İçeriğe Yönlendir

Radar Kontrolünü Selektörle Bildirme...

Nedim Öner

Recommended Posts

Mehmet Kaya
radar var diye uyarı yapanların mahkemeye sevk edilmesi söz konusu olabiliyor.
Uyarmanın cezası var diye biliyorum. Karşılıklı 2 radar aracı ile yakalanabiliyor.

Bunu nasıl açıklayacak. Benim koyduğum radarı karşıdakine bildirdi diyemi. Peki demezlermi gizli koyuyorsan niye sana gelmeden önce dikkat radar var levhasını sen koyuyorsun. Senin koyduğun uyarı levhasını karşıdakine bildirmesi suçmu? Amacınız üzümmü yemek bağcıyımı dövmek şeklinde sormazlarmı. :)

Boş bir tartışma... Radar konan yere gelmeden önce bildirim zorunluluğu varken, radara yaklaşanı uyarmak doğru mu, değil mi? Zaten levha var uyarmanın sakıncası ne ki? Kimse selektör yapmasa, adam radar olduğunu bildiğinden yavaş gidiyor, radarı geçince yine basıyor. Selektör yapanlara neden kızılır ki?

:good1:

Otobanda bile radar var ve hız sınırı 120+%10=132 o zaman türkiyede en fazla yapılacak hız 132 ise Türkiyedeki süratli arabanın ne işi var. Demeyin şimdi kadran 240 yazıyorsa 240 basacaz peki altında ferrari var ve kim bununla otobanda 132 ile gider. :) birazda bu açıdan bakalım. Birgün yolda otobüsle giderken karşılaştık. Adam son model mercedesle radara girmiş. Polise diyorki bin bu araca bin ve bu yolda 90 km hızla uzun süre uzun yol git sana bu arabayı verecem dedi :)

Bu arada benim en fazla yaptığım hız 180 buda 2-3 defa otobanda bile 130-140 arası gerek etmesin Allah acil birşey olsa basarım radar falan dinlemem.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
kesinlikle uyarmam.:) bu işin amacı zaten kalbinizin derinliklerine acısı oturacak ceza ile bir müddet hız limitlerine uymanızı sağlamak.

sadece trafik için değil her alanda kuralları içselleştirmemiz gerekiyor, bizi kurallara uymaya makineler veya başka sebepler değil irademiz sevk etmeli, kural var ise koyulma sebebi var demektir.

Bence alakası yok. 101 ile radara girdim ( aslında yavaştım ama yanımdan starex hızlı geçti tam radarın önünde)ve 100 tl ceza yedim. O sinirle 200 lü rakamlara yaklaştığımı hatırlarım. O 100 tl yi ben kolay kazanmıyorum onu da düşünmek lazım. Demek ki herkese caydırıcı olmuyormuş.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
Bence alakası yok. 101 ile radara girdim ( aslında yavaştım ama yanımdan starex hızlı geçti tam radarın önünde)ve 100 tl ceza yedim. O sinirle 200 lü rakamlara yaklaştığımı hatırlarım. O 100 tl yi ben kolay kazanmıyorum onu da düşünmek lazım. Demek ki herkese caydırıcı olmuyormuş.

ceza her bireyde farklı bir etki bırakabilir, sizi kızdırmış olabilir ama cezalar genelde ıslah amaçlıdır ve her zaman bu açıdan bakmak lazım. tabi konulan limiti 1 km'lik farkla aşmak benim de pek hoşuma gitmezdi orası ayrı. :)

100 TL'yi zor kazandığınızın ve emeğinizin kıymetini bilmeniz çok güzel ancak can her şeyden daha kıymetli. :)

tarihinde Osman Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali, daha önceki bir konudada söyledim burdada söylüyorum. Türkiyedeki yollarda bulunan tabelaların adam gibi düzenlenmesi ve güncellenmesi lazım..

