İçeriğe Yönlendir

Kararmış Far Temizleme

Fatih Ada

Recommended Posts

Serkan Toker

Fakirlik işte, naparsın eldekinin kıymetini bilmeye çalışıyoruz. :biggrin:

Bizde paramız yetip Titanyum alamadık...Collection almak zorunda kaldık...:D

Yorum bağlantısı

Bizde paramız yetip Titanyum alamadık...Collection almak zorunda kaldık... :D

Benim açımdan Problem yok :dribble:

Yorum bağlantısı

Hayır sahibi bir mod. konunun başlığını değiştirse iyi olacak, ilk görenler de bir şey var sanıp, sonuna kadar gelip durular. Basit far dış temizliği olabilir.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hayır sahibi bir mod. konunun başlığını değiştirse iyi olacak, ilk görenler de bir şey var sanıp, sonuna kadar gelip durular. Basit far dış temizliği olabilir.

Aslında yasak ama bu seferlik değiştirelim...:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Haa, yani çoktan içtim diyon, afiyet olsun o zaman. :crazy:

Abi konun burayla birleşti..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Rasim Bolat

benim aracın farlarını dün sensodyne.diş macunu ile denedim sanırsam daha önce vernikle kaplanmış cam bir daha nasıl yaparız. fikri olan var mı. :p :p :p

Yorum bağlantısı

Ehil ellerde zımparalanması en ideal olanı.Sonrasında parlatma işlemleri.Fakat ömrü kısa oluyor.Sizinde başka çareniz yok gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ehil ellerde zımparalanması en ideal olanı.Sonrasında parlatma işlemleri.Fakat ömrü kısa oluyor.Sizinde başka çareniz yok gibi.

Zaten ya sararmış cam ile kullanılacak yada her yıl bu işlem yapılacak başka yolu yok gibi görülüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

Gitti gidiyor'dan baktım aradığımı buldum zımpara işi basit elimden gelir bir deneyip göreceğiz 450 tl farlara vermekten iyidir. :moil: :moil: :moil: :moil: :moil:

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

Hazır konu kirliliklerden açılmışken; ayna ile kapı sacı bağlantı yerlerinde ve dış kesimlerde kavis ve ek yerlerinde kireç benzeri tortular var ne ile temizlesem sonuç alırım ilginize teşekkürler ..

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek

Bir dahakine diş macununu deneriz. :yes:

deneme benim farların kararma sebebi diş macunu

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tortulara önce wd40 sıkın yumuşadıgını göreceksiniz.Sonra ince uçlu tornavida yardımı ile yavaşca boyaya zarar vermeden alabilirsiniz.

Farlara zımpara yapıldıktan sonra muhakkak parlaklıgını korumak için direkt olarak güneş ışıgından koruyacak bir tabaka yani vernik gibi bir izole şart.

Benim düşüncem zımparadan sonra en şeffafından mümkün oldugunca hava kabarcıgı oluşturmadan film kaplatmak bu parlaklıgın süresini oldukca uzatacagı yönünde.

Uygulama şansım olmadı fakat deneme sonrası zararı olabilecek bir uygulamada degil.

Yada ilk önce başka kırık bir cam üzerinde parlatma yapılıp oto boyamadan sonra son kat sertleştirilmiş vernik atılıp denendikten sonra olumsuzluk görülmez ise bu uygulamada yapılabilir.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hazır konu kirliliklerden açılmışken; ayna ile kapı sacı bağlantı yerlerinde ve dış kesimlerde kavis ve ek yerlerinde kireç benzeri tortular var ne ile temizlesem sonuç alırım ilginize teşekkürler ..

kil (gerçek)+ kil sıvısı sonrasında pasta ve cila ile çıkarmıştık. dikaktli olmalı, bu tip temilzikte

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Benim sol far su buharı olmuş sanayiye götürmeden ben halledemezmiyim acaba.

Açıp temizleyip geri yapıştırsam yapıştırıcısını alıp..

Olmaz mı.. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

marka model nedir? far yapıştırıcısı yoktur, kaliteli meges alıncacak oto nalburdan

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

marka model nedir? far yapıştırıcısı yoktur, kaliteli meges alıncacak oto nalburdan

Vtec abi.. Yapıştırıcının adımı meges olacak.. Peki açması kolaymıdır nasıl açılır yapışkanlı bölümü..

Yorum bağlantısı

Açmana gerek yok.Güneş iyice nüksetsin bişi kalmaz sonrada arka kapaklarını falan kontrol et.Daha önce açılmadı ise silikon sorunu oldugunu pek sanmıyorum.

Ayrıca xenon takılı ise her hava koşulu değişiminde yapması olagandır.

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

Benim sol far su buharı olmuş sanayiye götürmeden ben halledemezmiyim acaba.

Açıp temizleyip geri yapıştırsam yapıştırıcısını alıp..

Olmaz mı.. :unsure2:

iran malı plastik yapıştırıcı var bulabilirseniz esnek bir yapıştırıcı jalajans böyle acaip bir ismi vardı...

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Açmana gerek yok.Güneş iyice nüksetsin bişi kalmaz sonrada arka kapaklarını falan kontrol et.Daha önce açılmadı ise silikon sorunu oldugunu pek sanmıyorum.

Ayrıca xenon takılı ise her hava koşulu değişiminde yapması olagandır.

Oktay abi sadece solda sorun var su değince buharı yapıyor. İyice kuruduğunda kenar boşluklara yapıştırıcı sürüp denyeyim bakalım geçmezse söktürürüm artık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...