İçeriğe Yönlendir

Bugün Prins Taktırdım Araç 2011 Ford Focus Comfort At

Serkan Toygar

Recommended Posts

Süha Demirtaş
hayda süha ne oluyoruz yaa seni boş bırakmaya gelmiyor.geçen hafta cupra hayalleri kurarken,diesel,lpg delikanlıyı bozar derken şimdide sıcak bir yuva hayali kuruyorsun :) vallahi kardeşim sana yetişmek zor

içinde bulunduğum durumu anla işte kardeşim. Boşlukta süzülüyorum sanki :)

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Arkadaşlar hız konusunda lütfen Forum kurallarına uymaya çalışalım.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
içinde bulunduğum durumu anla işte kardeşim. Boşlukta süzülüyorum sanki :)

kardeşim tez zamanda görüşelim bildiğim iyi bir psikolog var :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
can a söyledim özelden gönderir :) buraya koymak sakıncalı şeyler doğurabilir :)

:) merakla bekliyorum :) :)

hız tehlikelidir,yapmayın..

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
:) merakla bekliyorum :) :)

hız tehlikelidir,yapmayın..

Can eski youtube video larını koysak mı kardeşim ne yapsak :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Aman Süha Attıracan sen beni iyi videoları koyalım diğerleri cıss vallaha EMMİ'mim KIZAR forum :police: Mehmet abi Ağırceza da yargılar beni vallaha .

tamam o zaman :) merak edenleri toplantılara bekliyoruz canlı canlı gösterelim :D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
tamam o zaman :D merak edenleri toplantılara bekliyoruz canlı canlı gösterelim :police:

trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Hayırlı olsun bende en kısa sürede prins taktırmayı düşünüyorum . Ama sanırım valve care sistemini de taktıracağım. Aracıma uzun süre binmeyi düşünüyorum veminimum aşınma için iyi olur diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

araç 100 ps ise gerek olmadığı 115ps vi-cvt ler için gerekli olabileceğini soluyo prins hatta sitesindede vurguluyor

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
(düzenlendi)

Serkan Bey sanırım simit depo taktırdınız. Bizdeki araçlarda stepne ince olanlardan yeri de incelemedim ama muhtemelen normal stepnelerin yerinden incedir diye düşünüyorum. Siz kaç litrelik depo taktırdınız? mümkün olan en büyük simit depoyu taktırmak iyi olur herhalde. Sanırım yükseklik farkını da daha önce simit depo taktıran arkadaşların yaptığı gibi straforla seviye yükselterek gidereceğiz. Eğer uyarsa bir de üzerine bagaj havuzu koyarsak güzel olur diye düşünüyorum.

tarihinde Mahmut T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

45 litrelik ama 35 lt den fazla almıyo güvenlik nedeni ile evt çok az bir yükseklik var onuda kendim sıtrafor alıp yapıcam. tavsiye ederim prinsi en azından sorunsuzluğa daha yakın

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Serkan Bey aynı yere daha büyük bir simit depo takmak mümkün oluyor mu acaba? Daha büyük simit depo var mı bilmiyorum ama...

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

valla bizim stepnelere en fazla 45 lt en büyüğü bu zaten bagaj biraz potluk yapıo onuda etraflara strafor takviyesi ile gideriliyor

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Serkan Bey sanırım simit depo taktırdınız. Bizdeki araçlarda stepne ince olanlardan yeri de incelemedim ama muhtemelen normal stepnelerin yerinden incedir diye düşünüyorum. Siz kaç litrelik depo taktırdınız? mümkün olan en büyük simit depoyu taktırmak iyi olur herhalde. Sanırım yükseklik farkını da daha önce simit depo taktıran arkadaşların yaptığı gibi straforla seviye yükselterek gidereceğiz. Eğer uyarsa bir de üzerine bagaj havuzu koyarsak güzel olur diye düşünüyorum.

Benim ablamın aracıda comfort beni titanium la onun comfortun stepne yerleri aynı büyüklükte. Sadece comforta normal stepne konduğundan etrafı straforla doldurulmuş. Benimkinde o strafor yok. Bagaj havuzu bir iki santim daha daraltabilir bagajı.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Hayırlı olsun bende en kısa sürede prins taktırmayı düşünüyorum . Ama sanırım valve care sistemini de taktıracağım. Aracıma uzun süre binmeyi düşünüyorum veminimum aşınma için iyi olur diye düşündüm.

