İçeriğe Yönlendir

Motor Ses Sorunu

Sinan Yalçın Durmuş

Recommended Posts

Sinan Yalçın Durmuş

Merhabalar

Malesef gine sorun gine problem

C-maxdan yana hiç yüzüm gülmedi

15-20 gundurlu bi problemim var bazen

Motor sesi degişiyor ilk çalıştırdıgımda vuruntulu har har dıye calısıyor bi süre sonra ses kesılıyor yada stop edip çalıştırdıgımda düzeliyor.

Dün Anteppe gittim tam vardım anteppe durdum baktım gıne seslı çalışıyor.Har har dıye motor sesı farklı çıkıyor

Şans yokki hiç bende dün anteppe giderken otobanda ön tampon altı düştü motor korumanın önünde olan üstünden geçtim bende dedim noluyoır indim baktim düşmüş. biraz sol davlumbaz camurlugada zarar vermiş hatta. bugun özel servise gidip onu taktıracam düzelttirecem.

Motorda yag kaçagıda var şanzımanda keçedemi felan nerdeyse onun içinde bakacagız tekrardan.

Arkadaşlar sizlere danışmadan bişe yapmak istemedim bu ses neden olabilir?

Mesala kalkışlardada öle debriyaja bastıgımda kalkış yaptıgımda ilk böle ses degişik çıkıyor eskide böle bi problem yoktu

en son turbo degıstı kran felan ondan sonra oldu v kayış felan sizde sorun problem nedendir?

her zaman yapmıyor ama o vuruntu sesi insanı rahatsız ediyor.

bide hissediyorum ben eskisi gibi sessiz çalışmıyor motor.

Bugun öglen 2de servise gidecem nerelere baktırayım. tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun Yalçın abi.Bi türlü keyifle binemedin şu arabaya.inşallah önemli bişey çıkmaz kolayca hallolur.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Geçmiş olsun Yalçın abi.Bi türlü keyifle binemedin şu arabaya.inşallah önemli bişey çıkmaz kolayca hallolur.

Teşekkür ederim Çağlar malesef kardeşim bi türlü keyfle binemedim malesef.

Her zaman masraf çok canımı sıkıyor bu ses sorunu inş fazla masraf açmaz sorunuda bilmiyorum bilsem nerde oldugunu :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ses ve yağ kaçakları ok basit te olabiliyor, masraflı da, yalnız sol davlumbaza zarar veren plastik çok masum bir olay değil, zira tam orada beyin var, pahalı Ecu, vakit geçirmeden baktırın, su almasın, aşağı sarkıp kopmasın!

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Ses ve yağ kaçakları ok basit te olabiliyor, masraflı da, yalnız sol davlumbaza zarar veren plastik çok masum bir olay değil, zira tam orada beyin var, pahalı Ecu, vakit geçirmeden baktırın, su almasın, aşağı sarkıp kopmasın!

Çağlar abi ses sorunu neyde olabilir gittim orda ses yapmadı sorun problem yoktu. şanssa arada yapıyor.

Yag kaçagı şanzımanda keçede ve turbo alt intercool hortumunda yag kaçagı vardı

intercool contası gevşemişti sıktılar yıkadılar temizlediler o bölgeyi eger yag kaçagı devam ederse hortumu degiştirecekler

yumuşak hortumla dediler yeni sistemle. bunlar eski sistem hortumlar dedi sert dedi tamam dedik yıkadık sıktık temizledik şu anda bakalım bi kaç gun sonra yag kaçagı devam ederse hortumu degiştirecegiz.

Alt tampon altını aldım abi taktırdık

http://www.yedekparcaford.com/?urun-2862-C...-2009-2010.html

nette daha ucuzmuş

50TLye taktırdım turboyu yaptırdıgım mersin ugurlu otomotıvde cok memnunum orda aldım. taktık.

yagı temızledı turbo ıntercool hortumu sıkıldı.

şanzıman yag kaçagıda keçe degısecek dedı

işçilik dahil 150tl olur sana dedi tamam dedik ilerliyen zamanlarda o yag kaçagını halledecem

intercool hortumunda sorun varsa yumuşak yenı nesıl hortumla degişecek onunda fiyati 80lira dedi.