Tem çıkışı Hadımköye yol yapıldı 50 km hız tabelası koymuş adamlar, eğer ben o yolda 50 km ile gidersem ve herkes senin bahsettiğin gibi o tabela limitlerinde giderse trafik felç olmazsa bende bişi bilmiyorum..

Fotoğrafı incele, trafik yoğunluğuna bak ve bu yolda 50 ile gittiğini düşün, 50 hız sınırı tabi hadi sen birazdaha duyarlı ol 40 ile git, sence Ne olur o yolda bir düşün..

Biz millet uçsun gitsin demiyoruz ki, demedikte yani..

Bu konuda haklısın, çoğu şeyde olduğu gibi bu konuda berbat bir düzen var, bu 50km/h hız sınırına sıkışık trafikte gerçekten uyamıyorsun, ama şehir içinde daha üstü hızlarda tehlikelidir, 50 yaptıysan ona göre yol ve ortamda yapacaksın, mesela yeşil dalga gibi uygulamalar var ve gizli radar destekli, hadi geçte görelim, şak ceza yersin. Yani düzenleme şart, yolun durumu, insan yoğunluğu vs.

Bence karayolu düz işçilere tabelayı vermiş, kafanıza göre uygun yerlere serpiştirin demişte, senelerce çalışan işçiler deneyim kazanıp o şekilde yer belirliyormuş gibi bir hava var yollarda, herşey baştan savma, düzeltin şu kuralları tabeleları, kim nerde nasıl basacağını bilsin, mesela almanya' da kurallar nasıl, bilen arkadaşlar şehir içi meskun mahal vs. hız sınırını yazsın, uygulama nasıl millet nasıl sürüyor anlatsın, bakalım bizle farkları ne bunların, adamların otobanlarında hız sınırı bile yok gerisini siz düşünün artık. Bizim ülkenin bütçesi bu yolların bakımını da yapmaya kalsak yetmiyor biliyormusunuz.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül
Ben lüks arabaları uyarmıyorum :)

Bu güzel işte :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Bu gün kayseride çevreyoldan ankara yoluna çıkmaya çalışıyordum baktım karşıdan gelenler sellektör yapıyor hemen yavaşladım:) 70 km ye kadar düştüm sınır ne kadar çevreyolda bilmiyorum. yanımdan hızla geçen bir passatı durdurdular ben ve benim gibi sallektörü görenler yavaşladığı için radara girmedik:) Çevreyola da radar konmaz ki:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Bu gün kayseride çevreyoldan ankara yoluna çıkmaya çalışıyordum baktım karşıdan gelenler sellektör yapıyor hemen yavaşladım:) 70 km ye kadar düştüm sınır ne kadar çevreyolda bilmiyorum. yanımdan hızla geçen bir passatı durdurdular ben ve benim gibi sallektörü görenler yavaşladığı için radara girmedik:) Çevreyola da radar konmaz ki:)

Otobanda olduktan sonra artık heryerde vardır. Osmaniye-G.antep arasında Kömürler çıkışına gelmeden viyadükte radar var ve hız sınırı 120 km 132 km radar cezası yersiniz.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bende uyarıyorum ama aslında düşününce uyarmamak daha iyi gibi.

Bilinçli sürüçü zaten gerektiği hızda gider, fazla hız yapmaz.

Şimdi birini uyardık diyelim ve hızını düşürdü ve radarı geçtikten sonra tekrar basar ve tehlikeli araba kullanmaya devam eder. Yani uyarımızın etkisi çok az.

