İçeriğe Yönlendir

Ankara Devir - Plaka İşlemi..

Asilhan Furkan Akçay

Recommended Posts

Asilhan Furkan Akçay
(düzenlendi)

2007 ford fiesta aracımın devrini sirket üzerine yapacağım ve bu sırada Plakayı da değiştirmek istiyorum..Plaka masrafı ne kadar tutar acaba diye kararsızlığa düştüm.. Belki aramızda bu konu hakkında bılgısı olan bırı vardır dıye konu acmak ıstedım..

Sımdıden tesekkur ederım

tarihinde Ruhi G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

* Mesaj böyle çok ilgi çekici olmuş hakkaten Furkan Bey :) Ortalı ve satır aralarında bir boşluk. :nazar:

* bkz.Silinmesi kuvvetle muhtemel mesajlar

Yorum bağlantısı
Asilhan Furkan Akçay

Forumda yenıyım.. Kusura bakmayın Alısacağız zamanla :D

Yorum bağlantısı
Asilhan Furkan Akçay

cok tesekkur ederım :) ozel plaka almaya calısacagım 06 F 0071 gıbı ama bılemıyorum tam olarak :)

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
cok tesekkur ederım :D ozel plaka almaya calısacagım 06 F 0071 gıbı ama bılemıyorum tam olarak :)

ankara emniyetten alacaksanız plaka ayırttırma diye bir site var. buradan plaka ayıttırıp 24 saat içinde ayırttığınız plakayı alabiliyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Asilhan Furkan Akçay

ankara emniyetten alacağım fakat internette boyle bır plaka yok :D ıcerden almaya calısacagım plakayı.. bu arada son nufus sayımında Kırıkkaleye gecmıs nufusum.. Plakada sıkıntı cıkmaz ınsallah :)

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
ankara emniyetten alacağım fakat internette boyle bır plaka yok :bravo: ıcerden almaya calısacagım plakayı.. bu arada son nufus sayımında Kırıkkaleye gecmıs nufusum.. Plakada sıkıntı cıkmaz ınsallah :bravo:

tanıdığınız varsa olabilir tabii.. yoksa :bravo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
cok tesekkur ederım :bravo: ozel plaka almaya calısacagım 06 F 0071 gıbı ama bılemıyorum tam olarak :bravo:

Ankara 06 F olarak hiç plaka vermediyse sizin için açamaz..

ankara emniyetten alacağım fakat internette boyle bır plaka yok :bravo: ıcerden almaya calısacagım plakayı.. bu arada son nufus sayımında Kırıkkaleye gecmıs nufusum.. Plakada sıkıntı cıkmaz ınsallah :p

Şimdi toparlayalım...

Mevcut aracınız 06 plaka...

İkametgahınız Kırıkkale ama satışı şirket adına alacağınız için sizin ikametgahınızın bir önemi yoktur.. Şirket merkeziniz neresi ise oranın plakası takılır..

Muhtemelen plakayı değiştiremeyeceksiniz..

Plaka değiştirmenin tek yolu,

Aracı il dışına satıp, il dışından plaka takıp. sonra tekrar Ankara'da ikamet eden birine veya Ankara merkezli bir şirkete satış yapmaktır..

İstediğiniz plakayı alıp alamamak farklı bir mevzudur..

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
(düzenlendi)

Şimdi toparlayalım...

İkametgahınız Kırıkkale ama satışı şirket adına alacağınız için sizin ikametgahınızın bir önemi yoktur.. Şirket merkeziniz neresi ise oranın plakası takılır..

Aracı il dışına satıp, il dışından plaka takıp. sonra tekrar Ankara'da ikamet eden birine veya Ankara merkezli bir şirkete satış yapmaktır..

. (konu kapanmıştır mı diyorsunuz mehmet bey)

tarihinde Mustafa Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Asilhan Furkan Akçay
tanıdığınız varsa olabilir tabii.. yoksa :flowers:

Emniyette tanıdığım kişiler var.. bundan once 2006 civic e 06 F plaka almıştım.

Şimdi toparlayalım...

Abi verdiğin bilgi icin cok tesekkurler. Emniyetten sordum Devir işlemi sırasında plaka değiştirebiliyormuşuz.. Şimdi araç altındağa kayıtlı şirket merkezi çankayada..

Yani 06 F plakamı almam yakındır insallah :lol:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bende de Epa takıntısı var. Biri Ankara 3 ü İstanbul olmak üzere 4 kez takmak nasip oldu. İnşallah gönlünüze göre olur.

Yorum bağlantısı
Asilhan Furkan Akçay
Bende de Epa takıntısı var. Biri Ankara 3 ü İstanbul olmak üzere 4 kez takmak nasip oldu. İnşallah gönlünüze göre olur.

insallah cok tesekkur ederım :seytan: sıze de nıce EPA ' lar takmak nasıp olur insallah :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi verdiğin bilgi icin cok tesekkurler. Emniyetten sordum Devir işlemi sırasında plaka değiştirebiliyormuşuz.. Şimdi araç altındağa kayıtlı şirket merkezi çankayada..

Yani 06 F plakamı almam yakındır insallah :seytan:

Aynı ilçede tescil yapılacaksa plakayı değiştiremezsiniz..

Demiştim.. Farklı ilçe ise plaka değişebilir..

Peki sordunuz mu Çankaya'da F plaka varmıymış..

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
insallah cok tesekkur ederım :seytan: sıze de nıce EPA ' lar takmak nasıp olur insallah :lol2:

Çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Asilhan Furkan Akçay
Demiştim.. Farklı ilçe ise plaka değişebilir..

Peki sordunuz mu Çankaya'da F plaka varmıymış..

abi baktım plaka farketmiyormus. yani adresin ankarada olması yeterli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...