Mahmut Bey önceki aracıma 115 ps lik Titanium du tartarini taktırdım ve çok memnun kaldım. Prins taktırmadan önce bu seçeneğide araştırmanızı tavsiye ederim. Maliyet daha ucuz enjektörler sessiz ve çok güzel uyum sağlıyor. 2009 da taktırmıştım. 2011 şubat ayında sattım ne arıza lambası yaktı ne performansta düşme oldu. Sadece yaz kış ısı ayrlarını yaptırdım birde 10000km bakımlarını aksatmadım. Prins güzel cihaz olabilir ama uzun yolda başınıza gelebilecek herhangi bir arızada müdahale edebilecek servis olması da çok önemli diye düşünüyorum. Servisinin olmadığı bir bölgede çok can sıkıcı olabilir. Bu arada valve care sistemini bende taktırmıştım. mutlaka takılmalı bence.

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

iyi günler arkadaşlar 4 gün sonra bugün gazda iken araç tam kalkarken stop etti bir daha gazda çalışmadı benzinle çalıştırmayı denedim çalıştı servisi aradım. gaz anahtarında bütün ışıklar yanıyodu yani gazı full gösteriyo, fakat gazda 215 km sonunda stop etti 77 tl lik ilk gaz almıştım 215 km de stop etti araç yani benzine geçmedi sonra servise gelmemi istediler serviste gelirkende 20 tl lik gaz alın dendi aldıktan sonra gazda çalışmaya başladı. servise geldim tüpün üzerindeki sensör arıza yapmış tüpü full gösterdiği halde stop ettiriyo korumaya alıyomus. heyse sensörü değiştirdiler ilk arızamızı vermiş olduk lpgde :D inşallah bu son olur. inanın prinse 2000 küsür para ver birde arka tüpteki sensör yüüznden yolda kal bütün zevkim kaçtı gittti sensör değişti kontroller yapıldı herhangi bir sorun görülmedi

ayrıldım servisten otogaz aldım bu sefer full doldurdum, bu seferde 30 lt gaz aldı servise gitmeden öncede 9 lt gaz aldı

toplam 39 lt gaz aldı, yalnız benim anlamadığım ilk dolumda 35 lt aldı en fazla sonra 9 lt aldım aynı gün 30 lt aldım o zaman benim 77 tl ile 215 km mi gittim yoksa 6 lt daha gaz vardı arabada çünkü göstergede problem vardı sanırım 300 km giderdi diye düşünüyorum bu depoda ne kadar yaktığı ortaya çıkacak ama bu olay beni üzdü.

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

montajda problem yok aracın gidişi hızlanması çok hoşuma gidiyo hatta beklenilenden bile iyi yalnız bu arızası çok

kafamı karıştırdı. şimdi komple fulledim toplam 87 tl verdim lpg ye sıfırladım km yi bakalım kaç km gidecek ondan sonra anlaşılacak ama bu hata olmasaydı zaten depo lpg vardı daha çok km gidecekti serviste kontrol ettiler

yaptığım km yi sizlerle paylaşıcam inşallah istenilen yakıtı yakar

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
(düzenlendi)
Kesinlikle. :nazar:

Önceki aracım 98 modeldi. LPG'yi aldıktan sonra ben taktırdım. Markası Mimgas'dı. 1 yıl/20.000 km kullandım.

En ufak sorun yaşamadım. Gerçi arabayı sattığım abi İstanbul'da mimgas servisine gttiğinde, 2.5 hacimli motorlara takılan enjektörlerin takıldığını öğrenmiş, enjektörleri değiştirmişler, yakıt tüketimi büyük oranda azalmış.

Şimdiki aracıma iyisi olsun diyerek Prins + Valve Care sistemi taktırdım. Yaşadığım sorunları uzun uzun yazmayım.

Kısaca: dün LPG'yi kapattım, benzinle geziyorum şimdi.

Prins'in distrübütörlüğünü İpragaz aldı ve gerçekten bir sorununuz olduğunda ilgililer.

Ama iş kiti takan ustada bitiyor. Usta iyi değilse ne kitin, ne de distrübütörün önemi kalmıyor.

