İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam

Misafir

Recommended Posts

Fiestamı sattıktan sonra C-max'e gücümüz yetmedi. Bende Meriva alayım bari dedim aldım.

Araç 1.6 16V Enjoy modeli 2004 model, 85,000 KM'de üzerinde Brc marka sıralı sistem LPG var, simit depo.

Aracın içi çok ferah, arka diz mesafesi gayet geniş, tavanı yüksek, bagaj benim için gayet yeterli, bebeğin arabasını ve bir kaç malzemesini rahatlıkla alıyor. Arka koltular ileri geri, sağa sola hareket edebiliyor.

Fiestadan sonra bu araca binince baya afalladım, ama şimdi alıştım artık. Başka bir araca sahip olmadığım için acak eski fiestamla karşılaştırabiliyorum. Araç 1.300 Kg. olduğundan kalkışlar biraz problem, ama kalktıktan sonra hiçbir hantallık yok, motor sesini içeriye biraz fazla alıyor ama fiestayla kıyaslarsam çok daha sessiz. Amortisörler sert biraz, herhangi bir çukura girdiğimde aracın içersine sesler çok az geliyor (fiestaya kıyasla). Eskiden geçtiğim yerlerden yine geçiyorum ses yok denecek kadar az. İç kısımdan arka pazilot hariç takurtu tukurtu gelmiyor. Panzilotun altına sünger çektimmi o işte tamam. Rodyo CD çaları gayet güzel, ses kaliteli ve radyoyu dinlerken motor sesi duyulmuyor.

Yakıt konusuna gelince pek sağlıklı bir ölçüm olmamakla birlikte, aracın gazı tamamen bittiğinde 20 TL'lik gaz aldım (9,56 LT) KM'yi sıfırladım, Tekrar gaz bittiğinde toplam 140 Km yol yaptığımı gördüm.

Diğer araçlara göre biraz yüksek, virajlarda pek güven verdiği söylenemez onun için temkinli giriyorum. Aracı tanıdıkça sürüş sitilimde değişir büyük ihtimalle. Onun haricinde genel olarak çok memnunum. Tam bir aile arabası.

Resimler cep telefonu ile çekildiği için biraz kötü.

2412.jpg

2419.jpg

2421.jpg

2422.jpg

2424.jpg

2427.jpg

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Hayırlı olsun. Güle güle, kazasız, belasız, cezasız kullanman dileğiyle...

Beyaz araçlar eskiden hiç tercih edilmezdi. Ama şimdi herkes tarafından tercih edilir oldu (Benim ki de beyaz). Senin araba da gayet iyi görünüyor. Maaşallah diyelim. :good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:flowers: triger kayışı ve gergi bilyasını değiştirin, sıkıntılı bir parçaydı yanlış hatırlamadıysam.
Yorum bağlantısı

İyi dilekleriniz için herhese teşekkürler. Allah kimseye kaza bela vermesin.

Çağlar abi 2009 yılında 60,000 KM'de triger seti değişmiş faturası mevcut. Ama ben yinede içimin rahat etmesi için değiştirmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ali hayırlı olsun Maşallah iyi günlerde kullanın.(Önde ki beyaz da güzelmiş)

Yorum bağlantısı
Güle güle kullan Ali, tertemizmiş maşallah :)

Sağol Çağdaş kardeşim, senin resimleride görsek bir ara :)

Ali hayırlı olsun Maşallah iyi günlerde kullanın.(Önde ki beyaz da güzelmiş)

Adnan abi teşekkür ederim, öndeki canavar içinde benim arabam demek isterdim ama sağlık olsun :p Buna şükür

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

Hayırlı olsun.Kazasız belasız binersiniz inşallah.Yakıt ölçümünüz doğruysa süper ötesi bence.(20/140=0,142 TL ve 6,86 lt/100km)

Yorum bağlantısı
Oğuz Künyeli

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

20TL'ye 140km çook iyimser değil mi? 0,14 kuruş imkansız gibi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...