İçeriğe Yönlendir

Paper Toys

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Son bir kaç gündür paper toys denilen ve özellikle Japon ların çok iyi oldukları maketlere merak saldım :rofl: hem maliyeti az hem de iş bittiğinde çok güzel maketler elde etmiş oluyorsunuz.Maketler 3 boyutlu ve zorluk derecesine göre en ince detaylara bile yer verilenler var(araç kapı döşemeleri, WRC araçlarında ki roll cage ler vs).

incelemek yada uğraşmak isteyenler için modellerin olduğu bir link burada ki pdf leri beyaz karton üzerine çıktı alıyoruz ve kesiyoruz.evdeki printer lardanda karton üzerine çıktı alabilirsiniz.

Bunlar da benim Focus un lastikleri ve yan tarafı :f1:

dscn7079.jpg

dscn7080c.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Gazeteler bir ara bol miktarda veriyorlardı...Güzel şeyler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet detaylı.Çok eskiden beri sakladığım şeyler vardı.Uzay mekiklerinden uçaklara,arabalara kadar.Eve gidince bir bakayım renkleri bozulmamışsa yaparım :rofl:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Fiesta yı bulan varmı? Japoncam pek iyi değilde :rofl:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Çocukken gazeteler pazar günleri buna benzer hediyeler verirlerdi. Pazar günü sabahın 7' sinde kalkıp alırdım. Akşama kadar yapıştır yapıştır uğraşırdım :D Çok zevkli bir uğraştır.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Güzel uğraşlar gerçekten. Gazete bazen kale, ev tarzı şeylerde verirdi çok uğraşırdım güzel de olurdu. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

gerçekten güzel uğraş boş vakitler için çok güzel bir eğlence

peki bunları model olarak kullanıp balsa ağacından yapsak sizce nasıl olur. ahşap aracımız olmuş olur. denesem mi bir merak ettim bak şimdi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bende bunlardan çok yapardım ; gazetelerden alıp kesip biçip yapardım ; sonrada onlara bakıp tahta dondurma saplarıyla ahşap olanları yapardım ; hey gidi günler heyyy :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

İlk yazıcımızda dökecek bişey bulamayıp,o zamanki dial-up netten bulup döktüğüm çizimlerden. ;) London Bus için yarım saat yüklenmesini beklemiştim. :crazy:

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Bugün Focus RS'i A3 kartona bastırdım ve yapmaya başladım. Çok detaylı yapmış adamlar 3 saatte anca bu kadar oldu. Özellikle bombeli kısımlar çok uğraştıyor. Yarın devam ederim artık :)

img20110322001.jpg

img20110322002.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir
Bugün Focus RS'i A3 kartona bastırdım ve yapmaya başladım. Çok detaylı yapmış adamlar 3 saatte anca bu kadar oldu. Özellikle bombeli kısımlar çok uğraştıyor. Yarın devam ederim artık :)

img20110322001.jpg

img20110322002.jpg

:seytan: özellikle sileceklerin olduğu bölümü kesmek işkence gibi abi.

2006 impreza wrc maketi var bir tane.kapıların içi,gögüs, roll cage ler vs hepsi var focus tan sonra gözüme onu kestirdim.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

e46 pdf i var mı? ben de bastırıp kartona yapayım..

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Arkadaşların dediği gibi Milliyet gazetesinin verdiği maketleri hatırladım. Hatta bir tane Ford Taunus 2.0 GLS maketi de vardı.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Engin Deniz

Hele şükür bitti :) Bu acemiliğe geldi biraz, diğeri daha güzel olur herhalde :police:

img20110421002v.jpg

img20110421003.jpg

yeniresim1.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...