İçeriğe Yönlendir

Batı Karadeniz Turu

Tamer Topaç

Recommended Posts

Tamer Topaç

Malum ameliyatlar falan derken biraz stres atalım dedik. Eşimle birlikte Safranbolu, Amasra' ya doğru ufak bir haftasonu turu yaptık. Çok fazla sis olduğu için bazı fotoğrafları koyamadım. Çok güzel yerler var mutlaka görülmesi gerekir.

Safranbolu evleri

3093.jpg

3101.jpg

Çok eski uygarlıklara evsahibi yapmış bir bölge olduğundan, birçok tarihi eser görebilmek mümkün. Güneş saati

3111.jpg

İçine çıkılabilen ender sayıdaki saat kulelerinden biri

3188.jpg

40 yılı aşkın saat kulesinde gönüllü görev yapan amcamız. Kendisinden sonra işi bırakacak kimsenin olmadığını da anlatırken gözleri dolmuştu.Saat haftada bir kez kuruluyormuş.

3194.jpg

Bölge Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunuyormuş.

3214.jpg

Bir kahve molası iyi oluyor. Sunuş çok iyi ve yanında verilen şerbet içilmeye değer.

3229.jpg

Doğum günüm de kutlandı.

3248.jpg

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

memleketim.. çok güzel görülesi yerler.. karabük bartın arası güzegahta yolculuk yapmak ayrı bir zevk.. hele bir de ağaçlar yeşermeye başladıysa..

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Amasra ayrı güzel bir yer. Ancak, yoğun sisten fotoğraf çekme sıkıntısı yaşadık.

Rahmetli Barış Akarsu

3296.jpg

Şehrin etrafı surlarla çevrili

3311.jpg

Anakarayla, adayı birbirine bağlayan köprü

3316.jpg

Dogo Argentino

3328.jpg

Amasra' nın meşhur salatası ve balık tavası.

3334.jpg

3341.jpg

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
memleketim.. çok güzel görülesi yerler.. karabük bartın arası güzegahta yolculuk yapmak ayrı bir zevk.. hele bir de ağaçlar yeşermeye başladıysa..

O bölgede iyi bir fotoğraf tam ekran koruyucu yapılacak türden.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Gidip görmek istediğimiz yerler, turla mı gittiniz aracınızlamı? Nerde konakladınız biraz bilgi alabilirmiyim?

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Gidip görmek istediğimiz yerler, turla mı gittiniz aracınızlamı? Nerde konakladınız biraz bilgi alabilirmiyim?

Turla gittik Korhan Bey. Zaten tavsiyem turla gidilmesidir. Çünkü, gidilen yerlerle ilgili birçok bilgiyi rehber eşliğinde öğrenebiliyorsunuz. Aksi halde pek mümkün değil. Hem şöyle de bir yerde konakladık Safranbolu konağı.

5398.jpg

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

İyi yapmışsınız Tamer, ikinci balayı olmuş bide.. :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Resimleri 800x600 boyutunda ayarlasaydınız da bağlantısı kotalı falan olan arkadaşlar abiler zorlanmasalar dı :)

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
İyi yapmışsınız Tamer, ikinci balayı olmuş bide.. :)

Evet abi. Bizim ki benden de meraklı gezmelere. Yanımızda makine oldukça çekiyoruz.

Resimleri 800x600 boyutunda ayarlasaydınız da bağlantısı kotalı falan olan arkadaşlar abiler zorlanmasalar dı :blink:

Haklısınız buna dikkat etmemişim.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

köprü üzerinde benim de bir fotom var. :p hem Amasra'yı hem de Safranbolu'yu gezdim çok güzel yerler gerçekten.

tarihinde Osman Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Memleketim güzel yerdir safranboluda tarihi görmek amasrada salatayı ve balığı mutlaka tatmak gerekir yazın gelirseniz bartın bölgesinde güzel sahillerde vardır küçük ama güzel yerlerdir

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Güzel fotoğraflar. Tanıtım için teşekkürler :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Balık ve salata bitirdi beni.

Gidilirse birçok bu tarz balıkçılar mevcut. Biz biraz daha bilinen bir yere gittik, zaten kendini belli ediyor köşe başında. Balıklar çok taze mezgit, barbun ve hamsi üçlüsünden oluşuyor. Salata ise çok harikaydı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...