İçeriğe Yönlendir

Grand C_max

Metin Mustafa Oral

Recommended Posts

Metin Mustafa Oral

Arkadaşlar bir ziyaret için Rize'ye gittim hiç fotograf imkanı bulamadım zaten hava da gelince açtı bir gün fırsat bulursan bir tanıtım yapmak isterim foto ve videolar ile inşallah, araç kayınbiraderimin olduğu için her zaman fırsat olmuyor o yüzden fırsat olunca.

Yeni grand c-max ı sürme ve test etme fırsatı buldum, Sakarya'dan Rize'ye gidip geldim ve izlenimlerimi aşağıda sıraladım.

Yakıt 100 km de ortalama 6.6

Yol tutuş harika, Güç çok iyi.

Yedi koltuk olayı arkaya geçişin (binme inme esnasında) biraz sıkıntılı olması ayrıca arka koltukta oturanın azda olsa gürültü dinlemesi pek hoşuma gitmedi ayrıca bagaj olayı tamamen bitiyor.

Radyo sesli kumanda sisteminin algılaması ve anlamadığında "efendim" demesi çok harika.

Sonuç olarak almayı düşünürsem bile 5 kişilik olanı tercih ederim sanıyorum çünkü bagaj benim için önemli. Kısaca anlatmaya çalıştım arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Metin aynen sana katılıyorum, değiştirirsem mutlaka yeni c-max alırım. arkası biraz hoşuma gitmedi ama alışırız :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hangi motor? Test sürüşü otomobilini bu kadar serbest veriyor lar mı?

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Hangi motor? Test sürüşü otomobilini bu kadar serbest veriyor lar mı?

Test sürüşü için değil Çağlar Bey, kayınbirader aldı yeni bir tane onunla Rize'ye gittik 2300 km yol yaptık test sürüşü dediğim bu.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yeni c-max çok iyi bence, rakiplerine bakmıyorum bile.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral
Diesel mi?

Bana soruyorsanız, evet diesel.

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek
(düzenlendi)
Bana soruyorsanız, evet diesel.

6.6 kaç km süratle

bence çok yakmış 110 km sabit hızla bagaj dolu 4 kişi 4.2 litre yaktım yazın 2006 ghia tdci

tarihinde Serkan ?imsek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Uzun yollar da kendi içinde ayrılırlar, Rize yoluna hiç gitmedim ama, tek şerit ve düşük süratlerde tepeler aşılıyor sanırım. Mesela İzmir otobanı gibi dümdüz 4 şerit değildir.

Yorum bağlantısı
Serkan Şimsek
(düzenlendi)
Uzun yollar da kendi içinde ayrılırlar, Rize yoluna hiç gitmedim ama, tek şerit ve düşük süratlerde tepeler aşılıyor sanırım. Mesela İzmir otobanı gibi dümdüz 4 şerit değildir.

Gitmemiş olabilirsiniz ama Karadeniz Sahil Yolu diye duymuşsunuzdur sanırım Hopaya kadar duble gidiş geliş otoyol gibi epeydir. İzmir yolundan daha iyi diyebilirim. Ankara-İzmir yolundan bahsediyorum

tarihinde Serkan ?imsek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Bu araç 1.6 dizel doğru ama ben biraz dinamik sürüş yaptım bilhassa gelirken ve ortalama sürat 140 hatta bir ara 180 e çıktım ayrıca orada şehir içi ve köy yollarında kullandık ve araç 6-7 kişiyi aşağıya hiç düşmedi.Kara deniz yolunda tahmine 2- 3 saatlik bir gidişli gelişli yol var tahminen 300 Km ondan sonrası duble yol Son oralakta şunu söyliyeyim araç sahibi olan kayınbiraderim gidişte ve gelişte araçı 2 şer saat kullandı ve ekonomik gidişi hiç bilmez bence bu durumda yakıt normaldir ama daha düzgün bir sürüş ve daha az yük ile sanırım 5.7 lere kadar düşer diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...