Bana yine kavga-gürültülü günler göründü, hayırlısı.

Eğer sorunlarınızı çözemezlerse hemen distrübütörü arayın. Mutlaka gereğini yaparlar. :)

Ahmet kardeşim yaşadığın sorunları bizimle paylaşabilir misin. Kısa süre sonra Prins kit+valfe care taktırmayı düşünen biri olarak merak ettim doğrusu.

tarihinde Mahmut T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Ahmet bey inanın mesajlarınızı okuyunca çok şaşırdım ve üzüldüm. Pazartesi ve salı günü ben de aracıma prins taktırmak için kalktım Kayseri'den Ankara'ya gittim. Ankara'yı tercih etmemin başlıca sebebi montajı ford Başer de taktırmak istememdi. Fordu daha iyi tanıyor olabileceklerini düşünmüştüm. Gerçekten de insanlar 1000-2000 km deki ford araçlarını lpg montajı için oraya getiriyorlardı. Montaj yaklaşık 1,5-2 gün kadar sürdü. Sağolsun Başerde çalışan Makine Mühendisi Selda Hanım ve Prinsin Bölge Ana Bayisi Ufuk Taşkesen Bey çok ilgilendiler. Her ikisi de müşteri memnuniyeti için çok uğraşıyorlar. Kiti de ustalar çok güzel montaj yaptılar. Neredeyse kiti motor üzerinde görmek imkansız gibi. sadece manifold üzerinde valve care sizteminin küçük bir komponenti görünür halde. Hatta lpgnin Ecusu torpidonun arka kısmına kondu motorun olduğu bölümde değil. Ankaradan dönüşte biraz test etme şansım oldu. Çekişte ve hızlanmalarda fark hissedemedim. hatta ankaranın içinde dik yokuşlarda gazla benzin arasında geçişler yaptırdım ama ne geçişi hissedebildim ne de çekiş farkını. Dönüş yolunda biraz da geç kalmanın etkisiyle burda yazamayacağım kmlerde hızları denedim. en ufak bir verim kaybı hissedemedim. Tank olarak 43 lt lik simit tank taktırdım. Aslında önce 48 litrelik taktırmıştım ama yükseklik olarak 43 litrelikten 2-2,5 cm daha fazla olduğu için beğemnedim ve yeniden 43 litrelik takıldı. Yakıt sarfiyatı da şu an için yaptığım hızları da göz önüne alarak oldukça makul geldi (yasal sınır olan 120 nin altına çoğu yerde inmedim :) ) . 1000 km sonrasında tekrar kontroler yapılacağını söylediler. ve ilk 5-6 depodan sonra tüketimin bir miktar daha düşebileceğini söylediler. yaklaşık 40 km si Ankaranın yoğun trafiğinde (Akşam 6,5-7,5 saatlerinde trafik çok kötüydü)ve geri kalanı ankara kayseri arasındaolmak üzere yaklaşık 335 km sonunda benzine geçti tekrar gaz aldığımda ise 32 litreden biraz daha az gaz aldı depo. daha sakin bir kullanımla yakıt tüketimi bir parça daha düşer diye düşünüyorum. Ankarada gazı 1,93 ten almıştım kayseri de de 2,07 den satan bir milangaz bayinden aldım. Şimdilik pek bir şikayetim yok ama tabi zaman ne gösterir bilemiyorum. Ama eğer prins düşünecek olursanız Prinsin Ankara bölge ana bayi Ufuk Bey'e en azından telefonla ulaşmaya çalışın ve aklınıza takılan soruları sorun. Bıkmadan usanmadan bilgi vermekten çekinmiyor ve telefonları da Türkiye'nin her tarafından sürekli aranıyor. Hatta ben yanındayken araçlarına prins taktırmayı düşünen bazı kişilerin motor şase numaralarını alıp önce motor tiplerini öğrenip yurt dışıyla yazışmalar yapıp (şu internet mükemmel birşey ) Yurt dışındaki uygulamalarını da araştırıp öyle cevap veriyor. olmayacaksa da açıkça sizin motorunuzla ilgili bir uygulama yurt dışında da henüz hiç yapılmamış bir süre daha beklemenizi öneririm diye karşı tarafa bilgi veriyor.

