İçeriğe Yönlendir

Şanziman Vuruyor...

Ceyhun Keskin

Recommended Posts

Ceyhun Keskin

Son zamanlarda daha da dikkatimi çekmeye başladı ve rahatsız da olmaya başladım açıkçası. aracımın şanzumanı gaza bastığında yağ gibi arttırıyor vitesleri fakat ayağımı gazdan çektiğimde tak diye vuruyor... bu bir sorunun habercisimidir, yoksa ben evham mı yapıyorum... Allah nazarlardan saklasın Süleyman Beyin kasap gibi olmasın sonra...

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
(düzenlendi)

Muhtemelen şanzuman takozu veya motor takozu ile ilgili bir sıkıntıdır. Çünkü gaza basıldığında motor ister istemez arkaya doğru kalkar fakat gazdan ayak çekildiğinde eski yerine geleceğinden ani gaz kesmelerde biraz hızlı bir iniş olur motorda oda takozdan ses gelmesine sebep olur

tarihinde Zafer Ofli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Motorun önünde ve arkasında iki tane takozu var.Öndeki zaten değişilmişti arkadaki ise iyi durumdaydı...Sert kullanımlarda vuruntu yapması normal.Özellikle 2 . vitese geçerken yapar ama gene diyorum otomatik araç sakin kullanılmalı.Ön takozun yan sanayisi vardır ama arkanın ki yoktur fiyatı da yaklaşık 200 lira civarıdır...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ceyhun Keskin
Motorun önünde ve arkasında iki tane takozu var.Öndeki zaten değişilmişti arkadaki ise iyi durumdaydı...Sert kullanımlarda vuruntu yapması normal.Özellikle 2 . vitese geçerken yapar ama gene diyorum otomatik araç sakin kullanılmalı.Ön takozun yan sanayisi vardır ama arkanın ki yoktur fiyatı da yaklaşık 200 lira civarıdır...

Hasan Hocam, şu takozun bi fotoğrafı yokmudur, onu da bulalım ebaydan :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

verdiğim link görülemiyor. sen mondeo şanzıman takozu diye arat direk resmi çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

yok değil benim dediğime bak. bu firmanın reklamına izin vermiyoruz. online da 158 lira...Normal fiyatı 320 lira

Yorum bağlantısı
Ceyhun Keskin
yok değil benim dediğime bak. bu firmanın reklamına izin vermiyoruz. online da 158 lira...Normal fiyatı 320 lira

yazın gösteririz hasan abi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...