Her kim olursa olsun hızlı gidiyorsa ceza yemeli ve ceza yedikten sonra uzun süre hız sınırlarına uyar. Cezanın güvenlik etkisi daha fazla.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Adamı uyarmadım pislik hızlı gidiyor yesin cezayı kefre dedim. O hızla giden vatandaş radara giripte 350 tl ceza yedikten sonra dahada deli araç kullanmayacakmı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dünya üzerinde sadece bize mahsus olan, radar kontrolünü karşı yönden gelen araçlara selektörle bildirmekle acaba iyi mi yapıyoruz, hiç düşündünüz mü? :)

Bu şekilde; trafik canavarlarına daha çok azmaları için imkan sağladığımızı, ya da kurallara uymayı kendine şiar edinenleri keriz yerine koyduğumuzu düşünüyorum, ya siz... :)

DÜnya üzerinde bize mahsus değil. Amerika'da da var. İlk rastladığımda çok ilginç gelmişti "aaa bunlar da bizim gibi " demiştim. Sonra ben de alıştım başkalarını uyarmaya başladım. İnsan psikolojisi. her yerde aynı.

Polis gerçekten "pusuya " yatmamış olsa ve "kötüleri" yakalıyor olsa sorun yok. Ama iki benzinci olup 60 km limit olan yerde pusuya yatıyor. Kötü olan bu. Bunu da görüyoruz.

Uyarmanın cezası var diye biliyorum. Karşılıklı 2 radar aracı ile yakalanabiliyor.

basılmayan kitap gibi :)

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

1-Radara girdiğimde karşıdan gelen ve beni uyarmayan olduysa, arkasından çok selam gönderiyorum...

2- 4-5 sene evvel ''radar var'' diye sellektör yapan birisine; polis ceza yazmış; adam mahkemeye vermiş ve böyle bir ceza olamayacağı nedeniyle ceza iptal olmuştu...

3-Sürekli uyarırım ve uyarılırım... (Cümle sakat oldu ama neyse) Genellikle kamyoncular çok uyarırlar sağolsunlar... (Ulen bu cümle daha sakat oldu :p )

4-Bir tane de komplo teorisi...Geçen sene Mercedes'le İnegöl yakınlarında radar cezası yedim...İmza falan da attım makbuza...Hatta makbuz hala duruyor...Ama ne internette göründü ne de adrese bir şey geldi...Ödemedim...Acaba diyorum polisler sonradan karakola dönünce makbuzlar arasında eleme falan mı yapıyorlar; sonradan uğraşmayalım, başımız falan ağrımasın diye...Gerçi benim araba eskiydi ama Ankara plakalıydı, yıkayınca da sıfır gibi görünüyordu... :):)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aynısı babama oldu. Bursa otobabının yeni yapıldığı sıralarda hız limiti 90 diye 112 ile ceza kesmişlerdi. Ödemedik. Hiçbir yerden çıkmadı.Ne internetten ne başka yerden. Ondan sonra iki kez de muayene oldu, hem eski hem yeni sistemle. Kendi dediğine göre polisler sahteydi.

Yorum bağlantısı
Osman Kurt
uygulamanın 110 olduğu yol henüz bilmiyorum,radarların çoğu bizim güvenliğimiz için değil bütçe planlaması doğrultusunda olan şeyler..hız limitinin başlangıcı ve bitimi her yerde açık olarak yazması lazım mesela 110 ise yazması lazım bittiği yerde onuda yazması lazım eğer vatandaş düşünülüyorsa..

+1

kesinlikle katılıyorum. Bir polis arkadaşımın anlatımıyla amirleri çıkın şu kadar ceza yazın gelin denip, onlarda o kotayı doldurup geliyorlarmış. Bu durumda da vatandaş kendini kollar. Çoğu yolda hız limiti yazmıyorken yapılanın kesinlikle yanlış olduğunu söylemek abes olur. Boş yolda hızlı gitmekten çok makas atanlar, güvenlik şeridini kullananlar daha tehlikeli bence...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Valla 2 sene önce aynı hafta içinde okula giderken bir sefer 103 ile bir seferde 107 ile radara girmiştim hemde aynı yerde. Aradan o kadar zaman geçmesine rağmen psikolojik olarak rahat hissetmiyorum oradan geçerken kendimi. Sürekli tedirgin oluyorum ve yavaş kullanıyorum.

Ama bende bir çok kez uyardım ve uyarıldım.

