İçeriğe Yönlendir

Neyin Peşindesin Sen?

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Cavit Doğan
:) :) :) Valla milletvekilliği için aday olsan oyum senin :)

Eyvallah İbrahim.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Toplu taşımaya yönelmeyen, çocukları eskisi gibi yürüyerek mahalledeki okula değil de 20 km uzaktaki okula trafik canavarı servis şöförleri ile giden, ev alım satımındaki lüzumsuz vergiler ve rantçılar nedeniyle evini satıp işyerine yakın oturamayan, kiracılık sorunları ile boğuşamayan, çok para kazanacağım diye deli gibi dolanan millet olduk.

Her şey otomobile bağlı.

E tabi böyle olunca ufak bir hava sorununda donanımsız araç donanımsız belediye felaket demektir.

Eskiden herkesin işi evine yakındı, çocuklar (ben) karda yahut diğer zamanlarda okula yürürdük uzun mesafe. Toplu taşıma denen şey sadece arabası olmayanlar için değildi. (belki de öyleydi de biz arabamız olmadığı için bilmiyorduk). Taşıt azdı. Trafik niye bozulsundu ki?

1986 da 15 gün istanbul felç olmuştu. Ekmek bile yoktu.

Bunları bilmem de araçları çalışır vaziyette neden tepe ışıkları AÇIK bekletiyorlar. Hadi eleman üşüyor diyelim. Bu araçlar yol makinası felan büyük karla mücadele araçları. Bunların webasto su yok mudur? Yoksa takılmaz mı? Tepe ışıkları niye açılır?

Bir de "çalışınca oluyor" tarzı yazılara kıl durumdayım. Tabi olacak, vergiyi biz veriyoruz sen cebinden yapmıyorsun herhalde. Yap da görelim.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Şantiyede bi abi "cemre düştü bi şey olmaz" dedi. arazi çalışmalarına devam. Ancak aynı abi 87 martında bir hafta evden çıkamadıklarını anlattı. O sene cemre uyanamamış heralde :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Ben dedim size İstanbul için. +'sı -'sisini karşılamaz diye :)

Karabük kupkuru, bir iki yağmur yağar, soğuk olur geçer. Öyle kar-kış görmezsiniz, zincir, kış lastiği gereksiz şeyler :)

Karabük... Come and visit us! :p

Karabuk_Belediyesi-logo-55C91D950E-seeklogo.com.gif

böle bir şey mümkün değil. İstanbulun + ları dünyada kaç şehirde var ki Zafer ??? Bırak bu işleri :) Karabükte değilde zonguldakta 2-3 kaldım bir sinemaya gideyim dedim kafama göre film bile bulamadım. Sıkıntıdan patladım. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Cavit Ağam avatar resmi on numara olmuş

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Cavit Ağam avatar resmi on numara olmuş

Bide ben görebilsem.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan

Bu yıl Gaziantepte kara hasret kaldık.Kızım çok istiyordu :crazy:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Yaptırıyom kızıyonuz, yaptırmıyom yine kızıyonuz. Napim bilmemki.. :p

:p hehe çok güldüm yine yahu :i-ih:

Yorum bağlantısı
Gündüz Albayrak

Ben bir belediye çalışanı olarak(hem de yıllarca fen işlerinde kışın gece gündüz) konuya gircem ama neresinden girsem bilmem.Öncelikle şunu belirteyim ki eskiden vatandaş işi olmadıkça belediyeyi aramazdı,artık günümüzde sosyal belediyecilik o kadar ilerledi ki(oy uğruna diyenlere itirazım olmaz);belediyeler asli görevleri dışında herşeyi yapıyorlar.En ufak olayda basınında belediyelere sataşması işin tuzu biberi.

Konuyla alakalı olarak geldiğimiz noktada, önceden sadece ana yolları,minübüs otobüs yollarını vs. açardık,şimdi bütün sokaklarda çalışma yapılıyor,sonuçta da kış bittiğinde çalışma yapıldığı için bozulan sokakları tamir ediyoruz :).Şimdi diyeceksiniz ne işiniz var bütün sokaklarda,bırakın sokağı kaldırımdaki karları bile süpürtmek için vatandaştan yediğimiz hakaretleri sıralasam sayfalar yetmez.İki tarafta hatalı;belediyeler her sıkıntınızda yanınızdayız diye söz veriyor,vatandaş da ben oy verdim her istediğimi yapacaksınız diyor.Arada olan bize oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...