İçeriğe Yönlendir

Rc Model & Diecast Model

Halil Gürses

Recommended Posts

Halil Gürses

Uzun zamandan beri araba sevdasıdır gidiyor.Bende ilk başta ( 1/8 Hpı savage 25 ) rc benzinli araç almaya kara verdim sonra model araba toplamaya başladım umarım aranızda da vardır model araç toplayan burda da hobi bölümünü görünce sizlerle paylaşmak istedim.Buyrun resimleri.

RC BENZİNLİ ARABAM (1/8 HPI SAVAGE 25 )

th_Resim127.jpgth_Resim128.jpg

BUNLAR MODEL (DİECAST )ARABALARIM

th_P1000859.jpg

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bende de 8-10 Adet Diecast ve RC Heli var.

Simulatördeyiz gerçi daha uçamadık ama :)

Yorum bağlantısı
Halil Gürses
Bende de 8-10 Adet Diecast ve RC Heli var.

Simulatördeyiz gerçi daha uçamadık ama :)

İnşallah bir gün uçarsın mert.

:) :) güzel garaj....

Sağol Çağlar abi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz

gerçekten koleksiyon süper sergileme dahada güzel :)

Çok zevkli bir hobi olmasına karşın bir o kadarda maliyetli sanırım ne kadar orta derece bir arac acaba ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

http://www.hobbyilan.com/blog/hpi-brama-10...a-fa-yesa-.html

Benzinliler ayrı bir zevk ancak evde dururken etrafa yaydığı koku ve ilk başlayanlar için aşırı süratli olması, çok geniş alanlara ihtiyaç duymaları bir yana, alınca iyisinden almalı. Bunun yerine başlangıç için üsteki Brama10b yi tavsiye ederim. 4 teker çekişi, hemen her türlü zeminde gidebilmesi ve neredeyse 1/3 fiyatı ile dikkat çekicidir, sadece kutusunda gelen aküsüne ilave olarak daha güçlü aksesuar aküsü de alınmalı, kutusundan çıkan ile 15 dak.lık menzil yerine 30 dak. yı aan menzil iyi oluyor.

New-HPI-Brama-10B-Shell.jpg

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Savage'niz çok güzel :) bende Traxxas Slayer kullanıcısıyım 2005 de hobiye başladım 2006da ilk benzinli onroad aracımı aldım sonrasında da dolu araç geçti elimden :) çok özel bir hobi. Diecast da ilgimi çeker ama araç sayım 7 8.

İşte benim rc model aracım

Biraz kirli iken

23062010184.jpg

23062010185.jpg

23062010186.jpg

Buda çöl modifikasyonumdan sonra :nazar:

30122010164.jpg

30122010191.jpg

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

traxxxas revo istiyordum bende ama benzin meselesi sıkıntılı :nazar: şimdi birde yine traxxxasın summit i var o da çok e-revo lar falan of off girmemem lazım bu işe :)

güle güle kullanın slayer çok güzel cidden yine paletli lastikler on numara :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Slayer benim için çok değerlidir :) çok hoş bir araç monster truck sevmezdim ve offroad isteğim vardı. Aradığım şey Slayer'dı. Elektrikli araçlarla aram yoktur, nitro kokusu motor sesi ve dumanı olacak model arabanın. (summit istisna)

Summit harika bir seçim Anıl abi. Offroad araç piyasasının en iyisi. Hem crawler hem truggy hem MT. :) Kesin al abi. kesin..

Yorum bağlantısı
Halil Gürses
gerçekten koleksiyon süper sergileme dahada güzel :)

Çok zevkli bir hobi olmasına karşın bir o kadarda maliyetli sanırım ne kadar orta derece bir arac acaba ?

Ahmet 30-40 tl de var ama biraz görüntü kalitesi iyi olsun diyorsan 150 tl başlıyor 250-300 tl ye kadar çıkıyor hatta 650 tl ye bile var.

Semih senin aracında güzelmiş gerçekten güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Teşekkürler Halil hocam. Birgün bir fordclubtr buluşmasında beraber kullanırız inşallah :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Halil Bey kolleksiyonunuz çok güzel.. Tebrik ederim..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Drift yapılanları var onlar nasıl cihazlar ? Bilginiz vardır mutlaka ;) Yan yan kayacak cinsten :)

Yorum bağlantısı
Halil Gürses
Teşekkürler Halil hocam. Birgün bir fordclubtr buluşmasında beraber kullanırız inşallah ;)

İnşallah semih ama benim aracın motoru yok o zamana kadar alırım inşallah.

Halil Bey kolleksiyonunuz çok güzel.. Tebrik ederim..

Teşekkür ederim mehmet abi.

