İçeriğe Yönlendir

Focus Çelik Jant Modelleri

Savaş Değişli

Recommended Posts

Savaş Değişli
(düzenlendi)

Selamlar Arkadaşlar

Çelik ve lastik araştırmalarına şimdiden başladım havalar iyileşsin biraz arabanın üzerindeki Continental ts800 kıs lastiklerini döküm jantlarla beraber çıkartıp kenara koyacağım.

15 jant ve 4 tane yaz lastiği almam gerek.Lastik olarak karar verdim sayılır Pirelli Cinturato P6 ilk sırada ikinci olarak Bridgestone Turanza ER300 almaya karar verdim.Ama Bütük sorun Çelik Jantta.5 model beğendim sizlerinde görüşlerini almak istedim hangisi FocusI e daha iyi durur.

KORMETAL:

Woyage

woyage.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Linear:

lineart.jpg

Tornado:

tornadol.jpg

CMS:

Cms391

cms391.jpg

Cms608

cms608.jpg

tarihinde Sava? De?i?li tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Küçük

Bu jantların hiç biri olmaz çünkü resimdekiler 5 bijon.Gördüğüm kadarıyla aracınız f1 kasa yani 4bijon olanlara bakmalısınız. 4*108 değerinde olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Bu jantların hiç biri olmaz çünkü resimdekiler 5 bijon.Gördüğüm kadarıyla aracınız f1 kasa yani 4bijon olanlara bakmalısınız. 4*108 değerinde olması gerekiyor.

Bu jantlar 4*108 olanlarıd var Murat bey fotoğrafları böyle koymuşlar sanırım

Murat bey resimdeki jantların 4x108 olanlarıda mevcut,ben en çok cms 391'i beğeniyorum...

Cms391 dizaynı sıradışı ve göze hoş geliyor gerçekten,Teşekkürer Onur bey.Kormetal ve CMS kalite bakımından nasıl sizce?

Cms608

608 de tam modifiye jantı ,bana EVO jantını andırıyor ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

Tornado'yu ben fiestaya takmıştım yakışmıştı gayet güzel bir jant benim hoşuma gidiyor

Cms608 de çok güzel bir jant ama bana oz jantın çakması gibi duruyor. eğer güç yetiyorsa oz jantı tercih edebilirsiniz

ozwrc.jpg

tarihinde Mehmet Kazanc?o?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

OZ olmalı olacaksa pahalı ama çok güzel bir jant ;)

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

OZ jantlar nekadar bilemiyorum ama 4 lastikte alacağım için çok fazlaya kaçmak istemiyorum.

Kormetal 4 jant 550 lira, CMS ler 15'' 650 ...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

KM Linear da fena durmuyormuş aslında, kolları CMS 608'e göre biraz içeride kalıyor, sürtmelere karşı daha iyi olur gibime geldi. Bende jant işine gireceğim ama üzerindekiler biraz daha çizilsin diye bekliyorum. Aracınızın rengi ne bilmiyorum ama beyaz ise CMS 555'i öneririm. Tabi herşeyden önce zevk meselesi..

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Bu arada bu link işinize çok yarayacaktır...

Bu linki yine forumdan görmüştüm dün inceleme fırsatım oldu gerçekten güzel bir uygulama :good1:

KM Linear da fena durmuyormuş aslında, kolları CMS 608'e göre biraz içeride kalıyor, sürtmelere karşı daha iyi olur gibime geldi. Bende jant işine gireceğim ama üzerindekiler biraz daha çizilsin diye bekliyorum. Aracınızın rengi ne bilmiyorum ama beyaz ise CMS 555'i öneririm. Tabi herşeyden önce zevk meselesi..

Linear Km nin son modellerinden birisi zaten güzel duracağını düşünüyorum.608ile Linear öne çıkıyor.Aracın rengi Buz yeşili Ümit hocam

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bu Woyage olan yakışır bence. :D Bu tipteki janttan buğün gördüm hareket halindeyken çok tatlı duruyordu. Lastiklerde grip olanlarada bakın michlen falan :good1:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Bence KM Linear yada CMS 608.

Seçmesibaya birzorolacak sanırım Ahmet bey :good1:

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Bu Woyage olan yakışır bence. :D Bu tipteki janttan buğün gördüm hareket halindeyken çok tatlı duruyordu. Lastiklerde grip olanlarada bakın michlen falan :good1:

Evet Oktay bey incekollu jantlar hareket halinde iken güzel görünüyorlar, Jant denecomda bir uygulama denedim

http://jantdene.com/montaj/34/15/5/108/Ford_Focus.html#

391 de güzel görünüyor aslında

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kormetalin jantı görsel olarak en büyüğü olacak gibi. Cinturaro P7 olmasın sakın?

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Bence bunu? da düşünün.

Bunlar efsane zaten çok beğeniyorum ama Focus I e yüksek model focus parçaları takınca Doğan görünümlü Şahin akılma geliyor :good1:

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Kormetalin jantı görsel olarak en büyüğü olacak gibi. Cinturaro P7 olmasın sakın?

P7 195 -60-15'' ebatları yok diye duydum Çağlar bey 2010 yılıen iyi lastik ödülünü p6 almış bu ebatlar içinde

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yeni kasa replikasını canlı gördüm güzel duruyor. cms 608 de güzel. yine cms de focus I in ghia jantı da olması lazım. çünkü bizim jantlar cms yapımı diye biliyorum. hatta 16" 5 bijonlusunu bir c maxta gördüm. yine şıklar içinde cms 608 diyorum.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Linear

Teşekkür ederim Katkınız için Nuri bey Topraklarıma selamlar

yeni kasa replikasını canlı gördüm güzel duruyor. cms 608 de güzel. yine cms de focus I in ghia jantı da olması lazım. çünkü bizim jantlar cms yapımı diye biliyorum. hatta 16" 5 bijonlusunu bir c maxta gördüm. yine şıklar içinde cms 608 diyorum.

Evet Mustafa kardeşim Cms de orj Ghia jantı var ama biraz farklı birşey olsun diye düşünüyorum.

Çok inceledim 391,608 veya Linear üçünden birini alacağım.geri kalan 2 sini eledim

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Teşekkür ederim Katkınız için Nuri bey Topraklarıma selamlar

Rica ederim hocam görev yeri neresi sizin

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Rica ederim hocam görev yeri neresi sizin

Bingöl Solhan İlçesi Hazarşah Köyü ;):D

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Bingöl Solhan İlçesi Hazarşah Köyü ;):D

Allah kolaylık versin Solhan da çalışan arkadaşlarım vardı memnunlardı ama köyü nasıl olur bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Allah kolaylık versin Solhan da çalışan arkadaşlarım vardı memnunlardı ama köyü nasıl olur bilmiyorum

18 km ilçeye Nuri kardeşim,geliş gidiş yapıyorum ilçeye. Pek imkanı yok buranın ama Sakin olması en iyi tarafı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...