İçeriğe Yönlendir

2005 üzeri Santa Fe, Tucson, Sportage, Freelander, Vs

Sami Aktaş

Recommended Posts

Sami Aktaş

2005-2009 arası 2000 motor ve dizel olmak üzere Santa Fe, Tucson, Sportage, Freelander veya bunlara alternatif hangi aracı önerirsiniz...

Konfor ve donanım olarak kıyaslarsanız sevinirim...Özellikle kullanmış, en azından binmiş olan arkadaşlar kıyaslarsa sevinirim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

E- Hiçbiri

İlle 4x4 olacaksa 1.9 Suzuki Vitara

Freelander temiz bulamazsın masrafı çoktur. Santafe 2.0 motor galiba yoktur.Tucson ve Sportage Kore kedileridir.

Santa Fe,Captiva,Suzuki,Bronco,Explorer ve Mazda bilmem neye az bindim. Bizim şartlarda Suzuki derim. Paranız yetiyorsa Tiguan'a da bakın çünkü boşuna 20 bin lira ÖTV vermiyorsunuz.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kore olanları CRDİ motor kullanıyor. Motoru dayanıklı ve uzun bakım periyotlu. (2.5lt crdi motoru Starex'te kullanıyor ) Yine korelerin yakıt tüketimleri Santa Fe ve Tuscon'da biraz yüksek ( 2.5 lt crdi ),Sportage'de düşük ( 2lt crdi )

İngiliz hakkında öğrenebildiğim motorun dayanıklı olmaması.

Bu bilgileri suv almaya niyetlenince servislerden öğrendim.(Honda CRV aldım son karar ile )

Dizel alsaydım tercihim 2007 ve üzeri Santa Fe olurdu. İçlerinde Amiral olanıdır. En geniş iç hacime sahip olanıdır.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

4x4 şart değil...

Büyük olacak...

Full olacak...

Dizel olacak...

Bu sınıf dizel arabaların yakıtı nasıldır?Vergileri normal motor büyüklüğüne göre alınıyor değil mi?Ticari micari gibi acayip bir durumları yoktur inşallah...

Dodge Caliber hoşuma gidiyor ama içi küçük sanırım...Santa Fe 2.5 lukmuş evet...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sıfır Duster 4x4 de hiç fena araç değil. Konsol adi demeyin.

Hocam Ağustos'ta değişim geçirmiş halde geleceklari var.

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç

2006 freelander 2.0 dizel HSE (full modeli , 45-55 bin arası fiyat olarak ) tavsiye ederim piyasasıda çok iyi

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

kullanmış olduğum içinde olabilir ama santa fe derim..

hem konforlu hemde hacimlidir..

ayrıca çevik ve oturaklıdır..

gaza bastığınızda sizi koltuğa yaslar..

ben severek kullanmıştım..

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Rav 4 ü çok beğenirim dış görünüm olarak ama içi pek hoşuma gitmiyor...Santa Fe de 2500 motormuş...

Yahu şu vergilere baktım da...Ne bu arkadaş...2.5 luk 1-3 yaş vergisi 3bin lira...2.0 lar 2 bin lira...Bu kadar param olsa ohooo...

Şunun vergisi olmasa...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-araz...-43346008/detay

Şu Compass ları deneyen var mı hiç?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-araz...-34483793/detay

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

tucson kullanmış biri olarak söylüyorum kapınıza bile sokmayım hocam... araba 2 kere turbo arızası çıkardı 1 kerede kontok...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sami Bey 4x4 olmayacaksa elinizdeki araç güzel. Verso.

Daha büyük istiyorsnız Caravelle yahut SMAX bakın. 4x4 yahut 4x4 görünümlü araçları sadece 4x4 için bakın. Bu araçlar yüksek, hava direnci kötü, viraj stabilitesi kıyas kabul etmez, viraj stabilitesi iyi olsun biraz diye süspansiyonları sert, yahut arazi performansı iyi olsun diye (jeep compass patriot mesela) sispansiyon gezinme mesafesi çok uzun. Midenizi bulandırır. Ancak arazi merakım oluşur (sert arazi değil tabi normal gezme olayı) diyorsanız uygundur.

Sahibinden.com da bu hafta bir tane 2010 patriot düştü yeni göğüs. Biraz yüksek istiyor ama araba çok temiz. Yeni patriotlar 2.0 gelmeyecek gibi bu nedenle yeni kasa (bu sene çıkan 2011) çok güzel olmasına rağmen bir süre daha patriottan mahrumuz.

Vergilendirme düzelirse ilk almaya niyetleneceğim araç o olur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

2.0 CRD Jeep motorları ve şanzumanları VW. Yukarıdaki resim için "bir 4x4 bu kadar iyi çizilebilir" demek durumundayım. Daha iyisini görsel olarak görmedim. Belki Freelander 2 diyeceğim ama yok.. Bu daha güzel..

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Compass kullandım, kullanımı rahat. Yüksekliğini düşününce esnemesi az ama çok yakıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Hocam,

Santa Fe kullanmş birisi olarak yakıt tüketiminde ocak batıran diye rahatlıkla söyleyebilirim.

Nissanı da listeye al derim Hocam, Konforlu ve rahat kullanımı ve 2.0 Dizel motoru ile iyi gidiyor ve viraj testleri bana göre olumlu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz

Bir Jeep kullanıcısı olarak Patriot'ı önerebilirim parça fiyatları olarakta japondan ve ingilizden daha ucuzdur...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
Compass kullandım, kullanımı rahat. Yüksekliğini düşününce esnemesi az ama çok yakıyor.

Dizeli mi çok yakıyor?

Hocam,

Santa Fe kullanmş birisi olarak yakıt tüketiminde ocak batıran diye rahatlıkla söyleyebilirim.

Nissanı da listeye al derim Hocam, Konforlu ve rahat kullanımı ve 2.0 Dizel motoru ile iyi gidiyor ve viraj testleri bana göre olumlu.

Qashqai mi? X-trail mi?

Bir Jeep kullanıcısı olarak Patriot'ı önerebilirim parça fiyatları olarakta japondan ve ingilizden daha ucuzdur...

Compass'ı daha çok beğeniyorum ben...Zaten dışı hariç aynılar neredeyse...

Duster'a göz atmakta fayda var.

Niye? :D

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

4x4' te ilk bakılacak kriter Vergi :s Gerisi teferruat :D 2.5 üzeri bakmayın, ocak yakıyor :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dizeli mi çok yakıyor?

Qashqai mi? X-trail mi?

Compass'ı daha çok beğeniyorum ben...Zaten dışı hariç aynılar neredeyse...

Niye? :lol2:

Kendini kanıtlamış 1.5 renault motoru var bi kere.

Arazı için tasarlanmış. Parçası dacia olduğu için ucuz. Bakımı ucuz. Vergisi düşük. Yakıtı düşük...

Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz
4x4' te ilk bakılacak kriter Vergi :p Gerisi teferruat :lol2: 2.5 üzeri bakmayın, ocak yakıyor :)

Ahh ahhh içim acıdı hatırlayınca :) :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...