İçeriğe Yönlendir

Explorer Ve Keyifli Uğraşlar

Emre Olgum

Recommended Posts

Emre Olgum

ağbilerim aracımı alalı tam 24 gün oldu ve aracıma yaptıklarımı ve ücretlerini burada paylaşmak istedim(işçilik dahil fiyatlar)

1-arka sağ ve sol stoplar komple yenilendi=260 tl

2-ön sağ ve sol farlar komple yenilendi=300 tl

3-ön sağ ve sol sinyaller komple yenilendi=180 tl

4-ön ford yazılı panjur komple yenilendi=130 tl

5-immo ve camlarla ilgili elek. takımı komple yenilendi=140 tl

6-ön,arka tanpon ve tüm çamurluklar mat siyaha boyandı=80 tl

7-tüm ampuller ve sinyaller philips yapıldı=130 tl

8-tüm filtreler ve yağlar değişti=400 tl

9-4 adet sıfır lastik alındı=1250 tl

10-aracın komple tüm zemin halısı değiştirildi bagaj dahil=450 tl

11-aracın tüm koltukları sıfır deri kaplandı=950 tl

12-sağ ve sol rot kolları ve rotil başları değişti=500 tl

toplamda ıvır zıvırlarla 5000 tl yi buldu şimdi aylak bir zamanımda komple boyaya vericem aracı o da bittimi öğrendiğim kadarıyla fotoları da paylaşıcam

bu arada mustafa ağbi araç muayeneden geçmeyince mecburen acil olarak rotil başlarını ve rotil kollarını hemen değiştirdim yanlış anlaşılma olmasın

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gençleştirme operasyonu olarak oldukça başarılı işlemler. Fiyatlar da oldukça uygun.

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas
:) sorun degil be Emre kardes...yanliz ;bi Explorer ömrünce yapilacak bicok seyi 25 güne nasil sigdirdin yavv :) kiskandim ulennn :)
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Onun yüzüne bile söylüyorum zaten :)) Arabanı hiç sevmiyorum der bana :p Hayatta tek kıskandığı şey Explorer'ım :))

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

ağbilerim zaten aracı almadan önce çoğu yer ve usta ile görüşmüştüm zaten aracı alınca da önce mekanik sonra keyfi olan yerleri değiştirdim bir de şu yakıt olayını düşürdü mü deyme keyfime hakan tarım ağbinin de dediği gibi hastalık bu araba ya

Yorum bağlantısı
Mustafa Mermertas

Virüs daha gelisim evresinde...yayildiginda bak sen :good1:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Ancak peki hanım denilecekse hayata dönülebiliyor :D))))) ohohoho :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Olgum
ağbilerim aracımı alalı tam 24 gün oldu ve aracıma yaptıklarımı ve ücretlerini burada paylaşmak istedim(işçilik dahil fiyatlar)

1-arka sağ ve sol stoplar komple yenilendi=260 tl

2-ön sağ ve sol farlar komple yenilendi=300 tl

3-ön sağ ve sol sinyaller komple yenilendi=180 tl

4-ön ford yazılı panjur komple yenilendi=130 tl

5-immo ve camlarla ilgili elek. takımı komple yenilendi=140 tl

6-ön,arka tanpon ve tüm çamurluklar mat siyaha boyandı=80 tl

7-tüm ampuller ve sinyaller philips yapıldı=130 tl

8-tüm filtreler ve yağlar değişti=400 tl

9-4 adet sıfır lastik alındı=1250 tl

10-aracın komple tüm zemin halısı değiştirildi bagaj dahil=450 tl

11-aracın tüm koltukları sıfır deri kaplandı=950 tl

12-sağ ve sol rot kolları ve rotil başları değişti=500 tl

toplamda ıvır zıvırlarla 5000 tl yi buldu şimdi aylak bir zamanımda komple boyaya vericem aracı o da bittimi öğrendiğim kadarıyla fotoları da paylaşıcam

bu arada mustafa ağbi araç muayeneden geçmeyince mecburen acil olarak rotil başlarını ve rotil kollarını hemen değiştirdim yanlış anlaşılma olmasın

bunlara da ek olarak 4 gün içinde şunlar yapılacak

13-radyatör hortumu

14-sol tekerlek rulmanı

15-4 adet viraj demir lastikleri

16-amortisör alt ve üst lastikleri

17-2 adet direksiyon yada rot körüğü

18-direksiyon kutusu tamiri

arkadaşlar kimse yanlış anlamasın ama bir konuya değinmek istiyorum

bana yapılan tavsiyeler ve okuduklarımdan yola çıkarak aracımı almadan önce liderler servisindeki osman ustaya götürdüm