Drift yapılanları var onlar nasıl cihazlar ? Bilginiz vardır mutlaka :) Yan yan kayacak cinsten :)

Hakan bey drift yapanları genelde pilli oluyor ve tekerlekleri sert plastik oluyor asfalt ve mermer gibi yerlerde daha iyi kaysın diye bi ara ondan da alim dedim ama 450-500 tl olunca vaz geçtim.İnşallah birgün almaya niyetim var sanada tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Drift yapılanları var onlar nasıl cihazlar ? Bilginiz vardır mutlaka :) Yan yan kayacak cinsten :)

Ne o ? İçindeki piskopat gün ışığı arıyor galiba ;)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
Drift yapılanları var onlar nasıl cihazlar ? Bilginiz vardır mutlaka :) Yan yan kayacak cinsten :(

E dergimizin şubat sayısında bahsettim o araçlardan. Bende sahibiydim bir drift ep'nin Düzgün alan var ise vazgeçilmez cihazlar,yok ise vitrinde güzel dururlar. Dergiye baktıkdan sonra sormak istediklerinizi sorabilirsiniz burdan, yardımcı olurum :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Arabayla yani gerçek hayatta bir kez bile yanyan gafletine düşmedim. Oyuncaklarda yapayım diyorum :) Gideyip buradaki halka açık parklara yanyan yanyan şow yapayım :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu iş çok fena vallahi, aslında kardeşim çok ilgilenir bu işlerle ama bende hastasıyım, al sat şunu al vs. diye diye şuan HPİ Savage XL 5.9 model arabayı kullanıyoruz, resmen canavar gibi

hpi-savage-xl-59-rtr.jpg

savagexl1.jpg

fakat bakımıydı ayarıydı zor oluyor, şimdi tekar elektirkliye dönüp bunun gibi fakat fırçasız motorlu modellere geçeceğiz, mesela HPI Savage FLUX HP, bunların bakımı falan daha kolay ve korkunç güçlüler

savageflux_019.jpg

chassis.jpg

benim istediğimse benzinli yada turbin jet motorlu helikopter, acaip pahalı olduklarınan şimdilik hazırlık aşamasındayım, inşallah bundan da zevkimi alabilirim, gerçekten süper zevkli bir uğraş arkadaşlar. :blink:

http://www.youtube.com/watch?v=SDiyHDUbfUc...feature=related

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ali abi XL harbi hoş araç :blink: İlerde hpi baja 5T felan alıcam inşallah. Birtanede 1/5 Onroad istiyorum ama çok pahallı keratalar

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali abi XL harbi hoş araç :p İlerde hpi baja 5T felan alıcam inşallah. Birtanede 1/5 Onroad istiyorum ama çok pahallı keratalar

İnşallah onuda alırsın, yalnız çok pahalılar gerçekten baya bel büküyor bu uğraş, birde evde hanımdan fırça yeme durumu var, her yeri batırdın, saatlerce bunla uğraşılırmı, ne ayarıymış bu, çocuk gibisiniz, gibi sözler' de cabası, Allahtan fiyatını tam bilmiyorlarda ordan kurtarıyoruz :blink:

Yorum bağlantısı
Halil Gürses
(düzenlendi)
Ali abi XL harbi hoş araç ;) İlerde hpi baja 5T felan alıcam inşallah. Birtanede 1/5 Onroad istiyorum ama çok pahallı keratalar

Valla semih bende aslında 1/5 istiyordum da fiyatlarını görünce savage yeterli diye düşündüm 2000-2500$ gibi bi fiyatları var hele ki baja o biraz daha pahalı sanırım.Ama inşallah alırsın buluşmalarda kullanırız dediğin gibi.

İnşallah onuda alırsın, yalnız çok pahalılar gerçekten baya bel büküyor bu uğraş, birde evde hanımdan fırça yeme durumu var, her yeri batırdın, saatlerce bunla uğraşılırmı, ne ayarıymış bu, çocuk gibisiniz, gibi sözler' de cabası, Allahtan fiyatını tam bilmiyorlarda ordan kurtarıyoruz :D

Ali abi allahtan benim eşim aynı bana çekmiş temizlik konusunda birşey dediği yok yalnız temizliğini ben yaparsam. :) Birde zaten arabalarımı eşime bile elletmiyorum hepsini ben özen siliyorum cilalıyorum tozlarını alıyorum.:)

tarihinde Halil G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
İnşallah onuda alırsın, yalnız çok pahalılar gerçekten baya bel büküyor bu uğraş, birde evde hanımdan fırça yeme durumu var, her yeri batırdın, saatlerce bunla uğraşılırmı, ne ayarıymış bu, çocuk gibisiniz, gibi sözler' de cabası, Allahtan fiyatını tam bilmiyorlarda ordan kurtarıyoruz :D

Eski sevgilim bana evde olmadığım zaman aşağı atacağını söylerdi :) araclarımı sakladığımı bilirim. ;) ciddi;hanımlar çok kıskanıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ulen oyuncaklara gösterdiğiniz ihtimamı görüyorlar tabiki kıskanacaklar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...