Sol sağ davlumbaz. halledildi yerinden bi kaç yerı çıkmıştı takıldı. bi sorun problem yok.

:D

Yorum bağlantısı
İlker Ayhan
Merhabalar

Malesef gine sorun gine problem

C-maxdan yana hiç yüzüm gülmedi

15-20 gundurlu bi problemim var bazen

Motor sesi degişiyor ilk çalıştırdıgımda vuruntulu har har dıye calısıyor bi süre sonra ses kesılıyor yada stop edip çalıştırdıgımda düzeliyor.

Dün Anteppe gittim tam vardım anteppe durdum baktım gıne seslı çalışıyor.Har har dıye motor sesı farklı çıkıyor

Şans yokki hiç bende dün anteppe giderken otobanda ön tampon altı düştü motor korumanın önünde olan üstünden geçtim bende dedim noluyoır indim baktim düşmüş. biraz sol davlumbaz camurlugada zarar vermiş hatta. bugun özel servise gidip onu taktıracam düzelttirecem.

Motorda yag kaçagıda var şanzımanda keçedemi felan nerdeyse onun içinde bakacagız tekrardan.

Arkadaşlar sizlere danışmadan bişe yapmak istemedim bu ses neden olabilir?

Mesala kalkışlardada öle debriyaja bastıgımda kalkış yaptıgımda ilk böle ses degişik çıkıyor eskide böle bi problem yoktu

en son turbo degıstı kran felan ondan sonra oldu v kayış felan sizde sorun problem nedendir?

her zaman yapmıyor ama o vuruntu sesi insanı rahatsız ediyor.

bide hissediyorum ben eskisi gibi sessiz çalışmıyor motor.

Bugun öglen 2de servise gidecem nerelere baktırayım. tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum

Saygılarımla...

tabiri caizse pıs pıs pıs diye ses geliyo mu. gelmişse enjektörlerde arıza oluyo..

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
tabiri caizse pıs pıs pıs diye ses geliyo mu. gelmişse enjektörlerde arıza oluyo..

Yok hayır pıs pıs degıl enjektör sesi degil enjektorlerde bişe yok.

Bilye sesi gibi

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dönmez

yalçın bey geçmiş olsun .motor kulaklarında bi gevşeme veya kopma filan olmasın.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
yalçın bey geçmiş olsun .motor kulaklarında bi gevşeme veya kopma filan olmasın.

Teşekkür ederim Hüseyin bey

vallahi serviste çok baktılar ama bi türlü bulamadılar bişe anca burda ses yaparsa buluruz dediler

sesi felan herşey normal dediler arabanın her hangi bir sorun yok dediler.

Şanzımanda keçede yag kaçagı ve ıntercool hortumunda yag kacagı varda hortumu sıktılar

bakalım kaçırmaya devam edecekmı ederse hortumu degıstırecem.

Şanzımanıda en kısa sürede hallettırecem. bugun babam sordu şanzıman yagını kontrol ettırdınmı diye vallahi hiç yagını kontrol ettırmedım içime kuşku düştü acaba şanzımanın yagı çok eksildimi en kısa sürede servise gidip yaptıracam şanzımandaki yag kaçagını.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Yalçın geçmiş olsun, benim aklıma devriyaj rulmanı geliyor, boşta iken devriyaja bas, ses geliyormu, yada rolantede çalışırken geliyormu? bide şanzıman kulakları kırıksa veya lastikleri gittiysede yapabilir.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yalçın geçmiş olsun, benim aklıma devriyaj rulmanı geliyor, boşta iken devriyaja bas, ses geliyormu, yada rolantede çalışırken geliyormu? bide şanzıman kulakları kırıksa veya lastikleri gittiysede yapabilir.

Teşekkür ederim Lokman abi

Baskı balata degişinde devriyaj rulmani bilyesinide degiştirtmiştim. ama bilmiyorum bu kadar cabukmu bozuldu.

