İçeriğe Yönlendir

Euro N Cap Te Neden Motor Aşağı Düşmüyor

Orhan Akbulut

Recommended Posts

Orhan Akbulut

Meraba sevgili arkadaşlar forumda daha öncede çok eleştiri aldığım konulardan birisi olan ''karter muhafaza'' üzerine bikaç bişey danışmak, paylaşmak istedim. Geçenlerde focus 1 lerin euro n cap testlerini izledim. Her çarpışmayı defalarca izledim hatta başka modelleri bile özellikle izledim. Ama hiçbir çarpışmada motorun araçtan ayrılıpta yere düştüğünü görmedim. Açıkcasıda bunun sebebini merak ettim ve görüşlerinizi almak istedim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yere düşer derken arabadan ayrılıp düşme anlaşılmamalı...Arka kısmı yere doğru bükülür böylelikle şanzuman üzerinden aracın içine baskı yapmaz..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Artık bir çok araçta karter muhafazası darbelere dayanıklı plastikten yapılıyor. Kaza anında Motorun aşağı salınımını kolaylaştırıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Artık bir çok araçta karter muhafazası darbelere dayanıklı plastikten yapılıyor. Kaza anında Motorun aşağı salınımını kolaylaştırıyor.

Yeni araçlarda muhafaza yok. Plastik muhafaza darbeye karşı dayanıklı değildir, hiçbirşeye dayanıklı değildir. Hatta bir yere takılırsa geri de çıkmak mümkün olmuyor bağırsak gibi orda kalıyor.

Ben "hala" motorun düşme hikayesinin bir "mazeret" olduğunu düşünüyorum. "Ona göre tasarlanırsa" bal gibi de muhafaza yapılabilir. Zaten amaç karteri korumak değil mi? Delinmemesi için? Double karter yaparsın olur biter? İç dış.. var mı yapan? Yok. neden?

Çünkü araba tasarlayan ülkelerde yollarda acayiplikler yok.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

ben bana göre bu eksikliğin sadece fiestalarda olduğunu düşünüyordum. geçenlerde başer de servisteki abiye " ben muhafaza istiyorum, güvenlik hikayesini bırakın bal gibi masraftan kısılmış dedim " bak liftte mondeo var onda da yok dedi. gittim baktım hakikaten yoktu, ufaktan inanır gibi oldum. ama bu yol şartlarında.......

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...