Şimdilik bu kadar...:)

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

uzun süren araştırmalarım sonucunda Sivasta iyi bir prins montajcısı buldum. dün akşam gittim aklıma gelen bir çok nokatyı sordum ve gereken cevapları aldım. inşallah kısa süre içinde w210'a prins bağlatacağım. montaj resimlerini çekmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Hayırlı olsun Mahmut Bey, güle güle kullanın.

Benim kit ile veya Prins ile en ufak sorunum yok. Prinsi bir kez aradım ve memnun kaldım. Eminim ki yine arasam ellerinden geleni yaparlar.

Benim sorunum ustalar ile. Daha anlatmadığım başka kısımları da vardı. Mesela depo kaç kez elden geçti hatırlamıyorum.

Sorun çıkabilir ama usta olan soruna bir teşhis koyabilmelidir en azından. Bunlar sorunun ne olduğuna dair fikir bile yürütemiyorlar ki.

İşçiliğin kitin kalitesinden önemli olduğuna dair bir örnek olsun diye anlattım bunları.

Sağolun Cemal Bey. Prins ile alakalı değil aslında, Diyarbakır'daki ustalık ile alakalı benim sorunlarım.

Bugüne kadar herhangi bir servise gidip de aracımı zarar verilmemiş şekilde teslim aldığımı hatırlamıyorum.

En son gittiğimde arka koltukları yatırmak için kullanılan düğmelerden birisinin telini kopartmışlar. :blink: Geçen gün farkettim.

Teşekkür ederim Ahmet Bey. İnşallah en kısa sürede problemlerden kurtulursunuz. Sizin de söylediğiniz gibi problemin olup olmaması değil olabilecek problemin kısa sürede teşhis edilip ortadan kaldırılabilmesi.

Ben de askerliğimi Diyarbakırda yaptığım için biliyorum oarad ciddi bir usta, servis problemi var. Birlikte görev yaptığımız muvazzaf asker arkadaşlar da araçlarıyla ilgil sürekli usta kaynaklı problemler yaşar, izne denk getirip başka şehirlerde çözüm bulurlardı problemlerine

uzun süren araştırmalarım sonucunda Sivasta iyi bir prins montajcısı buldum. dün akşam gittim aklıma gelen bir çok nokatyı sordum ve gereken cevapları aldım. inşallah kısa süre içinde w210'a prins bağlatacağım. montaj resimlerini çekmeyi düşünüyorum.

Mahmut Bey bulduğunuz servisin mutlaka yetkili servis olmasına dikkat edin. Yoksa olabilecek ciddi problemler karşısında maalesef muhatap olabileceğiniz kimseyi bulamayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

ben 2 haftadır prins taktırdırdım sürekli uğrasıyorum arabayla 2 defa arıza ışığı yaktı sonra regülatörde ayar yaptılar birdaha yakması imkansız dediler kalibrasyon tam olarak bitti dediler bayağı bir bağır çağır ama yinede

ipragazı aradılar bana bu hafta içinde tekrar kontrol için çağırıp distribütörden teknik elemanlar gelicek arabanın

montajını elden geçirip tekrar ayarlarına bakacaklar bakalım prinsin müşteri memnuniyeti nasıl anlayacağız

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Bence Prinsin çalışma mantığı açısından diğer kitlerden farkı yok. Kullandığı malzemeler kaliteli ona bişey diyemem. Burda bu kadar sorunu görünce de teleflex'e yönelmenin-özellikle ankara civarında olanlar için- daha mantıklı olacağını düşünüyorum

Prinsten Ankara civarında problem yaşayan pek yok bildiğim kadarıyla. Bölge distribütörü diye geçen iki şirketten biri Ankara'da ve Bu şirketin sahibi Ufuk Beyle tanışmış olsaydınız ne kadar iyi niyetli ve müşteri memnuniyeti için ne kadar çaba gösterdiğini görürdünüz. Ayrıca Forumumuzda Ankara dışındaki bazı teleflex bayilerinin cihaz konusunda yeterli olmadığı konusunda fikirlerde söylenmişti. Her iki kitte çok güzel kitler. Önemli olan konuyu bilen kiti tanıyan ustalar tarafından montajın yapılması diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...