Boşta iken devriyaja basıyorum her hangi bir sorun problem yok rolantide çalısırken bazen ses yapıyor motor bazen ses yapmıyor tek tük yapıyor.

Abi servise gittim unuttum valahi şanzıman yagını kontrol ettirmeyi inş azalmamıştır fazla.

Müsait bi gün ayarlayıp şanzımanı söktürecem abi en kısa sürede keçeyı degıstırtecem.

O zaman devriyaj rulmanınıda kontrol etttirririm.

Şanzıman kulakları lastıklerinede abi baktırırım. :lol2:

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir

yalçın bey öncelikle geçmiş olsun. sizin açtığınız konulara baktımda aracınızın değişmeyen sadece kaportası kalmış. inşallah bu sorunu en kısa zamanda giderirsiniz.

motorda bir sorun olduğu zaman nedense herşey zincirleme olarak devam ediyor. şehir efsanesimi yoksa gerçekmi bilmiyorum ama ciddi arıza yapan motor eskisi gibi olmaz derler herzaman. sanki biraz doğruluk payı var.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
yalçın bey öncelikle geçmiş olsun. sizin açtığınız konulara baktımda aracınızın değişmeyen sadece kaportası kalmış. inşallah bu sorunu en kısa zamanda giderirsiniz.

motorda bir sorun olduğu zaman nedense herşey zincirleme olarak devam ediyor. şehir efsanesimi yoksa gerçekmi bilmiyorum ama ciddi arıza yapan motor eskisi gibi olmaz derler herzaman. sanki biraz doğruluk payı var.

Teşekkür Ederim Tarık bey malesef araba aldım ama dert aldım başka bişe degil masrafların ardı arkası kesilmedi aldıgımdan berli :D

Ciddi masraflar ettim motoruna aksesauarlarına vs.vs

İnş en kısa sürede bu sorununda nerde oldugunu cözerim tek tük yapıyor binde bir arada. ama yaptıgındada can sıkıcı bi durum.

Servise gittigimde ustaya sordum motorun arabanın durumu nasıl diye gına gelmişti gerçekten satacaktım arabamı

Ustanın dedigi aynen şu mersinde 2 tane ben temiz c-max biliyorum biri seninki biride başka bi müşteri senin araban motoru çok temiz çok performanslı sorunsuz artık seninmi titiz olmandan yoksa çokmu temiz kullanıyorsun bilemiyecem dedi çok temiz araban dedi.

Ama işte c-maxlerde focuslarda belli km lerde belli masraflar çıkıyor

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir

inşallah en kısa zamanda problemi giderirsiniz. bende titiz bir insanım. en ufak arıza veya problem beni aşırı rahatsız eder. o bakımdan sizi gayet iyi anlayabiliyorum :good1: kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
inşallah en kısa zamanda problemi giderirsiniz. bende titiz bir insanım. en ufak arıza veya problem beni aşırı rahatsız eder. o bakımdan sizi gayet iyi anlayabiliyorum :good1: kolay gelsin

Teşekkür ederim Tarık bey ya garip olan bi parçada arıza olsa devamlı ses yapar=) ama bu binde bir arada yapıyor oda can sıkıcı usta dedi bi sorun varsa ses artar devamlı yapar dedi ses yaptıgında sorunu cözeriz dedi tahminim bi bilye sesi ama ne cözemedim.

Teşekkür ederim

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Yalçın çok geçmiş olsun böyle sorunlar yaşamanı istemezdim, inşallah önemsiz bişeydir. :mangal:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Geçmiş olsun Yalçın üzüldüm gerçekten:( Umarım önemli birşey yoktur ...

Erkan abi teşekkür ederim sagollasın.

Malesef benim arabayı aldım alalı şanssızlık devam etti her seferinde masraf masraf agır baya bakımda yaptım parada harcadım gine

Keşke ilk aldıgımda fordda sandık motor alsaydım=)) daha karlı çıkardım diye düşünüyorum:D

Bi kaç gündürlü hiç ses yok binde bir arada yapıyor oda can sıkıcı oluyor arada neden yaptıgını bılsem degıstırecem sorunu halledecemde

bilmedigim için

Dün servise ugradım şanzıman yagını kontrol ettirdim tam bi sorun problem yok.

