İçeriğe Yönlendir

Yeni Makyajlı Mondeo Testi

Kerim Bilgehan Arbek

Recommended Posts

Kerim Bilgehan Arbek

Bugün eniştemle dışarı çıkmak için bir fırsat bulduk.Her ne kadar kendisi otomobil galerilerini gezmeyi çok sevmesede beni kıramadı ve Antakya Ford Ovalı plazanın yolunu tuttuk. Asıl amacımız Yeni C-max a bakmaktı. Fakat kapıdaki rengi mora yakın yeni monde 1.6 Ecoboost 160 Hp lik aracı görünceye dek. Satış elemanının daveti ve benim ısrarım üzere test sürüşünü enişteme kabul ettirdik. Kusura bakmayın aracın heyecanından çok fotoğraf çekmeyi unutmuşum. Şunu söyleyeyim. Yeni gündüz farları, full deri koltuklar, navigasyon,yeni kadran,yeni klima,IR ön cam ve 1.6 lık Ecoboost motor aracı çok değiştirmiş.Bizimde bir ara sahip olduğumuz 1.6 125 ps Titanium mondeoyla alakası yok diyebilirim. Aracı 77 bin Tl ye almışlar. Değer mi derseniz bence kesinlikle değer. Vites geçişleri çok net. Motor çok çabuk hızlanıyor. Araca bir BMW havası gelmiş sürüşte. Tek kötülüğü bizim bindiğimiz araçta sunroof yoktu. Zaten araçta test aracı değil patron aracıymış. Çatal tipi dediğimiz jantlar dahada keskin hatlara sahip olmuş. Çamurluktaki sinyalleri aynalara almışlar. Özellikle rengi çok harikaydı. 100 km de 8.8 lt benzin yakıyor araç. Yol bilgisayarının yalancısıyım. :D

img0002800x600.jpg

Yorum bağlantısı

Bundan sonraki aracımın 2.0 benzinli seçeneği olmaması nedeni ile Mondeo olmayacağını düşünüyordum. Artık 2.0'ın yanında 1.6 turbo seçeneği ile Yeni Mondeo çok güzel oldu. Allah ömür, sağlık verirse bundan sonra da gelenek bozlumayacak gibi. Hedef MK4 Mondeo olur artık. 1.6 160bg, selective+tekno paket+sunroof olunca araç eksiksiz hale geliyor. Önümüzdeki süreçte daha çok tanıma fırsatı yakalarız forumda diye düşünüyorum. Yeni motorlar sayesinde makyajsız kasaya göre çok daha fazla tutulacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Vedat Çakır

Resimdeki renk kum gri diye geçiyor. Pembemsi bir gri. Yaklaşık 20 gün önce titanyum donanımlı civa gri renk olanını aldım. Motor tepkimeleri 145 bg.lik MK 3 mondeoya göre çok daha iyi. Turbonun devreye girmesi yumuşak çok hissetmiyorsunuz. Ama ivmelenmesi hoş.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Bilgehan Kardeşim yaramı kaşıdın, bende İzmir Otokoç,ta aynı renk station wagonunu çok beğenmiştim.Onsekiz inç

Jantlar ayrı bir hava vermiş küçük bir meblağ eksiğim kaldı inşallah tamamlayınca alacam tabi benim baktığım

Dizeliydi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

S-max te nispeten daha fazla konfor odaklı bir sürüş hedeflendiği için gücü biraz kısmış olabilirler. Malum yerden yüsek, 7 kişi binecek vs.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

C-max 1.6 ecoboostta 160 Ps yok sanırım. Beygir gücü ile fiyat tırmandırma Vw ye aittir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

1.6 180hp c-max bide 52.000 tl.almamak yanlışlık demek lazım.ama size neticeyi söyleyim ben ford bu motoru satmayı beceremez.başka markada olsa ooo.bu paraya bu beygir nerde...

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek
(düzenlendi)

Sordum neden S-max ve Mondeya 160 ps , C-max 'a 180 diye. Ağırlıkla alakalı bişey dediler. Araç ağırlığıyla.O motor olmuyormuymuş falan filan. Çok tatmin olmadım ama bana denilen buydu...

tarihinde Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sordum neden S-max ve Mondeya 160 ps , C-max 'a 180 diye. Ağırlıkla alakalı bişey dediler. Araç ağırlığıyla.O motor olmuyormuymuş falan filan. Çok tatmin olmadım ama bana denilen buydu...

