İçeriğe Yönlendir

Seat Ibiza Sport Tourer 1.2 Tsi Dsg Nasıldır?

Mehmet Akif Akpınar

Recommended Posts

Mehmet Akif Akpınar

Araç yakıt tüketimi (şehir içi 7-şehir dışı 4.4 lt ) ve 175 nm torku ile iyi gözüküyor. Aracın yol tutuş, motor ve şanzıman kalitesi gibi konularda bilgisi olan varsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Motoru 8 subap, gerçek yaşamda çok tutumlu olmadığını söyleyen çok, bu motor ile dsg de sorunun kıyısına bile yaklaşılmaz, yani Sw kasası ve otomatik avantajı ile segmentinde tek.

Yorum bağlantısı
Ahmet Güler
(düzenlendi)

Son bir kaç aydır sıfır bir araç almak için bakınıyorum. Bu arada bakındıklarımdan birisi de Ibiza Sportourer 1.2 TSI DSG idi. Aracı gittim gördüm ancak deneme sürüşü yapmadım.Dışarıdan araç çok çekici ve çok sportif. Kokpit de fena değil, donanımlarıda ancak araç çok basık bana göre. Hele arka koltuk diz mesafesi çok dar. Arkada oturanlar uçakta gider gibi sanki dış dünya ile bağlantı kopuk camlar küçük kalıyor. Bilmiyorum belkide bana öyle geliyor olabilir. Bu araç yerine Honda Jazz baktım. Benim fikrim Seat'tan iki gömlek üstün, hem genişlik ( arka diz mesafesi ve bagaj) ve ferahlık hem yakıt tüketimi hem de marka değeri açısından. Fiyat olarak ise tahminim Ibizadan 2000 TL fazla olur en donanımlı modeli ki esp, 8 hava yastığı ve cam tavanı var.

tarihinde Ahmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Test sürüşü yapın. Tasarruf konusunda ise aracı suyuna göre kullanırsanız kitap değeri tutuyor. Geleneksel bagırta bagırta kullanırsanız tutmuyor. Dizel kullanır gibi devir düşük kullanılacak.

Yorum bağlantısı
Ahmet Güler
Jazz Sw değil ki?

Merhaba Çağlar Bey.Ben seçimi bagaj kapasitesi açısından değerlendirdim biraz da. Çünkü yeni Jazz'ın bagaj kapasitesi 399 lt iken sw Seat'ın ki ise sadece 430 lt. Aradaki fark önemsiz bence.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Ibıza kullandım amortisorleri çok güçsüz takırtı yapıyor diye sattım. 2003 model 100bg di Özellik olarak şimdiki focusla aşağı yukarı aynı idi hatta Esp bile vardı ..

Yorum bağlantısı
Serdar Özbekar

Sport tourer kullandım, neredeyse leon kadar iyi yol tutuşu çok dikkatimi çekti. araba yere oturuyor, 1500 tl farkla panoramik sunroof veriyorlar panoramik olması çok güzel, ayrıca daha da çıkarsanız otomatik vts istediğiniz leon motoru oluyormuş, içhacmi fena değil, koltuk genişliği leondan 5 cm daha kısa.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Merhaba Çağlar Bey.Ben seçimi bagaj kapasitesi açısından değerlendirdim biraz da. Çünkü yeni Jazz'ın bagaj kapasitesi 399 lt iken sw Seat'ın ki ise sadece 430 lt. Aradaki fark önemsiz bence.

:D Cıvık tan bile büyük bagajı varmış, bu caponlar da garip adam.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Sport tourer kullandım, neredeyse leon kadar iyi yol tutuşu çok dikkatimi çekti. araba yere oturuyor, 1500 tl farkla panoramik sunroof veriyorlar panoramik olması çok güzel, ayrıca daha da çıkarsanız otomatik vts istediğiniz leon motoru oluyormuş, içhacmi fena değil, koltuk genişliği leondan 5 cm daha kısa.

okurken bir ara Citroen sandım :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Gürsu

Gecenlerde bi bakma imkanım olmuştu.Arka koltuklar çok dar ve tavan cok basık, benim boyum 1.80 tavanla aramda 2 parmak mesafe vardı.bence tek eksi yönü bu.Ama birde opak kırmızı diye bi rengi var yemede yanında yat.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
:) Cıvık tan bile büyük bagajı varmış, bu caponlar da garip adam.

Benzin deposunu arka aksın oradan öne doğru kaydırmışlar, böylece arka taraf çok hacimli, tavan da yüksek zaten. Tasarım harikası.

Yorum bağlantısı
Osman Kurt

Seat ibiza sınıfına göre bence oldukça iyi bir araba, bagaj sw de de fena değil. Ama biraz kısa boylu olmak lazım :D...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Tüfekçi

ben, http://www.sahibinde...-89496174/detay bunu görmüştüm akşam.O mu acaba dedim de değilmiş

Bu aracı görüyorum bizim burada

Seni sahibinden.com'a mod yapmak lazım :D bakmadığın araba kalmadı sanırım :p

maaş bile verirler aslında :D

Tam Mustafa'lık. İmla kurallarının önemli olmadığı bir sitede modluk :D

:D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Ülgen

http://www.sahibinde...288/pasif-ilan/

şu güzeldi. satıldı

Bu araç uzun bir süre 37500 TL yazılmıştı. 35000 TL sına düştüğünde 3-4 gün içinde satıldı. Araçta en çok aranılan özellikler (Turbo benzin ,Çift kavrama otomatik, Cam tavan, ESP vs.) olunca takipçiside çok oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...