İçeriğe Yönlendir

C-max'ımda Tork Problemi

Orhan Kapcı

Recommended Posts

Orhan Kapcı
(düzenlendi)

Herkese selamlar uzun süredir yorumlarınızı izliyorum herkes çok değerli bilgiler paylaşıyor bir sorum da benim var 2004 model tdci C-max aracım var daha öncede 2005 tdci Focus'um vardı Focus'a göre C-max'ımın çekişi çok düşük anlayamadım turbom sağlam borular sağlam egr sağlam herşey sağlam sadece turbo çatal borusunu çıkardığımda motor içinden baya yoğun buhar geliyor egsozda siyah duman falan yok yağ eksiltmede yok rampaya 110 la sarıyorum gazı sonuna kadar basıyorum 140 geçmiyor turbo 2900 lerde açılıyor anlayamadım eski Fokus'umu buna benzer bir sebepten servis sattırdı bana zararına sadece turbo borusu delikmiş daha sonradan öğrendim nolur bana fikir verin bu arabamıda oyuncak etmesinler bulunduğum bölge itibariyle gidecek usta da yok güvenilir şimdiden herkese selamlar.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
?mla -eksik harf
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne zaman bakım yapıldı... ?

Son bakımda neler yapıldı ?

Yorum bağlantısı
Orhan Kapcı

mehmet bey teşekkür ederim ilginize uzun süredir yazılarınızı takip ediyorum bakımlarını yeni yaptırdım polen filtresi hariç herşey değişti clean carbon da yaptırdım enjektörlere geçen hafta fakat turbo çatal borunun küçük olanını çektiğiniz zaman gözle görülür yoğunlukta buhar çıkarıyor bizim arkadas tamirci sekman atılacak dedi ama pek güvenemiyorum daha önceki focusumada volant yenilemeye kalkmıstı sorun turbo borusundan cıkmıştı bu c-max ı çözemedim bunların performansı mı bu kadar anlayamadım servise götürüyorum ustalar arabayı 3000 4000 devirde kullanıp bişey yok diyor o devirde bişey olmadıpını bende biliyorum araba ucuyor o devirde ama 2000 3000 arası turboyu hissedemiyorum taktiriniz bu araba 2500 devirde beni koltuga yapıştırması lazım benim araba 2900 devirden sonra yapıyor bu işi bu yuzdende 2000 veya 2100 devirle rampaya sardığım zaman bayılıp kalıyor 140 km geçmiyor benmi yanlış kullanıyorum bu arabayı çözemedim araba sollarken de tedirgin oluyorum eski focusda veya arkadasların fokusta arabanın altımdan kayıp gittigini hissediyorum yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence servise gidin..

Pompa enjektör turbo kontrolleri yapılsın..

Yorum bağlantısı
Orhan Kapcı

anlıyorum mehmet bey gidiyorum servise pek fayda vermiyor daha cok bozuyorlar neyse olmazsa baska bir ilde servise gitmeye çalışayım teşekkür ederim ilginize

Yorum bağlantısı
Orhan Kapcı

ben şanlıurfanın ceylanpınar ilçesindeyim suriye sınırı mehmet bey biraz mahrum bölge şanlıurfa ford servisi baş teknisyeni elektrik uzmanı motordan cok anlamıyor mardini bir deneyeyim ankarda götürdüm bakmadan turbo borularını değiştirmeye kalktılar biz kaçıranları değiştirdik zaten anlamıyorum bu arabayı cok seviyorum ama hep sorun yaşıyorum

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mert Can Usta

C max ' ın gazı okutmalı imiş , bende rampaya cıkarken ne kadar basarsam basayım , istersem basmaktan döşemeyi deleyim gaz banamısın demiyor - yemiyor :D , inanıyorum ki motorun yapabileceği o değil fakat gaz okutmalı olduğundan öyleymiş , ben çareyi rampa çıkarken istediğim gibi gitmez ise vitesi 1 küçültüp 5000 devre yaklaşırken vites yükseltiyorum o zaman aracım daha iyi hızlanıyor , bir arkadaşıma sordum bana açıklamasını ; okutmalı gaz pedallarında ; gaz pedalına bastığınızda pedalın ucundaki direnç ölçer beyne sinyal gönderiyormuş ve ona göre motora mazot/benzin göndriliyormuş ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...