim Ford a laf etmek, koskoca Ford, dünya markası... arabanı değiş sen, bırak peluş' luğu Fiatöeveryus inatyus istediğn kadar resim koy, şöyle böyle de, sonuçta fiat, yırtınmana değmez, zaten sana göre sadece gp işe yarardı hani, tek modeli iyi olan (o da sana göre) markanın neyini savunuyorsun anlamak mümkün değil :fiuw:

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 12 yıl sonra...
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Dedi ve renosuna binip uzaklaştı part 2 :crazy:

Kaşınıyonnn, kaşınıyonnn :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

piyasa gerçekleri röno (satış ağı olmasa da) her dönem dünyanın her coğrafyasında kullanıma uygun arabalar yapar, mesela bir tesla, avustralyada satmaz, satılsa da süs olarak kullanılabilir, 48 saat cep telefonu çekmeyen yollar var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...