ancak yapılan o kadar incelemeye rağmen bana sadece direksiyon kutusundaki boşluktan bahsedildi

onun haricinde başka bir sorun yok dendi

ama araçta bu kadar kusurun olması ve yapılan incelemelerde bunun görülmemesi bence çok yanlış gibime geliyor

haa şey diyebilirsiniz:belki bu sorunlar sende oluşmuştur diye

ama inanınki aracı en az aldığımdan beri 3-4 ustaya gösterdim bu sorunların bariz olarak birden bire çıkması imkansız dediler

bence bu kadar kusurun expertizde çıkmaması yada görülememesini ben yanlış değerlendirmelere bağlıyorum

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Aslında doğru söylüyorsun da şunu da söyleyeyim Explorer dökülüyor olsa bile en sağlam arabaya 5 basar bunu da unutmamak lazım. Sol ön amortisör patlak olarak uzun zamandan beri geziniyorum ve halen de geziyorum :police: Hiç umursamayın derim bence. Ne kadar kurcalanırsa o kadar çıkıyor :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

hakan ağbi haklısın sağlamlığına diyecek bişey yok kurcalama konusunda da haklısın ne kadar itina gösterirsen o kadar sorun bulursun

ama keşke direksiyondan gelen sesi ve sol tekerlek rolmanını bir görsen aracın direksiyonundan lokurdu eksik olmuyor

ve aracı lifte kaldırıp sol tekerleği oynattıklarında sol tekerlek yerinden oynuyor(eski mercedeslerin direksiyonunu tam sağ yada sol yaptığında o tekerlek dönerken hafif birde yatma yaparya )aynı onun gibi yatıyor benim tekerlek çıkardığı seste cabası

neyse allahın izniyle bundan sonra maşallah turp gibi olacak

ama bu haliyle bile ışıklarda ani kalkmalarda bile çoğu spor aracı yiyor maşallah

uzun da zaten akıyor mübarek

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Kuzey Kaya

Bu aracın fotoları gelmemiş... Varsa foto görmek isterim şahsen.. Merak ettim. tamponları vs. :nazar:

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

benide merak sardı, Explorer çılgınlığı başladı forumumuzda bu aralar, şiddetle resimleri istiyoruz...

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

ağbilerim fotoları buraya eklemeyi bilmiyorum ama aracım sahibinden .com da bu da ilan numarası 68673595

Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya

Gayet güzel toplanmış.. Boyası vs. fotoğraftan göründüğü kadarıyla.. Kazasız belasız kullanman dileklerimle.. Hayırlı satışlar bu arada.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bunca masraftan sonra, nerede ise sadece yapılanların rakamına satıyor olmalısınız, üzüldüm doğrusu :(

Yorum bağlantısı
Kuzey Kaya

Bunca masraftan sonra, nerede ise sadece yapılanların rakamına satıyor olmalısınız, üzüldüm doğrusu :(

Satılmaktan ziyade reklam kokulu bir ilan olmuş, zemin hazırlığı :D

Cidden çok ucuz. Ben askerden geldiğimde bu lincoln sevdasına bi yoklama yapıyım dedim ilan verdim 25 bin tl ye Altına da yazdım tok satıcıyım diye 4 kişi aradı 1 tanesi blazer takas 3 ü almaya razıydı ki bu 22 bin tl koşa koşa alırlar...

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

sayın ağbilerim hakan ağbinin de dediği gibi aracı satmaya pek niyetim yok sadece bir piyasa yoklaması yapmak istedim

bakalım bunca uğraşa bunca yapılan masrafa karşı en azından bu rakamı verenler olacak mı diye o yüzden fiyatı fazla tutmadım

yani kısacası aracın bir piyasasını öğrenmek istedim

6 gün oldu çok takas veren var ama aracın 98 olmasından dolayı mı yoksa başka nedenlerden dolayı mı daha bu fiyatı veren olmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vural Okan

bir çok araba kullandım ama hakan arkadaşıma hak veriyorum eksileri olabilir ama en rahat aracım explorer istanbul trafiğinde hiç bu kadar rahat olmamıştım çarpacağım korkusunun yerini çarpmasınlar korkusu aldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...