Mondeo ve S-max en üst ürün gamını temsil ediyor Ford'da. Testlerde düşük turbo basıncı ile 160bg araca yeterli gelince daha uzun ömürlü olması ve daha düşük yakıt tüketimi nedeni ile tercih edilmiş olabilir. Basıncı yükseltmek turbonun ömrünü de azaltıyor ne de olsa. Sorunsuz araç imajı önemlidir üst sınıfta, risk almak istememişlerdir. C-max'i de güçlü aile aracı olarak lanse etmek istemiştir. Turboyu yüksek basınçla desteklemiştir. Sınıfında bu derece güçlü bir araç yok bildiğim kadarı ile.

Belki yanlıştır ama servisin dediği de çok tutarlı değil. Servis bilmiyorsa bana da yorum hakkı doğar :shok:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bende bu gün gebze nazer otonun önünden geçerken aklıma geldi daldım içeri 7 kişik cmax bir göreyim nasıldır diye aracı açıkca söylemek gerekir ise bana pek hitap etmedi öncelikle otomatik vites olmayışı benim için en büyük eksik. 7 kişi olması hiç bir şey ifade etmiyor arka koltuk diz mesafesi çok düşük. hele en arka koltukların diz mesafesi çocuk için bile çok dar ve arka koltukları açtığınızda hiç bagaj kalmıyor. 5008 ile karşılaştırdığımda 5008 in diz mesafesi çok daha güzel bagaj biraz daha güzel. cmax'ın genel görünüşü hoşuma gitti ama benim için eksileri bunlar.

tabi hemen yanında bulunan mondeo sw vardıki bittim hani illa 7 kişilik olmayacaksa mükemmel bir seçim. görüntüsü çok hoşuma gitti. otomatik, kasa mükemmel ama hele kahverengine yakın bir renk bir araca bu kadar yakışır. konsolda yeni bir yumuşak malzeme kullanılmış görüntü çok hoş ben sw araçlara herzaman hayran kalmışımdır bu hayranlığım bu gün çok daha arttı bu aracı görünce

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Çok güzel araç mondeo C-max veya S-max ile kıyaslamak yanlış olur . Motor seçeneğine gelince demek öyle uygun görmüşler bizim ford mühendislerinden daha ii bilecek halimiz yok :) Bu yılın sonuna doğru fiyatları tam oturacaktır. Ondan sonra Focus mu Mondeo mu bi karar vermek lazım.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

mondeo iyi güzel hoş ama arka stopları da bir makyajdan nasibini alsaymış ya, daha bir güzel olurmuş.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
bende bu gün gebze nazer otonun önünden geçerken aklıma geldi daldım içeri 7 kişik cmax bir göreyim nasıldır diye aracı açıkca söylemek gerekir ise bana pek hitap etmedi öncelikle otomatik vites olmayışı benim için en büyük eksik. 7 kişi olması hiç bir şey ifade etmiyor arka koltuk diz mesafesi çok düşük. hele en arka koltukların diz mesafesi çocuk için bile çok dar ve arka koltukları açtığınızda hiç bagaj kalmıyor. 5008 ile karşılaştırdığımda 5008 in diz mesafesi çok daha güzel bagaj biraz daha güzel. cmax'ın genel görünüşü hoşuma gitti ama benim için eksileri bunlar.

tabi hemen yanında bulunan mondeo sw vardıki bittim hani illa 7 kişilik olmayacaksa mükemmel bir seçim. görüntüsü çok hoşuma gitti. otomatik, kasa mükemmel ama hele kahverengine yakın bir renk bir araca bu kadar yakışır. konsolda yeni bir yumuşak malzeme kullanılmış görüntü çok hoş ben sw araçlara herzaman hayran kalmışımdır bu hayranlığım bu gün çok daha arttı bu aracı görünce

istinye parktaki audi a4 sw u bir görün içine oturduktan sonra kolumdan çektiler hadi gidelim diye çıkasım gelmedi içinden ...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Mondi çok iyi bence, tek kötü yanı bagaj kapağı ve arka far, oda idare eder ama daha değişik olsaymış süper olurmuş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...