İçeriğe Yönlendir

İnternet Sitesi Güncellemede Sorun

Nezaket Gürsoy

Recommended Posts

Nezaket Gürsoy

Merhabalar,

Bir yakınım çalıştığı işyeri için web sitesi tasarlanmasına aracı oldu. Siteyi yapan kişi daha sonra güncelleme için gerekli şifreleri vermeden ortadan kayboldu. Şimdi bizim kuzenin başına ekşiyor patron şifreleri temin et siteyi güncelleyelim diye. Kişiye ulaşamadık bi türlü. Bu şifreleri temin etmenin başka bir yolu var mıdır? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

nezaket hanım aynı sıkıntıyı işyerinde bizde yaşadık. çok iyi referanslara sahip bir firma (yanlış hatırlamıyorsam fikir atölyesi idi galiba ama yanlışta olabilir) ile anlaşıldı, taslaklar hazırlandı, ön ödeme yapıldı, firma ve elemanlar ortadan kayboldu. yapacak hiç bir şeyimiz yoktu, mecburen başka bir firma ile anlaşıldı onlar yaptılar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Alan adı kimin adına? ÖM ile detaylı bilgi alabilirsem bakayım bi...

Alan adı kimin adı kayıtlıysa, o halledebiliyor.

Ya da site firma adına kayıtlıysa domain satıcısına firma belgeleri ile ulaşılıp ikna çalışmaları başlatılabilir...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Klasik hikaye, en kestirme yol, domain adresini, başka hostinge çevirtip, yeni site dizaynı yaptırmak, şifreleri almadan da para ödememek.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Bu işlerle birazcık anlayan biri domain ve hosting şirketleriyle yazışmalar yapmak zorunda. Vergi levhası ticaret odası sicil kaydı vs (ispatlamak için) belgeleri gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Nezaket, Hakan ile temasa geçiyorum ben, gerekli bilgileri ondan alırım.

Yorum bağlantısı
Nezaket Gürsoy

Herkese teşekkürler. Site yorgancilarodasi.com. Ruhi Bey saolsun baktı şimdi. Siteyi yapan kişi alan adını kendi üstüne yapmış dolayısıyla firma ben şifreleri vermem diyormuş. Yasal yola başvurmak gerekecek galiba.

Tekrardan teşekkürler ilginize.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan
Herkese teşekkürler. Site yorgancilarodasi.com. Ruhi Bey saolsun baktı şimdi. Siteyi yapan kişi alan adını kendi üstüne yapmış dolayısıyla firma ben şifreleri vermem diyormuş. Yasal yola başvurmak gerekecek galiba.

Tekrardan teşekkürler ilginize.

Yapılacak işlem; Savcılığı suç duyurusuda bulunulacak, bu isim benim adıma, web sayfasının yapılması için ödeme makbuzları bunlar, kişiye ulaşılamıyor. Domain tescilinin tarafımıza geçirilmesi ve panel şifrelerinin tarafımıza verilmesi işlemi. Savcılık evrakları inceleyecek, isim odaya ait olduğu için çok yüksek oranda sizi haklı bulacak ve isimtescil.net firmasına üzerinize geçirmesi için talimat verecek. Nezaket Hanım, Allahtan hosting firması Türk, yurtdışında olsaydı malesef o kişiyi bulmadan yapılacak bir işlem olmayacaktı. Mahkeme açılsada yurtdışında açılması gerekiyordu. Hakan' a saygılar...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yapılacak işlem; Savcılığı suç duyurusuda bulunulacak, bu isim benim adıma, web sayfasının yapılması için ödeme makbuzları bunlar, kişiye ulaşılamıyor. Domain tescilinin tarafımıza geçirilmesi ve panel şifrelerinin tarafımıza verilmesi işlemi. Savcılık evrakları inceleyecek, isim odaya ait olduğu için çok yüksek oranda sizi haklı bulacak ve isimtescil.net firmasına üzerinize geçirmesi için talimat verecek. Nezaket Hanım, Allahtan hosting firması Türk, yurtdışında olsaydı malesef o kişiyi bulmadan yapılacak bir işlem olmayacaktı. Mahkeme açılsada yurtdışında açılması gerekiyordu. Hakan' a saygılar...

Yapılacaklar birebir anlatılmış, katılıyorum.

