İçeriğe Yönlendir

0 Araçta Taşımadan Kaynaklı Hasar

Volkan Tayyare

Recommended Posts

Volkan Tayyare
(düzenlendi)

2 ay önce Ümraniye Nuraydan My Fiesta TDCI satın aldım.Ha bugün ha yarın derken 2 aydır bekliyorum.Sonunda aracım teslim edilecek diye haber verdiler ve gittim. Yolda aradılar çıkmadıysanız gelmeyin diye. Ne oldu dedim, neyse gelince konuşuruz denildi. Nasıl anlatacağımı bilmiyorum kem küm derken tırdan indirirken sol arka çamurlukla tamponun arasında kalan yeri çizmişler,tamponda birşey yok. Bunuda bugün araç tesliminden önce yıkarken görmüşler. Nasıl olur dedim böyle birşey?Diğer arabalar renkli olduğundan beyaz korumasından hemen belli olur, seninki beyaz olduğundan yıkarken farkına vardık dediler. İşte özürler, park sensörü hediyeler falan ben dedim sağlam araba istiyorum. 2 aydır bekle bana 2.el muamelesi görecek araba ver. Düşündüm 15000 bakımını ve zincir ıvır kıvır istedim ama hala içime sinmiş değil. Hani başka birşey gözükmüyor ama tamda anlamadığım için başka bir şey varmı bilimiyorum. Gözükürde yok, boya kontrolü istiyeceğim. Böyle durumlarda ne yapılır, ne istenir, siz olsanız ne yapardınız? Genelde bana tavsiye edilen koparabildiğini kopar, küçük bir çizikten bir şey olmaz diyorlar. Yarın teslim alacam ya da başka bir şey yapacam. Yorumlarınızı bekliyorum.

tarihinde Volkan Tayyare tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Nakliye esnasında oluşan çiziklerden dolayı araçlar gerimi gidiyor sanırsınız ?

Ufak işlemler tespit edilip hemen teknik serviste yapılıyor ve müşteriye araç veriliyor. Vatandaşın ruhu bile duymuyor..

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Sadece cizikse boyanmadan giderilebilecekse alınır ama ezik vs varsa ve derin çizikse düşünülmeli.

Fiyat aynıysa ben olsam olmazdım. Sıfır araba alıyorsunuz sonuçta. Hakkınız olan kusursuzu almak.

Başka bayi yokmu yada başka bir araba bekleme durumu ama fiyat yükseltmeyecekler.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Tayyare

Valla bu aracı almama hakkım var, yeni siparişle 2 ay bekleme durumuda var, devir teslim işlemleri falan. Çok büyük bir şey gibi gözükmüyor avuç içi kadar yada bir el büyüklüğü kadar yer zımparalanmış astar sonra boya atacaklar. 15000 bakımı+boya korumaya okey demeyi düşünüyorum ama hala tam içime sinmiş değil. 0 alıyorum sonuçta. Akşama kadar kararımı adama söyleyeceğim. Zaten onlar suçlarını bildiklerinden çok abarmadıktan sonra istediklerimi verecek gibi gözüküyorlar. Bu istediklerim yeterlimi yani durumu dezavantajdan avantaja çevirmiş olurmuyum?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

15.000 km bakımının çok bir maliyeti yok. Boya koruma ise bu konuda profesyonel markalarda 100-125 TL. Ben olsam ve aracı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsam, ücretsiz 15.000 ve 30.000 km bakımı ile birlikte 5 yıla kadar garanti uzatımı talep ederdim. Boya korumaları ise onların olsun :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
15.000 km bakımının çok bir maliyeti yok. Boya koruma ise bu konuda profesyonel markalarda 100-125 TL. Ben olsam ve aracı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsam, ücretsiz 15.000 ve 30.000 km bakımı ile birlikte 5 yıla kadar garanti uzatımı talep ederdim. Boya korumaları ise onların olsun :D

Bende aynen böyle düşünmüştüm. En kötü ihtimal 15.000 bakımı + 5 yıl garanti.

Bakımlar çok fazla maliyetli değil, garanti uzatımı daha önemli.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz

arabayı bu şekilde kabul ediyorum diye bişi imzalatırlarsa imzalamayın bence daha sonra başka yerlerdede sorun çıkarsa onlarıda kabullenmiş olursunuz daha önce arkadaşımın fiestasının kapısı full boyalı çıkmıştı 15 bin felan kullandıktan sonra yazışmalar sonucunda sıfır aldı sizde aracınızı aldığınızda bi boya ölçümü yaptırın diğer yerlerede. ben olsam o arabayı almazdım sonuçta bi birikim veriyosunuz içinizin rahat olması şart.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

bi kere renk tutmadı diye komple parça boyanıcak ve muhtemelen yan parçalarada vernik atılacak, yani en az 2 parça boyalı olucak..

bence yüzde %10 indirim falan yaparlarsa alın yoksa almayın, bakımların onlara bir maliyeti yok, 300liralık bakımın servise maliyeti 100lira yoktur..

