İçeriğe Yönlendir

Ses Sistemi Yapıyorum İlgililerin Dikkatine :))

Eray Sireli

Recommended Posts

Eray Sireli

Amfi: SOUND MAGUS CK75 4X75RMS ANFİ

Woofer: 30cm kicker comp12 kabinli

comp: 16cm Kicker DS650.2

Bunun banama maliyeti 440tl civarı, ne ddüşünürsünüz bu konuda? eklemek veya değiştirmek istediğiniz birşeyler olursa fikir verirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay

kıcker lardan ben kullanıyorum component olarak 2 takım var suanda aracta ses kalıtesı gayet ıyı ancak bu iş biraz amfi ilede alakalı amfiniz nekadar ıyı olursa ses okadar kaliteli olur ...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

aynı mid takımını bende kullandım malesef twiterları çok çabuk yandı oysaki ayarları tamdı. Sonra focale geçtim hem sesin kalitesi çok arttı hemde sapa sağlam. Anfinin gücü 2 kanal köprü yapılsa 150rms gibi olur buda woofer a az gelir

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

bendede 1 takım kicker komponent var.memnunum amaaa daha iyileride vardır mutlaka

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

kickerın o modelinde tweeter sorunu yaşayan bir kaç tanıdığım var. Başka marka model ve biraz daha güçlü bir amfi sizin için daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
kickerın o modelinde tweeter sorunu yaşayan bir kaç tanıdığım var. Başka marka model ve biraz daha güçlü bir amfi sizin için daha iyi olur.

güçlü amfi denince iş değişiyor sadece amfi 300-400TL arası değişiyor, bana toplamda 400-500tl arası birşeyler lazım, bu aralıkta tavsiyeleriniz varsa memnun olurum.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Şöyle de olabilir. Bu dediğiniz sistemle başlarsınız, bass tam beslenmese de tırgırdar bir şekilde. Sonra bass için jbl 300.1 lerden alırsınız, eski anfinize de 1 çift daha comp. takarsınız arka kapılara yani. Böylelikle sade ve doğru bir işlem yapılmış olur.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
Şöyle de olabilir. Bu dediğiniz sistemle başlarsınız, bass tam beslenmese de tırgırdar bir şekilde. Sonra bass için jbl 300.1 lerden alırsınız, eski anfinize de 1 çift daha comp. takarsınız arka kapılara yani. Böylelikle sade ve doğru bir işlem yapılmış olur.

Yani seçtiklerime onay veriyorsun? :good1:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Kicker comp. harici onaylı :good1: Onların tweeter sorunu var, tizleri keserim fazla açmam diyorsan kendin bilirsin.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Kicker comp. harici onaylı :good1: Onların tweeter sorunu var, tizleri keserim fazla açmam diyorsan kendin bilirsin.

o zaman alternatif comp rica edebilir miyim? :D)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Birazcık daha maddi imkan koy üzerine KS serisi al, veyahut Süha adaşımın dediği gibi focal, veyahut benim kullandığımın Hertz ESK serisinin ikinci el ve temizini bulabilirsen onlardan alırsın.

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz
(düzenlendi)

Focusun ölçülerini bilmiyorum ama; ön ve arka kapılara takılmak üzere mid sesleri veren hoparlör şeklinde tanımlayabiliriz Çağlar abi :D tabi tweeter ve crossover ı ile beraber :D

tarihinde Kadir Yavuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
peki kicker comp12 mi, jbl gt-4 mü ? :)

hangi şekilde bass sesini seviyorsunuz önemli olan bu ?

Kicker her şekilde çok sert vurur, JBL ise daha yumuşak vurur. Aracımda önceden 2 tane gt-12 vardı, şimdi bir adet kicker CVR 15 var aralarında çok fark var. Şuanda cd çalar kuvvetli basslarda atlama yapıyor :(

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
hangi şekilde bass sesini seviyorsunuz önemli olan bu ?

Kicker her şekilde çok sert vurur, JBL ise daha yumuşak vurur. Aracımda önceden 2 tane gt-12 vardı, şimdi bir adet kicker CVR 15 var aralarında çok fark var. Şuanda cd çalar kuvvetli basslarda atlama yapıyor :(

Sesi çok aşırı açmak gibi bir niyetim yok ama şöyle bass vurunca sesi dağıtmayan, tok çalan ve mümkün olduğunca derin bass alabileceğim birşey istiyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Tok ve derin derseniz olurmukine diye düşünmek lazım. Tok derseniz kapalı kutu, derin ciğerden versin diyorsanız bol hacimli kutu lazım. Ama kapalı ve bol hacimli olmuyor diye biliyorum :(

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Hakan abi sesin bozulmadan yumuşak bir şekilde sade bir bas vurması anlatılmak isteniyor sanırım. Benim önerim 38cm çapında portlu bir basıı düşük gain ile az bir bass ve düşük Hz çalıştırmak olur.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
Hakan abi sesin bozulmadan yumuşak bir şekilde sade bir bas vurması anlatılmak isteniyor sanırım. Benim önerim 38cm çapında portlu bir basıı düşük gain ile az bir bass ve düşük Hz çalıştırmak olur.

evet anlatmak istediğim buydu teşekkür ederim. Alacağım kişiye aynen böyle sordum bu fiyat aralıklarında 2sinide alma JBL GT5-12 al diyor :s , siz ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...