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Kurala uyulmadı diye ceza yazılıyorsa, önce ortada bir kural olması lazım. Kural varsa ilan edilmiş olması lazım. Tuzaklanarak gizlenmiş kural olmaz. "Radara girdiniz" diye ceza yazabilmek için, "İlerde radar kurduk, girme, yoksa cezayı yersin" diye öncesinden uyarmak lazım. Diğer türlüsüne başka birşey denir.

Ben avrupada bunu gördüm. Speed camera (Hız kameraları) sabittir, yüksektedir ve herkes görsün bilsin, uzaktan farkedilsin diye özellikle sarı renge boyanmıştır, öncesinde de uyarı levhası vardır. İnsanlar tongaya düşürülmez. Amaç, insanları tuzaklamak değil, konulmuş bir kurala uyup uymadıklarını denetlemektir. O kadar çok uyarı vardır ki, selektöre gerek bile kalmaz.

Selektör, konulmuş bir kurala insanları uymaya teşvik etmektir. Bu da, zaten devletin görevidir. Ben ne zaman radar görsem selektörle uyarırım. Uyarmaya da devam edeceğim.

Hız tabelası doğru dürüst konsun. RADAR VAR konmasın. Mantıksız. Radar yoksa kurallara uymayacak mıyız? "öküz" müyüz afedersiniz?

Bence polis evet pusuya yatmalı. Sivil bile çalışmalı. Ancak hakikaten uçanlara ceza kesmeli ve hiç acımamalı. Hem hakim hem savcı hem gardiyan hem psikolog görevi görmemeli polis.

Yorum bağlantısı
Nedim Öner
Tabela olmayan yerlerde radar uygulaması yapılması sonucu yazılan cezalar mahkemece bozulabiliyor, tabela koyulmasının tek nedeni idarenin davaları kaybetmesinin önüne geçmek.

Bence yanlışınız var... "Hukuk" denilen şey, yazılı kurallar ve bunların uygulanmasını sağlamak ise; trafik levhaları mevzuatında tanımlanmamış bir tabelayı koymamak ve "Radar kontrolünün ikazı yapılmalıdır" gibi yazılı ve net bir kanun maddesi yokken, nasıl oluyor da "İkaz tabelası yok" diye ceza iptal edilebiliyor acaba? :)

İşte bunun için mutlaka "Hukuk reformu" yapılmalı diye bastırılıyor ya... (Kendi ideolojilerini "Hukuk" diye dayatanları da, milletvekilliği yarışında görmeye alıştık artık) :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)
Bence yanlışınız var... "Hukuk" denilen şey, yazılı kurallar ve bunların uygulanmasını sağlamak ise; trafik levhaları mevzuatında tanımlanmamış bir tabelayı koymamak ve "Radar kontrolünün ikazı yapılmalıdır" gibi yazılı ve net bir kanun maddesi yokken, nasıl oluyor da "İkaz tabelası yok" diye ceza iptal edilebiliyor acaba? :)

İşte bunun için mutlaka "Hukuk reformu" yapılmalı diye bastırılıyor ya... (Kendi ideolojilerini "Hukuk" diye dayatanları da, milletvekilliği yarışında görmeye alıştık artık) :)

Nedim Bey ortada bir yanlış varsa o yanlış bana ait değil, doğru veya yanlış bilemem ama kararları veren hakimlere sormak lazım neye dayanarak veriyolarlar bu kararları. ayrıca hukuk tamamen yazılı kurallar bütünü de değildir işin teorik kısmına girmeyeceğim.

Bu kararların ortaya çıkmasının tek nedeni bu konuda bir kanun hükmünün eksikliği ve gerekliliğine inanılmasıdır. Hakimler bu kararları radar uygulaması var ise tabelası da olması gerekir yönünde oluşan kanaatleri sonucu takdir yetkilerini kullanarak veriyorlar.