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
2 ay önce Ümraniye Nuraydan My Fiesta TDCI satın aldım.Ha bugün ha yarın derken 2 aydır bekliyorum.Sonunda aracım teslim edilecek diye haber verdiler ve gittim. Yolda aradılar çıkmadıysanız gelmeyin diye. Ne oldu dedim, neyse gelince konuşuruz denildi. Nasıl anlatacağımı bilmiyorum kem küm derken tırdan indirirken sol arka çamurlukla tamponun arasında kalan yeri çizmişler,tamponda birşey yok. Bunuda bugün araç tesliminden önce yıkarken görmüşler. Nasıl olur dedim böyle birşey?Diğer arabalar renkli olduğundan beyaz korumasından hemen belli olur, seninki beyaz olduğundan yıkarken farkına vardık dediler. İşte özürler, park sensörü hediyeler falan ben dedim sağlam araba istiyorum. 2 aydır bekle bana 2.el muamelesi görecek araba ver. Düşündüm 15000 bakımını ve zincir ıvır kıvır istedim ama hala içime sinmiş değil. Hani başka birşey gözükmüyor ama tamda anlamadığım için başka bir şey varmı bilimiyorum. Gözükürde yok, boya kontrolü istiyeceğim. Böyle durumlarda ne yapılır, ne istenir, siz olsanız ne yapardınız? Genelde bana tavsiye edilen koparabildiğini kopar, küçük bir çizikten bir şey olmaz diyorlar. Yarın teslim alacam ya da başka bir şey yapacam. Yorumlarınızı bekliyorum.

Nuray ın iki yanındaki iş merkezinde çalışıyorum 2-3 kere gittim hiç içime sinmemişti ilgi alaka sıfırdı "serviste" bunu duyunca iyice canım sıkıldı ...

umarım içinize sinen bir çözüme kavuşur bu durum... ama şunu unutmayın canınızı her gördüğünde sıkıcagına 2 ay daha beklemek daha kolay ... yeni arac alıncada bir galeriden falan rica edip boya kalınlıklarını ölçüm cihazıyla kontrol edin...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

aracınız opak beyaz ise boya tuturulamaması gibi bir durum olacağını hiç sanmıyorum sonuçta güneş görmemiş 0 boya. Çizik vb.. şeyler çok önemli değil bugün aracınızı almazsınız yenisi gelir boyasız tertemiz eve gidersiniz biri gelir sürter :D

Şahsi fikrim tüm indirimleri alıp aracıda bedavaya orada boyatıp almanız yönünde.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Keşke bana denk gelse, bedava bakım + koruma, mis gibi alın binin, söylemeselerdi ki birçok defa söylenmez, anlamak mümkün olmazdı, kim sıfır teslimde boya kalınlık kontrolü yapıyor?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, sıkma canını, zaten yolda taş gelir vs. araba çizilir, aman birşey olmasın diyerekmi yaşayacaksın, zaten senin araçtaki durum çok ufak birşey galiba, önemli değil sadece boyada azıcık çizik varsa boyatma bile, yapacağın denildiği gibi ek garanti istemek, 15.000km bakımda parada vermem de, hatta araç zarar gördü değeri düştü fiyat indirimide isterim de, bunu kabul etmeyebilirler ama ek garanti işine yarar.

Yalnız şuda var, kaportada eğik varsa o zaman kabul etmeyin, heleki bu durumda fiyatta indirimde yapmazlarsa kesinlikle almayın sıfır yeni araç talep edin, hiçbirşeyde imzalamayın aman ha. Bu tür hasarda boşver diyemem bende, okadar para vermişim arabayı göçertmişler, kesinlikle hafif çizik dışında aracı kabul etme.

Bu arada bu servisten şüphelendim, başka hasarda oluşmuş çaktırmadan boyamış olmasınlar sakın, yok benim hoşuma gitmedi bu durum, siz en güzeli başka araç isteyin.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Nakliye-bayi otoparkı gibi yerdeki hasar için, distribütörün garanti uzatmasını teklif etmek , cevabı belli olacağından sonuçsuz kalır.

Yorum bağlantısı
Volkan Tayyare

İçime sinmedi bir kez daha araçtan bu tip hasarlardan anlayan biriyle gittik. Hakikaten dedikleri gibi bir şey yokmuş gördüğümün dışında. Banada zaten bunu söylemeyebilirdik dediler ama ben zaten boya kontrolü yaptıracaktım siz söylemeseniz orada çıkardı zaten dedim. Bu en son görüşmemde mahçuplardı ve haklısınınız demekten başka birşey demiyorlardı. Bende aracın içime sinmediğini 15000 ve sonraki bakımını ve 5 yıl garantiye uzatmaları takdirde kabul edeceğimi söyledim. Bana Forda sorup geri döneceklerini söylediler. Aracı 0 diye satamazlar çünkü plaka ve ruhsat benim üzerime çıkmış durumda. Ya kabul etmeleri ya da iyi bir benim saydıklarımın dışında bir şey teklif etmeleri ya da bir kez daha yeni bir My Fiesta sipariş vereceklerini düşünüyorum. Ama Çağlar abinin yorumuda beni çekinceye itmedi değil.