İntercool hortumunu kontrol ettirdim yag kaçırıyordu sıkmışlardı yag kaçırmayı kesmiş sevindim

Bakalım şimdilik bi sorun yok

Benim arabada göz çok abi nazar çok başka bişe degil ondan oluyor bi kurban adagım vardı aldigimda kesecem demiştim

daha yapamadim kesemedim bi kurban bi önümü görüp topliyabilseydim kendimi en kısa sürede kesecem.

Yalçın çok geçmiş olsun böyle sorunlar yaşamanı istemezdim, inşallah önemsiz bişeydir. :good1:

Teşekkür ederim Mustafa abi hiç sorma yakın eş dost arabası temiz araba dedik heveslendik malesef bizim şansımıza demek

Servisteki ustaya sordum vallahi artık gına gelmişti satacaktım. Usta dedi mersinde 2 tane temiz c-max biliyorum biri seninki

digeride başka bi müşterinin dedi . arabanın durumu çok iyi çok temiz dedi motoru felan. ya sen çok titizsin yada arabaya çok temiz bakıyorsun dedi.

Ondan sonra biraz rahatladım hayırlısı abi ya bakalım bu aralar bi sorun problem yok =)

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

yalcın bey geçmiş olsun inşallah bundan sonra bişey olmaz

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Yalçın abi sana o zaman da demiştim bana 19.000'e sat şu arabayı diye :lol2:

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Yalçın abi sana o zaman da demiştim bana 19.000'e sat şu arabayı diye :lol2:

Valla kardeş dogru diyorsun 22.300e almıştım 19a verseydim karlıydım=)))

şu anda araba bana 32 yi felan buldu baya bi girdi=))

27.000tl felan anca eder diye düşünüyorum

yalcın bey geçmiş olsun inşallah bundan sonra bişey olmaz

Teşekkür ederim Arda bey sagollun inş sorunsuz masrafsız şekilde binerim

Arda bey nerelerdesiniz pek gözükmüyorsunuz Nasıl oldunuz?

Mersindemisiniz?

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Tabi işin şakası bir yana hayırlısı abi ya. İster istemez masraf oluyor. Allah şükür şu ana kadar 2. elde hiç problem yaşamadım ama bundan sonra sadece sıfır araç almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Serdar Muti

slm arkadaslar. aranıza bugun katıldım. yalcın bey motordakı ses devam edıyor mu.sesın sıcak motor veya soguk motor farkı varmı.eger ısınınca kesılıyorsa hareketlı parcaları ve yag basıncı ıle calısan parcaları kontrol ettırmen gerekebılır.ama yok sıcak soguk farketmıyorsa gercekten detaylı bır ınceleme yaptırman gerekır.ınsallah fazla bır sorunu yoktur

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Baskı balata bilya değişirken VOLANT taşlandımı yada değişim gerçekleştimi buyuk ihtimal bir kaybolan bir hortlayan sesin sebebi volant cıkabilir.

Can abi baskı balata degişirken volant taşlanmadı değişmedi bişe demedi servis yaptırdıgım bende bilmedigim için baktırmadım.

Volant dişlisi baya palı bişe galiba:S

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Baskı balata bilya değişirken VOLANT taşlandımı yada değişim gerçekleştimi buyuk ihtimal bir kaybolan bir hortlayan sesin sebebi volant cıkabilir.

Can abi baskı balata degişirken volant taşlanmadı değişmedi bişe demedi servis yaptırdıgım bende bilmedigim için baktırmadım.

Volant dişlisi baya palı bişe galiba:S

Tabi işin şakası bir yana hayırlısı abi ya. İster istemez masraf oluyor. Allah şükür şu ana kadar 2. elde hiç problem yaşamadım ama bundan sonra sadece sıfır araç almayı düşünüyorum.