Babam trafik polisi arada konuşuyoruz bir sürü karar çıkıyor mahkemelerden, her mahkeme ayrı ayrı karar veriyor diyor. mesela bir keresinde ismini S.ÇETİN olarak kısaltarak yazmış ceza tutanağına mahkeme ismini açık yazmadığı için iptal etmiş cezayı, radar konusunda da tabela olmadığı gerekçesiyle iptal edilen çok ceza olduğunu söylüyor.

Bir örnek; adam eşini doğuma yetiştireceği gerekçesiyle kırmızı ışık ihlali yapıyor, mahkemeye gidiyor, acelem vardı diyor ve ispatlıyor nihayetinde ceza iptal oluyor peki kanunda yazıyor mu eşini doğuma götüreceğini ispat eden yada acelesi olan kişi kırmızı ışık ihlali yapabilir diye yazmıyor oysa mahkeme kararı iptal ediyor. İşte burada kanundan ziyade hakimin takdir yetkisi faktörü çıkıyor ortaya.

Esas vahim olan ne biliyor musunuz? Bu ülkede kanunda güneş gibi açık ve net olan hükümlerin uygulanmasından dahi imtina ediliyor. Hukuk reformu konusuna hiç girmeyelim isterseniz. :)

tarihinde Osman Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca
Her daim uyarırım. öyle salak yerlere radarlar koyuluyorki. bomboş yol,kuş uçmaz kervan geçmez. dümdüz yol 90 yerine 110 la gitsem kime zarar ?

Radar koyacaksan şehir içine hızın tehlike arz edeceği yerlerde olsun.

Servet bey istisnai bir durum olsa da bu konuda haklısınız aslında..Bazen saçmalıyorlar bu konuda..Ben çok denk geldim özellikle Ege bölgesinde..Bom boş, benden ve 1-2 tane arabadan başka kimsenin geçmediği alabildiğine düz bir yolda radar gördüm.Oysa şehrin en tehlikeli yerlerinde hiç bir şekilde kontrol yok..

Ben uyarmam, uyarılmakta istemem, herkes kurallara uysun, ha beni uyaran olursa birşey demem, zaten hız sınırını geçmediğimden uyarının da bir anlamı yoktur.

Ali bey gerçekten çok haklısınız..Kurallar konur; niçin? Yine insanların can ve mal güvenliğinin korunması için ve daha iyi standartlarda yaşamamız içindir ama ne yazık ki insanlarımızın çoğusu uymuyor bu kurallara..Şahsım adına bir kaç defa uyarmışlığım var ama artık yapmıyorum.Herkes kuralına uygun davransın ve kimsenin canı yanmasın..

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Biraz kurallar teknolojinin, imkanların gerisinde de kalmaması gerekir. Bu sağlanabilirse, ben polisin sorgusuz sualsiz ceza yağdırması gerektiğini düşünüyorum.

Aşırı hız konusunda 2000 yılında bayram trafiğinde aynı günde yediğim 2 ceza hala aklımdadır. Bilecik'te eski yolda 92 km ile ceza yedim. Karşılıklı 2 kulübe ki biri tepeye tırmanırken, diğeri demir yollarının kontrol noktası 70 km hız sınırlamasını atlamışım. İkinci ceza mı 30 dk sonra Eskişehir öncesinde 105 gibi bir hızla yemiştim. Üstelik öderken plaka il kodunun yanlış girilmesi nedeniyle 1 yıl sonra 6 aylık bir kabus yaşamıştım. Sonrasında hız cezası yediğimi hatırlamıyorum. Hız sınırlarını aşıyor olmam dışında kimseye risk yaşatmadım aslında. Hız sınırları da şartlar itibariyle tartışmalıydı bana göre.

