İçeriğe Yönlendir

C-max Lpg Tüketimi

Yılmaz Mert Eralemdar

Recommended Posts

Yılmaz Mert Eralemdar

2004 c-max 100beygir aracımla 32litre full depoyla şehiriçi 300 km gidebiliyorum.c-max i olanların tüketimleri nasıl ? bana fazla geliyor biraz

Yorum bağlantısı
Misafir

ortalama olarak 10.6 litre yakmış oluyorsunuz.kullanım şartlarına bağlı olarak fazla değil.benimde yaklaşık aynı seviyede tüketimim.kısa mesafe kullanıyorsanız benzinle gittiğiniz mesafeyi çıkardınızmı?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Mert Eralemdar

benzinle gittiğim mesafeyi çıkarmıyorum senin araç ne yakıyor?bu arada kit prins marka ve ayarları normal kısık değil bana fazla gibi geliyor kararsızım :)

Yorum bağlantısı
Misafir

bende brc kit var.şehir içinde sabah 2.5 öğlen 2.5 km kulanılıyor.bu yolun yaklaşık 1 er km sini soğuk havalarda benzinle gidiyorum.eğer benzinle gittiğim mesafeyi çıkarmazsam 50 tl lik lpg ile (2.03 ten alıyorum yaklaşık 25 litre) 230-240 km yol gidiyorum.buda yaklaşık 10.7lt/100 km yapar.

nerdeyse 1.5 tona yakın ağırlığı var araçlarımızın.ford un duratec motorlarının da biraz müsrif olmasıyla 10-11lt/100km gibi tüketim lpg için normal.

şehirlerarası sakin kullanımda ben ankara-uşak-ankara arasında 6.3 litreye kadar düşürmüştüm.ama arabada 3 kişi boş bagaj ve 90-100 km arası çok sakin kullanımda.genel olarak şehirlerarası da ortalama 8 litre civarında yakması normal

Yorum bağlantısı
Yılmaz Mert Eralemdar

6.3 hayal gib :) lpg taktırdıktan sonra hiç uzun yol yapmadım.Denemek lazım bu arada 1.5 ton araba haklısın,mercedes e200(yuvarlak far 97-98-99 kasa) le aşağı yukarı aynı ağırlıktalar

Yorum bağlantısı
Misafir
6.3 hayal gib :) lpg taktırdıktan sonra hiç uzun yol yapmadım.Denemek lazım bu arada 1.5 ton araba haklısın,mercedes e200(yuvarlak far 97-98-99 kasa) le aşağı yukarı aynı ağırlıktalar

hayal değil ama çok sıkıyor insanı.ani hızlanmadıkça boş araçla 90 km sabit hızla düşüyor bu değerlere.şehir içinde de kullanırken ani hızlanmalardan kaçınırsan tüketim düşüyor.gaza ani yüklenmelerde 1.5 tonu hareket ettirmek için motor biraz zorlanıyor tüketimi artırıyor.havalar ısınınca bunlara da dikkat edersen tüketim baya düşer.simit depomu kullanıyorsun?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Mert Eralemdar

simit depo var araçta.normaller c-max e gitmez bence :nazar:

Yorum bağlantısı
Yılmaz Mert Eralemdar

Bir düzenlemem olmadı fikir verirsen iyi olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...