İçeriğe Yönlendir

Yakıtla İlgili Olabilirmi ?

Lokman Ceritlioğlu

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar dün Ankaraya giderken deneme maksatlı arabayı biraz sıkıştırdım, İzmit Adapazarı arası genelde düz otoban, daha önce 2xx km yaptığım yerde araba 180 yaptı, 181 demedi neden olabilir, yakıtı geçen aydan beri BP den alıyorum, bununla ilgili olabilirmi. arabanın bakımları biliyorsunuzdur yeni yapıldı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Abi eğer Adapazarını geçtikten sonra sıkıştırdıysan aracı o noktada tatlı rampa başlar. Ters yönde bahsettiğin hızı yakalarsın.

Keşke aldığımız yakıtın kalorisini ölçebilecek zımbırtı olsa.

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Lokman abi tüm şartlar diğeri ile aynı ise benimde aklıma mazot farkı geliyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Benimde aklıma yakıttan olabileceği geliyor

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
arkadaşlar dün Ankaraya giderken deneme maksatlı arabayı biraz sıkıştırdım, İzmit Adapazarı arası genelde düz otoban, daha önce 2xx km yaptığım yerde araba 180 yaptı, 181 demedi neden olabilir, yakıtı geçen aydan beri BP den alıyorum, bununla ilgili olabilirmi. arabanın bakımları biliyorsunuzdur yeni yapıldı.

Lokman abi benim arabada hep shell kullanıyordum depom bitti bp ultimateden fulladım en kısa zamanda ben deniyecem

Shell kullandıgımda otobanda düzde 180-190 yokuş aşşagı max 200ü gördüm dahada gitmedi araba

Bp ye geçtim bakalım ne kadar yakacak araba ve performans olarak bi ara deniyecem.

Sen kaç km hıza ulaştın abi daha önce opet kullanıyordun sen galiba?

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Abi araçların motorları çok şeyden etkileniyor havadan yakıttan v.s. v.s. onun için çok kafana takma hem sakındığın göze çöp batar derler Lokman Abi, daha sonraki denemelerinde düzelecek göreceksin. :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Abi eğer Adapazarını geçtikten sonra sıkıştırdıysan aracı o noktada tatlı rampa başlar. Ters yönde bahsettiğin hızı yakalarsın.

Keşke aldığımız yakıtın kalorisini ölçebilecek zımbırtı olsa.

İzmiti 3-5 km geçtikten sonra Servet, keşke ölçebilsek.

Lokman abi tüm şartlar diğeri ile aynı ise benimde aklıma mazot farkı geliyor.

bu depoyu Shell den alacağım Süha bide onu deniyeceğim.

Turbo hortumu? yine mi? Dönüşte de denemek te fayda var.

Çağlar yarın ilk işim tekrar kontrol etmek olacak.

Benimde aklıma yakıttan olabileceği geliyor

+1

Lokman abi benim arabada hep shell kullanıyordum depom bitti bp ultimateden fulladım en kısa zamanda ben deniyecem

Shell kullandıgımda otobanda düzde 180-190 yokuş aşşagı max 200ü gördüm dahada gitmedi araba

Bp ye geçtim bakalım ne kadar yakacak araba ve performans olarak bi ara deniyecem.

Sen kaç km hıza ulaştın abi daha önce opet kullanıyordun sen galiba?

düzde 210 Yalçın daha önce kömürlerden Gaziantepe giderken hafif rampa var orda bile araba 160-170 yapıyordu :p

Abi araçların motorları çok şeyden etkileniyor havadan yakıttan v.s. v.s. onun için çok kafana takma hem sakındığın göze çöp batar derler Lokman Abi, daha sonraki denemelerinde düzelecek göreceksin. :good1:

İnşallah Metin :)

Yol şartlarından pazargünü ve pazartesi Ruzgar Yuksekti (Kuvvetli Fırtına, 41-47) ve tam karışından esiyordu nereden biliyorum diceksin Pazargunu yanaşması gereken Gemi İzmite yaklaşamadı aşırı ruzgardan :p

Can arabada Rüzgarı hiç hissetmedim :)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)

Lokman abi 210 düzde baya iyi bi hız ben hiç 210nu göremedim. max 200ü oda yokuş aşşagıydı baya bi bastım anca gördü.

Bende taktım şimdi bu hıza gecen gün adanaya giderken gine denedim shell fuel save almıştım

Max yokuş aşşagı 200ü gördüm acaba yakıttan degilde başka bişedenmi kaynaklanıyor.

Bi ara müsait oldugunda bp yide otobanda deniyecem nasıl gidiyor diye şu anda bp ile fulledim depoyu

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

BP'nin dizeli iyidir , dolayısı ile yakıt ile ilgili olacağını sanmıyorum. Turbo veya hava filtresinden olabilir abi. Devirlenme ile ilgili bir sıkıntı var mıydı ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
BP'nin dizeli iyidir , dolayısı ile yakıt ile ilgili olacağını sanmıyorum. Turbo veya hava filtresinden olabilir abi. Devirlenme ile ilgili bir sıkıntı var mıydı ?