Yorum bağlantısı
Volkan Tayyare

Valla Fikri güzel diyorsunda bir defa canım sıkıldı, şevkim kaçtıya artık top onlarda bakalım. Haber bekliyorum

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Vaktiyle bagaj kapağı iç kısmındaki serçe gözü kadar bir boya çapağı için Boya koruma,15 bin bakımı ve park sensörü alırken az şey kopardım diye hayıflanmıştım :)

Üstelik aracı teslim almıştım ve üzerinden 15 gün geçmişti.

Sizin durumunuzda olsam %10 luk indirimi görmeden kabul etmezdim.Helede ruhsat felan çıkmışsa.Bu tamamen onların hatası.

Onların mahçup bakışlarına bakmayın siz.

:D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

5 yıl tam garanti olmalı, öyle uzatılmış falan tıss :good1:

Yorum bağlantısı
Volkan Tayyare

5 yıl garanti kabul, %20 15000 bakımında indirim dediler. Düşünüp yarın cevap vericem onlara

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
5 yıl garanti kabul, %20 15000 bakımında indirim dediler. Düşünüp yarın cevap vericem onlara

Bence teklif az olmuş.. 5 yıl garanti tamam ama bakım için %20 indirim yetersiz bence.

Yeni araba istiyorum dediğinizde; bekleme süresince kiralık araç vericeklermi? ; sonuça mağduriyet var..

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Birincisi 5 yıl garanti yok. Size sadece 3 yıl garantinize 1 yıl (220 yl) veya 1yıl\50.000 km (460) tl garanti verecekler. Ve toplamda 4 yıl edecek. En azından hangisi olduğunu öğrenin. Sadece kilometre olmadan 1 yıl ek garanti vereceklerse bu sadece 220 tl'ye malolacak onlara.

2. Olarak %20 indirim zaten alınabilecek bir indirim oranı.

Olması gereken 15.000 ve 30.000 bakımının hediye olması. Veya 15.000 bakımı ve garanti uzatma. Bagaj havuzu ve park sensoru

Bu araçlar elbette çöpe atılmayacak. Satılacak ancak hiç birşey yokmuş gibi diğer sıfır araçlar gibi satılması kabul edilemez. Burada dikkat edilecek siz bu aracı aldıktan sonra 2 yıl geçince satış için onlara götürdünüz. Hiç boyası olmayan bir araca göre sizin aracınızın fiyatı kırılarak size daha düşük bir fiyat teklif edildi. İşte bu aradaki fark sizin reel kaybınızdır. Bunun hiç suçunuz olmadığı halde size yüklenmesi size haksızlıktır.

Alındığı gün evin önünde de çarpılabilir diyen arkadaşlara katılmıyorum. O benim sorumluluğumda. Ama benden kaynaklanmayan maddi kaybın bana yüklenmesini kabul etmem. Varsın ben çarparım gerekirse

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vallahi düşünüyorum hala, ben olsam ne yapardım diye; satıcıya kardeşim arabayı vurmuşsunuz, bunun değeri baya düştü, satarken baya zarar ederim, ya bana adam gibi fiyat indirimi yapın, araç hasarlı yada bana yeni araba getirin diyin, garanti falan hepsi hikaye aslında, aracı kabul ettinizmi iş biter, garantide nasılsa kıvıracak yol bulurlar, bakımda önemsiz 80-100 tl. lik malzeme kullanıyorlar, 5 bakım hediye olsa ne yazar, şuan ipler elinizde, dediğimi yapın, fiyat indirimi isterim diyin birkaç binliranızı geri alın, baktınız olmuyor yeni araç isteyin, kafanız rahat olsun, hiç uğraşmayın, bunada yanaşmazlarsa vazgeçin alın paranızı başka bayiden alın olsun bitsin.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

bence de garantiyi uzatsalar ne olacak (hatta para verip uzatsanız bile!); uzatılmış garanti şartlarında orjinal garantide olan bir çok şey kapsam dışı kalıyor, kapsamdakiler de kullanıcı hatası denebiliyor. bütün bunları ilerde yaşama ihtimaliniz çok; bunların yanında araç da boyalı muamelesi görüp 2. el değeri de düşecek!

o nedenle bence alınacaksa indirim yapmaları en mantıklısı gibi görünüyor.

bir de, evet söylemeyebilirler di ancak sıfır araç dahi olsa araç için yapılan her iş için iş emri açmak zorundalar!. bi şekilde bi yer de mutlaka karşılarına çıkacak bu durum. ilk sahibinden aldığım bir araçta tam da bahsettiğiniz nedenden ve bahsettiğiniz yer de ekspertizde boya çıkmıştı araç sahibine söylemedikleri; 1 yıl sonra dahi olsa otosanla yazışmalar gerçekleştirildi falan 500 tl gibi rakamda anlaşmışlardı hatırladığım kadarıyla!..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aracın Fatura tutarından %10 indirim yapılsın. Nihayetinde o aracın işlem gördüğü bilinirse ikinci el araç olarak satışı yapılacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...