Bir diğer cezamı da Herford çıkışı direk göbeğe girerek hızla Dudullu yönünde girdiğimde yedim. Kızım sağlık problemi nedeniyle fırlamıştım. Polise suçumu sorduğumda; döner kavşağa kaldırımdan direk katılım, emniyet kemeri ve telefonla konuşmak dedi. O sırada konuşmamı sonlandırıp eşime "kızımı sen hastaneye yetiştir" demiştim. Polise de hemen ödeyip gitmem gerektiğini söyledim. Polis "Koçana plakanı yazmış bulundum. Emniyet kemeri cezası olsun." dedi. Kimseye zorluk yaşattığımı sanmıyorum aslında. Her zaman döner kavşağa direk katılırdım. Bu sefer daha seri davranmış olabilirim.

Sonuç olarak hiç risk taşımadığım hız cezasından çok canım yandı. Kısmen de olsa risk oluşturduğum hatta bilmediğim bir kuralı öğrendiğim senaryoda ceza bile yememe ihtimalim vardı. Bana göre haksız yediğim aşırı hız cezaları sürüş tarzımda değişiklik yaratmadı. Ama hatalı olduğum döner kavşak katılımını artık yapmıyorum. Ceza gerçekten hak ediliyorsa, sorgusuz, sualsiz yazılmasından yanayım. Sorun cezaların bütçe açığını kapatmak adına kullanılması ve hakkaniyetten uzak olması.

Yorum bağlantısı
Nedim Öner
Esas vahim olan ne biliyor musunuz? Bu ülkede kanunda güneş gibi açık ve net olan hükümlerin uygulanmasından dahi imtina ediliyor. :flowers:

:):hahahoho::bravo:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Yahu benim aracım 5.viteste 2000 devire gelmeden 100km'yi çoktan geçmiş oluyor napıyım 5. vitese atmıyım mı.

O zaman bizim ülkemize göre şanzıman yapsınlar.

Adam karıbeladan kalma kartalla 90-100 ile giderken bizim 2011 model abs,esp cart curt olan araçlarımız 110 ile tehlike yaratıyor öyle mi.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

Herkes fikrini yazmış herkesin kendi fikrini uyguluyordur zaten. Ben radar uyarısını yaparım kesinlikle,çok defada beni uyarmıştır karşıdan gelenler...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Daha hızlı derken 200 le gidecek halimiz yokki ..

Siz demişsiniz sellektör yapanın plakasını alır şikayet ederim diye ,nasıl alacaksınız acaba,plakayı alacam diye kazaya sebebiyet vermeyinde ,sonra ahiret hayatı gerçek olmasın .. :hohoho:

Yavaş olduğumdan plakayı okumak basit, hatta nerdeyse altında yazan reklamıda okuyacağım, neyse zaten aşşağıda yazmışım, ben uyarmıyorum, artık uyaranada ses çıkarmıyacağaım, hızlı giden yesin cezayı aklı başına gelsin, ne diyim. Ne kurallar düzgün ne uygulayanlar nede bu kurallara uyması gerekenler uyuyor, ben mi düzelteceğim sanki o yüzden herkes gibi bende banane diyorum artık, ben yavaş gitmeye devam edeceğim, inşallah 90 yada 110 la gidiyorum diye arkadan selektör yemem.

Aynısı babama oldu. Bursa otobabının yeni yapıldığı sıralarda hız limiti 90 diye 112 ile ceza kesmişlerdi. Ödemedik. Hiçbir yerden çıkmadı.Ne internetten ne başka yerden. Ondan sonra iki kez de muayene oldu, hem eski hem yeni sistemle. Kendi dediğine göre polisler sahteydi.

Büyük ihtimal, ceza tutanağı arada unutlmuştur, bugün gelmez, 1 sene sonra gelmez, ama sonunda gelir merak etme, ben arabayı aldığımda trafıkten düşümüş aracın plakasını verdiler, aldıktan 1 sene sonra ceza geldi, tabi beni bağlamıyor gidip sildirttim, yani eninde sonunda gelir büyük ihtimal.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vallahi işin doğrusu şöyle olmalı, bir kere hız tabelaları adam gibi yerine konmalı, nerde hangi hızda gideceğimiz belli olmalı, hız sınırlarıda usturuplu olmalı, 30 la git 40 la git gibi, meskun mahallerde köy gibi yerleşim yerlerinde biraz daha fazla olmalı, hadi sıkışık tarfikli şehir içlerinde olabilir. Yani planlama düzgün olmalı.