Hakan abi'me benden de selamlar.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Oğuz Altınada

Ben bi alan adı aldım, ama kendim direk almadım yani bu işleri yapan bu reklam firmasından aldım, bu alan adı ile ilgili ileride sorun yaşamamam için firmadan neleri öğrenmem gerekiyor, biraz aydınlatırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Tüm domain bilgilerini yani alınan şirket, kullanıcı adı şifresi panel adresi vs vs herşeyi almanız gerekli. Eğer domain sizin üzerinizde değilse gerekli bilgileri düzelterek üzerinize geçirmeniz gerekli.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Henüz sadece alan adını aldım, yani hosting almadım şuan için de bunlar geçerli mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz

öyle mahkeme ile felan domain almak zor iş Türkiye şartlarında en güzeli domain kimin üstündeyse insan gibi konuşup transter etmek bende ödeme aldığım kişilere o zaman dava açayım işte dekont bu parayı şu domain için aldım ama domaini alamadım yok öyle şey en iyisi düzgünce konuşup anlaşmak.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Ahmet konuyu tam okumadın sanırım, domain üzerinde olan kişi kayıplarda, ortada yok.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Evet okumamış :D Şahsen 4-5 kez tanıdıklarımınkini uğraşıp almışlığım var. Yeterki resmi belgelerin şirkete sunulsun ve baskı yapılsın :D))

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz
Ahmet konuyu tam okumadın sanırım, domain üzerinde olan kişi kayıplarda, ortada yok.

orasını anladım bende diyorumki mahkeme ile felan alamazsınız hele isimtescil gibi firmadan hiç alamazsınız almanın tek yolu diyalog bu yapan kişileri mutlaka birileri tavsiye etmiştir önermiştir mutlaka bi bağlantı yolu vardır. o domainin bulunduğu panelde kim bilir kaç tane daha domain vardır mahkeme o domainleride mi size vericek yada isimtescil sizin hesabınıza mı transfer edicek isimtescilde normal şartlarda transfer yapmak ölüm anormal durumları düşünmek bile istemiyorum.

Evet okumamış :D Şahsen 4-5 kez tanıdıklarımınkini uğraşıp almışlığım var. Yeterki resmi belgelerin şirkete sunulsun ve baskı yapılsın :D))

gönderdiğiniz o resmi belgeleri öğrenebilirmiyim.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)
Tabiki :D Domain kontrol paneli de oluyor .

Firmadan bana gelen cevap aynen şöle, hiç birşey anlamadım

Firmadan gelen cevabı buraya yapıştırıp gönderemiyorum forum hata veriyor :spiteful:

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Ahmet Bende biliyorum bu konuları 10 sene Datacenterda çalıştım :D Kaldıki bu yolu bize gösterende isim tescil. Türk firması tescil etme yetkisinde olduğu için Türkiyedeki Mahkemede dava açıp alabilirsiniz, ama Directnic, networksolitions gibi firmalar olsaydı yurtdışındaki mahkemede dava açman gerekirki onu alma şansın sıfıra yakın.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz
Ahmet Bende biliyorum bu konuları 10 sene Datacenterda çalıştım :D Kaldıki bu yolu bize gösterende isim tescil. Türk firması tescil etme yetkisinde olduğu için Türkiyedeki Mahkemede dava açıp alabilirsiniz, ama Directnic, networksolitions gibi firmalar olsaydı yurtdışındaki mahkemede dava açman gerekirki onu alma şansın sıfıra yakın.

Doğrudur abi senin bilgine saygım sonsuz 4-5 senedir bizde bu işle uğraşıyoz öğrencin sayılırız fakat böyle alanını görmedim daha inşallah alabilirsiniz gelişmeleri takip edicem.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Vergi levhası ticaret odası sicil kaydı yollayın bakalım nasıl geri geliyor domainler hostingler görürsünüz :D datanicte de başka yol izleniyor, web history sitelerinden snapshoot görüntüleriyle birlikte websayfalarının kendi şirketinize ait olduğunu ispatlayın domainler yavaştan size doğru yönelmeye başlar :spiteful:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Bana gelen maili foruma yazamıyorum 501 hatası alıyorum :D

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Bana gelen maili foruma yazamıyorum 501 hatası alıyorum :D

benim maile at info@suhanet.com, ben halledivereyim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...