Rıfat 127000 km de maf sensörü temizlendi, mazot filtresi, yağ filtresi,hava filtresi ve yağ değişti araba şimdi 131000 km ye geldi :shok: devirlenmede sıkıntı yok, 2.3. viteste patinaj çekiyor :angry:

Orada ben bile 190 km. yi zor yapıyorum abi, c-max için normal...:p

gerçekmi diyon :good1:

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Yalçın araba hızı hissetirmiyor ama bu hızları bu memlekette tavsiye etmem kimseye, daha yollarımız o kadar güvenli değil ayrıca her türlü zarar. :shok:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
gerçekmi diyon :shok:

Göstergeden olmasın...:angry:

Yok abi, ben navigasyonda hile yaparım ben yapmışım gibi hava atarım...Bir kezde buraya yazalım sürat felakettir... :good1:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Aman yarabbim dönen hız muhabbetine bakın 190 - 210 çok üzücü bir durum hehe şaka bir yana 1.8 tdci RS mİ bunun icin seviyorum 5.vites 3.800 devirde 210 kmh yapıor malum kesici 4.800 devirde benim aracta .

1.8 normal Can :angry:

Yalçın araba hızı hissetirmiyor ama bu hızları bu memlekette tavsiye etmem kimseye, daha yollarımız o kadar güvenli değil ayrıca her türlü zarar. :good1:

+1 Metin aynen katılıyorum.

Göstergeden olmasın...:p

Yok abi, ben navigasyonda hile yaparım ben yapmışım gibi hava atarım...Bir kezde buraya yazalım sürat felakettir... :good1:

:p:rofl::shok:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yalçın araba hızı hissetirmiyor ama bu hızları bu memlekette tavsiye etmem kimseye, daha yollarımız o kadar güvenli değil ayrıca her türlü zarar. :angry:

Evet hızı hissettirmiyor pek fazla. hız felakettir kesinlikle zaten deneme amaclı bende o hızlara çıkıyorum o hızda uzun süre seyir etmiyorum bi kaç saniye :good1:

Aman yarabbim dönen hız muhabbetine bakın 190 - 210 çok üzücü bir durum hehe şaka bir yana 1.8 tdci RS mİ bunun icin seviyorum 5.vites 3.800 devirde 210 kmh yapıor malum kesici 4.800 devirde benim aracta .

Can abi merak ettim senin arabanın son hızı ne baya bi motor modifikasyonu var senin arabada 1.8 tdci rs :shok:

Abi pek sorun degil ha 180 vurmuş ha 220 fark etmiyorda sadece aynı model arabaların bızım arabalardan daha fazla hızlı gıtmesının sebebını merak edıyorum nerde bı hata bi eksik var onu cözmeye calısıyorum arabadamı yakıttamı

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Rıfat 127000 km de maf sensörü temizlendi, mazot filtresi, yağ filtresi,hava filtresi ve yağ değişti araba şimdi 131000 km ye geldi :angry: devirlenmede sıkıntı yok, 2.3. viteste patinaj çekiyor :good1:

gerçekmi diyon :p

Abi allah kısmet ederse mart 15 de maaşımı aldıgımda k&n hava filitresi + maf sensör temizletecem benim araba şu anda 129.700km de

122.000km de almıştım arabayı 10.cu ayda 4 ayda 8.0000km yol iyi gezmişim :shok:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

siz daha jantları büyütün, daha geniş lastik takın, sonrada araba gitmiyor,çekmiyor, fazla yakıyor deyin :)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
(düzenlendi)
Doğrusu son hızlarda çok buyuk değişiklikler olmaz belirli motor modifikasyonlarında onlardan biride chip tuning son hıza çok az bir etkisi olur ancak malum 1.8 TDCİ olduğu icin yanma odasındaki hacimde buyuk ve mazot sistemi ile yapılan değişiklikler sonucu dyno üzerinde 228 km hız gördük 4.800 devirde 15 inç jantlar ile

Teşekkür ederim can abi cevabın için

Abi jantları ve lastigi büyüttügün zaman hız olarak artı saglıyormu

Saygılar

tarihinde Yal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
Rıfat 127000 km de maf sensörü temizlendi, mazot filtresi, yağ filtresi,hava filtresi ve yağ değişti araba şimdi 131000 km ye geldi :good1: devirlenmede sıkıntı yok, 2.3. viteste patinaj çekiyor :unknw:

Abi devirlenme ile ilgili sıkıntı yoksa araçtada birşeycik yoktur , içini ferah tut. :)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yarın İstanbulda olacağım, gelirken ben de denerim BP nin mazotunu, sonuca bakarız, yaklaşık aynı bakımda ve özelliklerde araçlar. Fikir verecektir mutlaka. Hatta öğleden sonra fırsat olursa yüz yüze paylaşabiliriz durumu Lokman Bey.

Mustafa abi merakla bekliyorum sonucu

Saygılar

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Yarın İstanbulda olacağım, gelirken ben de denerim BP nin mazotunu, sonuca bakarız, yaklaşık aynı bakımda ve özelliklerde araçlar. Fikir verecektir mutlaka. Hatta öğleden sonra fırsat olursa yüz yüze paylaşabiliriz durumu Lokman Bey.

Mustafa bey tabi görüşmek isterim, geldiğinizde mutlaka haber verin 0505 237 5316

Abi devirlenme ile ilgili sıkıntı yoksa araçtada birşeycik yoktur , içini ferah tut. :)

teşekkürler Rıfat :)

Can estafurullah abim :p fotolar için ayrıca teşekkürler. bunları ben diğer tarafada atayım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...