İçeriğe Yönlendir

Akvaryum'um

Oğuzhan Çakır

Recommended Posts

Oğuzhan Çakır
(düzenlendi)

Fatih Abi'den aldığımız akvaryumu sonunda kurdum.Gerçekten çok güzel bir akvaryum :flowers: ,Fatih abi iyi bakmış akvaryuma. :rolleyes:

Malzemeler

Boyu çift Çıkışlı Hava Motoru

Atman 200 watt Isıtıcı

Eheim 2213 dış filtre

Balıklar

Şimdilik balıklarımız bu kadar.İleride sayıyı arttıracağız. :)

Balıklarımızın boylarını maalesef bilmiyorum. :unknw:

2 Çift Sarı Prenses

1 Çift Mücevher

Ve Fotolar.Yorum sizin. :) İnşallah beğenirsiniz.

İlk önce Nazar Boncuğu'muz :)

akvaryum001.jpg

Dedikodu yaparken yakaladım bunları :D Erkek Mücevher Dişi Sarı prenses ve arkada aralarına almadıkları için küsüp giden ise Erkek Sarı Prenses

akvaryum003.jpg

Akvaryumun sahibi,yuvasının koruyucusu büyük erkek sarı prenses

akvaryum008.jpg

Minik Kızımız

akvaryum009.jpg

Erkek'ler

akvaryum010.jpg

Mücevherlerimiz

akvaryum011.jpg

akvaryum012.jpg

akvaryum015.jpg

akvaryum018.jpg

akvaryum024.jpg

akvaryum027.jpg

akvaryum029.jpg

akvaryum031.jpg

akvaryum033.jpg

Dişi Mücevher

akvaryum037.jpg

Biraz fazla oldu galiba :blush:

Şimdiden iyi,kötü yorumlarınız için teşekkürler.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Mücevherler lacivert ama flaşlı çekim olduğu için anlaşılmıyor. :) Lacivert'e gerek yok kırmızı dururken :)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hani cüce vatoz :) yoksa ızgara mı oldu :) Oğuzhan bey :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Ben onu unutmuşum. :)

Saklanmış çıkmıyor yerinden.Sadece bir kısmı gözüküyor. :)

akvaryum038.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Sağlıklı balıklar hayırlı olsun çok güzel balık ve dekor seçimi olmuş,sarıların yanına yunus yakışır :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Teşekkür ederim Fatih Abi.

İnşallah yunuslarda gelecek yakında.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Cüce vatozlarıda çift haline getirirsen yavru almak çok kolay

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

İnşallah Ahmet Abi merakla bekliyorum zaten. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Ben geçtiğimiz hafta sonu Tetra Tec 2400 aldım ,kötü su kaçırıyordu sonra Eheim 2228 ile değiştirdim şimdi çok memnunum,2213 + 2010 ile filtrasyona devam :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Bizde memnunuz Eheim'den.Sadece bir kere sorun oldu oda ilk çalıştırdığımızdaydı,galiba içinde hava olduğu için yaptı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bende de akvaryum merakı var. Daha doğrusu hayvanları seviyorum. Çokta balık besledim

Şuan garajda 80 litrelik bir akvaryım var ama ilerde çatı katında iyi bir yer ayarlayıp çok daha büyük bir akvaryum yaptırcam. Şöyle 130x50x60 gibi. Aşağı yukarı 350-400 litre yapar. Balıklarda rahat eder :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Bu gün iki üye daha eklendi akvaryumumuza.

İşte Ice-man'lerimiz.Yorumlar sizlerin.

Hoş Geldiniz

yeni003.jpg

yeni005.jpg

Evet evet biz geldik.Merhaba :bambam2:

yeni017.jpg

yeni019.jpg

yeni009.jpg

yeni011.jpg

yeni012.jpg

yeni022.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

balıklar çok güzel,sağlıkla büyük koloni kurarken üç dişi bir erkek gibi balık alımı yapmanı öneririm,dişilerin yıpranmaması adına

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Sağol Fatih abi şimdilik gözümüze hoş görünen bir kaç tane balık alalımda sonra eşleri artırırız. :unsure:

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Dün son balıklarımızda geldi.şimdilik bu kadar yeter eee sayı 13 e çıktı artık :):wub: Akvaryum kalabalıklaştı. :)

Balıklarımız;

2 çift Sarı Prenses

1 çift Mücevher

1 çift Ice-Man

1 çift Yunus

1 çift Beyaz Prenses

1 adet Cüce Vatoz

yeni3001.jpg

yeni3021.jpg

yeni3029.jpg

yeni3018.jpg

yeni3026.jpg

yeni3010.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

bence sayı olarak daha fazla arttırma çok çabuk büyüdükleri için erkekler kendi ara larında kavgalar gerçekleştirebilir

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Şu anda beyazlar çok küçük bir yaramazlık yaptıkları yok.Şimdi yeni heves olduğu için her renkten olsun gibi düşünüp birde kavga çıkmasın diye çift alıyoruz,tabi bu bilinçli bir alım değil .Mümkün olduğu kadar araştırıp sizlerinde yardımıyla yeni yeni bilgiler öğrenip kendimizi ona göre ayarlamaya çalışıyoruz.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Renk çeşitliliği akvaryumun görselliği açısından balıklar 5 cm civarındayken pek sorun olmuyor,balıklar 10 cm üzerine ulaştığı ve bölge sahiplenme,özellikle erkek balıkların birbirine baskınlık kurma iç güdüsü arttığı için kavgalar ve sonrası balık kayıpları yaşanabiliyor

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Dün akşam dişi Ice-Man'ımızın kuyruğunun tadına bakmışlar.Bu balık için sorun yaratırmı?Herhangi hastalık falan ortaya çıkarmı?

Babam gökküşağı kaya almış,1 haftadır mikofish(bakteri ve mantar ilacı) karıştırdığımız suyun içinde duruyor.Bu kayaları akvaryumun içerisine koysam balıklar'a bakteri bulaşırmı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Teşekkürler Ahmet Abi.Iceman'ı erkek ıceman sürekli kovalıyor ve vuruyor,hiç rahat bırakmıyor 2 gündür.Galiba o yaptı.Kuyruğun uç kısmından küçük bir parça gitmiş sadece büyük birşey gözükmüyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Teşekkür ederim Erkan Abi.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Oğuzhan Çakır

Bugün beyaz prenseslerimin 2'sini,sarı prenseslerden 2 küçüğü verdim :) .Yerine 3 tane Msobo (1 erkek 2 dişi) ve 1 tane 6-7 cm'lik bizim erkeğin boyuna yakın dişi sarı prenses aldım.Galiba dişi Msobo'nun birisinin ağzı dolu yem yiyip yemediğine bakamadım ama ağzının altı biraz sarkık duruyor.Yem yiyip yemediğine dikkat ediceğim.Fotoğraflar birazdan...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
(düzenlendi)

Videolar

(link verdim)

tarihinde O?uzhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
(düzenlendi)

Fotolar;

img0239wc.jpg

img0238si.jpg

img0208cp.jpg

img0211m.jpg

img0212kb.jpg

img0214o.jpg

tarihinde O?uzhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...