Hayırlısı kardeş. malesef 2.elde her şey masraf ya. ilk arabamdı. kredi ile aldım kredim bitsin direk satıp sıfır alıcam :)

2.ele töbe

slm arkadaslar. aranıza bugun katıldım. yalcın bey motordakı ses devam edıyor mu.sesın sıcak motor veya soguk motor farkı varmı.eger ısınınca kesılıyorsa hareketlı parcaları ve yag basıncı ıle calısan parcaları kontrol ettırmen gerekebılır.ama yok sıcak soguk farketmıyorsa gercekten detaylı bır ınceleme yaptırman gerekır.ınsallah fazla bır sorunu yoktur

saygılarımla...

Selamlar . Hoş geldiniz Serdar bey.

Motor soguk sıcak fark etmiyor. bazen sogukken sabahları yapıyor bazen motor sıcakken yapıyor=) fark etmiyor can sıkıcı bi durum yagla alakası olacagını zannetmıyorum bi bilye sesi gibi bişe sesli çalışıyor bakalım eger bi arıza varsa zamanla ses artar dedi ustam inş bi masraf çıkartmaz daha kaç gundurlu ses yok :unknw:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Guest Serhat Soylu

yalçın bey sanırım sizinle aynı ses sorunu ben de yaşıyorum.

aracım 2010 focus 1.6 tdci titanium. 31500km'de.

aracımda sizin bahsettiğinizin aynısı bir ses mevcut. ben ilk, aracımı çok hızlı kullandığım uzun yol sonrasında farkettim bu sesi. yaklaşık 50km'lik yolu 140-150km/h hızla gittim ve kırmızı ışıkta durduğumda aracımdan ekstra şıngır şıngır ses geliyordu.

bu ses ne diye çok merak ettim. eve gittim aracı durdurdum. ertesi gün çalıştırdım hiç bir sorun yok. aracın sesi normal...

aradan birkaç gün geçti. yine biraz süratli döndüm yoldan, eve geldim, garaja girdim, yine aynı şıngırtı sesi. aracı durdurdum. sabah çalıştırdım normal.

tabi sürekli o ses aklıma geliyor, acaba neden diye...

aradan birkaç gün geçti, yine hızlı bir yolculuk sonrasında o ses başladı, ben de iyice dinledim... motordan geliyor, falan filan derken, baktım ki debriyaja basınca bu ses gidiyor, aracın sesi normale dönüyor, debriyajdan ayağımı çekince yine şıngır şıngır ses geliyor.

kafama iyice takılmaya başladı...

neyse, sonra dedim ki, bu ses uzun yolda hızlı gitmekle alakalı değil, yüksek devirle kullanmakla alakalı galiba diye...

bugün servise gidip sormaya karar verdim, ve aracı oldukça yüksek devirlerde kullanarak 6-8km uzaktaki servise kadar gittim, vardığımda o ses çok da yoktu ama hemen ustayı çağırdım, dinle dedim...

çok belli bir ses yok dedi, yine de dinledi baya... gerçekten çok da ses yoktu, motor sesi normaldi ama ben başladım anlatmaya... böyle böyle bir ses, şu şu durumlarda ortaya çıkıyor diye...

usta dinledi beni, dinledi... sonra dedi ki:

"muhtemelen debriyaj bilyelerinden geliyordur, önemli birşey değil... herhangibir sorun teşkil etmez... arabayı normal kullanmaya devam edin, dikkat etmeniz gereken özel birşey yok... istediğiniz kadar hız yapın, istediğiniz kadar yüksek devirde kullanın, hiçbirşey olmaz... 45000km bakımına geldiğinizde hatırlatın, bakarız o zaman" dedi :bambam:

ve usta birşey daha söyledi, bakalım dikkat edeceğim: "sabah ilk çalıştırdığınızda da bu sesi yapar"... bakalım, bugünden itibaren ona da dikkat edeceğim...

sizin aracınızdan gelen ses de bu anlattığım durumlarda mı oluşuyor, hiç dikkat ettiniz mi?

debriyaja basınca kesiliyor mu?

motorun içinden şıngır şıngır diye mi geliyor?

ayrıca bu güne kadar tekrar servisle görüştünüz mü, birşey dedi mi kimse?

saygılar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...