İçeriğe Yönlendir

Explorer Radyat&#246r Su Eksilmesi

Emre Olgum

Recommended Posts

Emre Olgum

Arkadaşlar aracımın ortalama 3 günde bir radyatör suyuna bakıyorum ve 3 günde ortalama 3 litre su kaybı oluyor,yani yedek plastik kap tamamen boşalıyor ve öbür ana kapağı da açıp bakıyorum,o da eksik ve üstüne tamamlıyorum.Aracımla mesafe katedip egzoza bakıyorum dışarı su atmıyor yani normal aracı kapalı garaja çekip 2 gün kullanmıyorum ve aralıklarla altına bakıyorum su akıtmıyor yani normal ilk alırken aracı lifte alıp altına baktılar olumsuz bişey söylemediler yani normal sizce bu anormal durumun nedeni ne olabilir,bu arada araçta aldığımdan beri hiç antifiriz yoktu bende daha koymadım bilmem alakası var mıdır.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Bir de LPG için T boru ile bağlantı yapılıyor. Buradaki olaydan da kaynaklanma oluyormuş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Demek ki yolda giderken suyu eksiltiyor, genelde hortum kelepçe bağlantılarında yaşlanma sonucu yarık oluşursa, hortum ısınıp genleşince bu görülür.

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

En kötü ihtimalide gözardi etme...Motoryagi koyulan kapaga da bi gözat ;olurya :) conta monta dagilmista olabilir...ve haliyle motor a (yagina )sizabilir..

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

tüm yorum yapan ağbilerime teşekkür ediyorum

bugün hepinizin yorumlarını okuyarak aracın kaputunu açtım ve bayağı bir inceledim

bir anormallik olmayınca bir 20 km gezip geldim ve aracın motorunun altına baktım ve su damlattığını gördüm

aracın altına girebildiğim kadar girdim ama göremedim çünki su damlatan yer motorun tam orta kısmı

bir ayna tuttum ve öyle baktım sızıntı bir borudan geliyor ama boru dediğim gibi radyatörden çok uzak

büyük olasılıkla klimaya giden bir bölümde

çağlar ağbinin dediği gibi su ısınınca bu sızdırma başlıyor

ve bilmem alakası varmıdır klimayı açınca klimadan şıır şıır diye sesler geliyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
(düzenlendi)

Emre kardes ,eger dedigin gibi motor orta kisminda bi kacirma sözkonusuysa motor tipalarina da bi gözattir nadiren de olsa zamanla buralardan da su kacirma olayi görülür..

tarihinde Mustafa Mermertas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Motor tapası da olabilir? Bloğun yanındadır, sağ tekerleğin hizasına suyu akıtır?

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

bu su tamamen sürücü kısmındaki tekerleğe yani araca oturuş pozisyonuna göre sol tarafa su akıtıyor

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emre Olgum

bu sorunda halledildi ağbilerim

araca lpg için bağlanan T şeklindeki bir boruya bağlantı yapılan 10 cm uzunluğunda kalın bir siyah boru var

malesef o boru yırtılmış ve ısınan su oradan akıyormuş

boruyu değiştirdik şimdi sızıntı kalmadı allaha şükür

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Murat Korumaz

benzer bir sorunda bende var ama benım sıkıntım sızıntı degıl yedek depodan radyotore su almıyor radyetoru acıyorum suyunu tamamlıyorum kapatıyorum 15 20 gun kulanıyorum hiç bir sıkıntım yok yanı arac ne hararet yapıyor nede baska bir sıkıntı cıkarmıyor yedek depoya bakıyorum koydugum gıbı duruyor radyetoru acıyorum 1 1.5 litre su alıyor olayın farkında degılken sans eserı bır bakalım dedıgımızde hiç su kalmadıgını gordukden sonra hortumları felan kontrol ettik radyetor kapagından kacıyor dıye gıtım yenı kapak aldım felan ama bir deyisiklik olmadı ustaların soyledıgı vakum yapıp cekmıyormus suyu ama her hangı bir kacak gorunmuyor vakum u engelleyıcı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...