İçeriğe Yönlendir

Far Anahtarı Sembolleri

Fatih Ada

Recommended Posts

Tahir İlter

Bildiğim kadarıyla ön parkları yakabilmek için kontağın ''0'' konumunda olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Emre Özcan

Benim merak ettiğim bir şey var :) 2011 Comfort'um var. Göstergelerin ışık seviyesini ayarlayabilmek için bir düğme var mıdır acaba?

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

parkların yanması için sizin gösterdiğiniz (lacivert) yerde olması lazım.. orada yanmıyorsa parklarda sorun vardır..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Benim merak ettiğim bir şey var :nazar: 2011 Comfort'um var. Göstergelerin ışık seviyesini ayarlayabilmek için bir düğme var mıdır acaba?

Yukarıda ki fotoğrafta sağ alttaki yer gösterge ışık seviyesi ayar düğmesidir.Eğer sizde mevcutsa bu özellik vardır yoksa yoktur...

parkların yanması için sizin gösterdiğiniz (lacivert) yerde olması lazım.. orada yanmıyorsa parklarda sorun vardır..

+1 Bence de sorun var...

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
Uzun süreli park halinde karanlık bir yerde çok işe yarıyor,Mercedes ve Bmw lerde sinyal kolunu ne tarafa çevirir isen o tarafın parkları yanıyor sadece.

Lütfen ford a haksızlık etmeyelim.aynısı ford dada var. :nazar:

Yorum bağlantısı
Emre Özcan
Yukarıda ki fotoğrafta sağ alttaki yer gösterge ışık seviyesi ayar düğmesidir.Eğer sizde mevcutsa bu özellik vardır yoksa yoktur...

Cevap için teşekkür ederim. Lakin o bahsettiğiniz Alttaki potansiyometre bende yok :nazar: Anlaşılan aynı seviyede kullanacağız.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Bildiğim kadarıyla ön parkları yakabilmek için kontağın ''0'' konumunda olması gerekiyor.

Kontak anahtarı nerede olursa olsun hatta isterse olmasın far anahtarını park konumuna getirdiğinizde parklarınız yanar..

Arkadaşlar konu kirliliği yapmamak için sorumu buradan yöneltmeyi doğru buldum.

Aşağıdaki fotoğrafta lacivert kare ile belirttiğim yere anahtarı çevirdiğimde gösterge ışıkları ile arka stop lambaları yanıyor.Ama ön park lambaları yanmıyor. Anahtarı çevirmediğim yer kalmadı ama ön parkları bir türlü yakamadım.Acaba başka bir yerden mi yanıyor yoksa ön park lambalarında sorun mu var.

doğru yeri işsaretlemişsiniz park konumu burasıdır.. far anahtarını oraya getirdiğinizde arka plakalık ve parklar yanıyor ise ön parklarınızda problem vardır.. ampüllerini ve sigortasını kontrol etmenizde fayda var..

Yorum bağlantısı
Ali Türk

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar.Sigortaları kontrol etmek gerecek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kısa farları yakıp kontrol edin..

Parkların da yanıyor olması gerekir..

Yorum bağlantısı
Ali Türk

Arkadaşlar bugün Kayseri Deva Ford servisine arkadaşın focus 1 için gittik.ŞAns eseri sayın Mehmet Özyürek beyle tanışma fırsatımız oldu. Buradan kendisine tekrar selamlarımı gönderiyorum.

Far ilgili olarak da kendisi bana 10 amperlik sigorta verdi sağ olsun.

Akşam yerine takmak için torpidonun altında bulunan sigorta panelini açtığımda sigortaların küçük olduğunu fark ettim.Mehmet beyin verdiği sigorta büyük kaldı onların yanında. Artık küçüklerden tedarik edeceğiz.Bir de arkadaşlar aşağıya eklediğim fotoğraftaki sigortalardan hangisi ön park( diğer ismi gündüz farı sanırım) sigortasıdır?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arkadaşlar konu kirliliği yapmamak için sorumu buradan yöneltmeyi doğru buldum.

Aşağıdaki fotoğrafta lacivert kare ile belirttiğim yere anahtarı çevirdiğimde gösterge ışıkları ile arka stop lambaları yanıyor.Ama ön park lambaları yanmıyor. Anahtarı çevirmediğim yer kalmadı ama ön parkları bir türlü yakamadım.Acaba başka bir yerden mi yanıyor yoksa ön park lambalarında sorun mu var.

Bu, karanlık bir yerde park edince sadece ön /arka park ampülünü yakar, plaka lambası ve göstergeler yanmaz. Sizde göstergeler ve arka park ampülleri yanıyorsa

1. Ya önceden aydınlatma sistemine müdahele edilmiş, yan sinyallerin parka bağlanması vs.

2. Ya da gem modülünde bir sorun var (ufak bir ihtimal sadece)

Emmi alışmış Toros sigortasına, her yere bunu dağıtıyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ali Bey... Tanıştığımıza mutlu oldum...

Aracınızda başka bir sigorta kutusu daha olmalı...

En azından ben öyle ümit ediyorum :(

Yorum bağlantısı
  • 10 yıl sonra...
Kenan Demir
(düzenlendi)

Benim P çalışmıyor.Elektrikci şart oldu.Bir de nasıl sökebiliriz anahtarı.

tarihinde Kenan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...