Bunlar olduktan sonar Radar Tuzak Sotelenme her yerde ve acaip sık olmalı, hatta otomatik sistemler şehirler arası yollarada konmalı.

Çoğu insan kurallara uymak istemez ve genelde herkes de basıp gider, sınırlamalar seni uyarıp sınırı aştıysan kendine gel diye değil o sınırı aşmamanı hatırlatmak için konuluyor, yoksa bas gel aaa uyarı var yavaşlayım diye konmuyor, kurala uyan içinse istediği kadar tuzak radar olsun banamısın demez, ya kurala uyarsın yada cezayı yersin, bu böyle olmalı, sen uydun ben uydum çoğumuz uydu, rahat rahat gidiyoruz, arada biri çıktı hızlı geliyor, niye uyarayım kardeşim?

Hakkımı? değil, kurala uymuşmu hayır, neden selektör yapıpta onu kurtarayım, ben düzgün gidiyorsam o da gidecek, hani toplumun kuralları nerde, bu mudur yani. Uyardım radarı geçti tekrar bastı gidip birine vurdu öldüler, bu sorumluluğu alabileceksiniz uyarın kardeşim. Ha adam cezayı yediği halde akıllanmadı, o zaman en azından sen suçlu değilsin.

Karşıdan geleni uyarmadım cezayı yedi, çokta iyi oldu bence, ha uyarmadım diye bana arkadan selam yollarsa o onun sorunu, ettiği selam kendisinedir, selamını hissedersem bir selam da ben yollarım çifte selamla nirvanaya ulaşır.

ÖZELLİKLE en üstte dediğim şeyler olduktan sonra bunlara rağmen hala hızlı gidiyorsanız biraz kendinize bakacaksınız, hiçbir haklı yanınız yok, sızlanacak millete selam söyleyecek hakkınızda yok, şuan adam gibi ne tabela ne de düzenleme var, yinede bunları bahane edip basmak hakmıdır, savunulurmu arkadaşlar? Ben sakin gidiyorsam bana haksızlık olmuyormu, hala işaret ederim, radar var aman derim diyenler biraz düşünsünler, en ufak dahi haklı olduğunuz yan yok, tuzak radar koyduysa polis koydu, yavaşsan el sallar geçersin, neyse... sözlerim trafik canavarlarına, böyleleri üstüne alınsın, diğer arakadaşlarımı tenzih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Yahu benim aracım 5.viteste 2000 devire gelmeden 100km'yi çoktan geçmiş oluyor napıyım 5. vitese atmıyım mı.

O zaman bizim ülkemize göre şanzıman yapsınlar.

Adam karıbeladan kalma kartalla 90-100 ile giderken bizim 2011 model abs,esp cart curt olan araçlarımız 110 ile tehlike yaratıyor öyle mi.

Aynen öyle, sendeki sistemlerin hepsi plus+plus ta olda 110 la vurdunmu dağılırsın, bu mersoda da böyle landrover dada böyle, çarpışma testleri neden 65 le yapılıyor sanıyordun, o sistemler sadece acil durumlar için, hızlı git diye değil sanırım.

Devir kurtarmıyorsa 90 lık yolda 4 le 110 lukta 5 le git, bu karallar her yerde aynı ben ne yapayım kardeşim :hohoho:

Haklı olabileceğin durum şu; madem arabalar ve teknoloji bu kadar gelişti, hız sınırını arttırsınlar, yolları adam gibi dever' i falan düzgün yapsınlar, tabelalar düzgün olsun, basılacak yerlerde alman otobanları gibi sınır olmasın, basan bassın, halkta bilinçli olsun, bunu istemekte bizim hakkımız.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...