İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Jatco Şanzuman, Artıları/ Eksileri

Murat Burak Aslan

Recommended Posts

Akan Belen

Hımm bak bunu denemedim.. Ben olaya sadece vites büyütme olarak bakmıştım...

Demekki tork konvertörü kaybı ortadan kalkıyor ve bu da manuel modda araç daha seri tezimi kuvvetlendiriyor...

Bu arada... düz yolda ayağımı gazdan ani çektiğimde veye frene bastığımda hızı 80-90 da olsa vitesi boşa alıyor... Hızın 50'ye düşmesini beklemiyor...

Az daha kurcalarsam Köyden dönüş yolundaki 10 km'lik rampada tamamen boşa aldırırım ben bunu :D

Vitesi boşa aldığını nasıl anlıyorsun abi yahu.Bende şüpheye düşüyorum bazen.Biranda rahatlama geliyor araca.Ama tam emin olamıyorum :unsure2:

Ayrıca rampa çıkışlarında Tansel'in yazdığı gibi ortalama 2200 devir gibi oluyor.Buralarda özellikle ben mümkün olduğu kadar arkadan sıkıştıran yoksa 2000 devir gibi tutmaya çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

hah, kullanın hep 2000 devirde, sonra piston tepelerindeki kurumların video'sunu çeker, ağızda sigarayla, poz verirsiniz :nargile:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Sanmam emmi bu arabaya da iyi kurum attirir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vitesi boşa aldığını nasıl anlıyorsun abi yahu.Bende şüpheye düşüyorum bazen.Biranda rahatlama geliyor araca.Ama tam emin olamıyorum :unsure2:

Hız 90 devir 800, başka yorum çıkmaz bu şanzımandan :)

hah, kullanın hep 2000 devirde, sonra piston tepelerindeki kurumların video'sunu çeker, ağızda sigarayla, poz verirsiniz :nargile:

Biz gerektiğinde kurum attırmasını biliriz... Şimdi gündemde vites boşa aldırma var.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kurum tutmayacak dizel varsa o da bendekidir.:D Ben eski kafalıyım dizel devirli kullanılır mantığındayım.Sadece soğuk motoru sıkıştırmıyorum o kadar.Burda merkez harici heryer rampa nadiren bol bulursun yolu o zamanda 2000 deviri geçmemeye çalışıyorum

Hız 90 devir 800, başka yorum çıkmaz bu şanzımandan :)

Biz gerektiğinde kurum attırmasını biliriz... Şimdi gündemde vites boşa aldırma var.. :D

Devir o kadar düşüyormuydu yahu.Hiç dikkat etmedim ben buna.Bir bakayım bakalım bu akşam olmaz sa biraz tur atayım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Az daha kurcalarsam Köyden dönüş yolundaki 10 km'lik rampada tamamen boşa aldırırım ben bunu :D

Az daha kurcalarsan bende bir tane orjinal kullanılmamış tamm 400 TL değerinde bir şanzıman filtresi var onu elden çıkarırım gibi geliyor :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Yahu farkında olmadan ne arabaya biniyormuşum. Jatco, sen nelere kaadirmişsin. Emmi'nin şu köye gitme hikayesi sürekli aklıma geliyor, ben de aynı eğilime giriyorum. Şehir içinde arabanın ortalama tüketimi arttıkça bir 50 km yapıp geliyorum, ortalama düşüyor :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Emmi ile size hayranım zaten.Ortalam düşsün diye mazot yakan başka yoktur sanırım :D Psikolojik rahatlık bu olsa gerek.Emmi aracını yeni aldı yol yapmak için bahane arıyor adam.Evden işe 3 km olunca anlamıyor ki araç kullandığını garibim. :biggrin:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
(düzenlendi)

Aynen valla... 3 km :D

Hayırlı olsun yeni araç.Şimdi farkettim.Kazasız belasız günlerde kullan inşallah. :nazar:

tarihinde Bahadır Akdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun yeni araç.Şimdi farkettim.Kazasız belasız günlerde kullan inşallah. :nazar:

Teşekkür ederim Bahadır Bey..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bizim ev 22 km işe. Sabah da 6:30'da evden çıkıyorum. Takılabileceğim bir ışık var o saatte ve 20km'si 3 şeritli dümdüz yol. Şimdi bende bir jatco olsaydı ne rekorlar kırdırırdım da buraya yazardım:) Sabah işe gidişim fabrika ortamı test şartlarını, akşam dönüşüm ise acımasız büyük şehir trafiği şartlarını sunduğundan en doğru ortalamaya da ulaşmış olurduk.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Jatkoyla iyice anlaşmaya başladık... Bugün epey denemeler yaptım..

Boşa al yavrum diyorum alıyor...

Hazırda bekle diyorum bekliyor..

Bu şanzıman benim tüm tabularımı yıktı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Burak Aslan

Ben 2006-2007 Mondeo 2.0 TDCi Otm. Ghia X almak istiyorum. Bana yardım edebilecek var mı?

Piyasadan anlayan, önerisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Bu janzuman benim tüm tabularımı yıktı...

Emmi yakında detaylı bir tanıtım yazısı yazarsın artık. Merak ediyorum detay detay. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

meşhur 10 km lik yolda sıfır tüketimle gittim diyordum, al sana şanzıman :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Nasıl boşa alıyor, sen N konumuna almadan nasıl yapıyor bu işi? :shok: :shok:

Bu arada jatco, mk4 mondeo da mevcut değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nasıl boşa alıyor, sen N konumuna almadan nasıl yapıyor bu işi? :shok: :shok:

Sen gel benim yanıma :)

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

değil

Tüh ya, 2008-2009 da var diye biliyordum!

Sen gel benim yanıma :)

Mutlaka denemem lazım, müsait zamanda bi çevre yolunda test edelim bunu :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mutlaka denemem lazım, müsait zamanda bi çevre yolunda test edelim bunu :)

Ne zaman ,istersen gel...

Yorum bağlantısı

Valla mk2 yi sattıktan sonra imkanım olursa vw alayım diyordum,vazgeçtim,jatco lu bir mondeo almaya karar verdim artık. :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...