İçeriğe Yönlendir

'83 Ford Granada Sis Lambaları

Cumhur Unay

Recommended Posts

Cumhur Unay

Arkadaşlar okuyanlar bilir bizim 83 Ford Granada 2.3 GL ' miz var. Uzun zamandır istiyorduk sis lambalarını. 2.8 Ghia X' lerde orjinal fakat 2.3'ler de yok. Bizde kendimiz yaptıralım dedik. Bir de tampon boynuzu aldık 2tane uzun arayışlar sonunda :) Far yıkamalı olanlardan bulamadık ancak bunu bulabildik :) S]izin beğeninize sunuyorum.

fotoraf1476.jpg

fotoraf1491.jpg

fotoraf1480.jpg

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Harika görünüyor..Araçla bütünleşmiş..Güle güle kullanın.....

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
bence güzel olmuş elinize sağlık...

Teşekkürler..

Harika görünüyor..Araçla bütünleşmiş..Güle güle kullanın.....

Teşekkürler unutmadan bir de eski halini paylaşayım karşılaştırma olsun :flowers:

fotoraf1328.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

muayenede sıkıntı yaratmazsa güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay

Sıkıntı yaratacağını sanmıyorum , eğer öyle bir şey olursa da çıkarır muayeneye girer , sonra tekrar takarız.. :flowers:

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay

Teşekkürler.Elimizden geldiğince uğraşıyoruz işte. Bir de Sunroof'un rüzgarlığı var yeni.. Bir tanıdığımızdan orjinal bulduk ve taktık. En kısa zamanda onun da fotoğrafını paylaşırım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
:p Eskiden , ne güzel sis farları vs. takardık zevkimizi alırdık, artık herşey plastik. Sadece, ben olsam yuvarlakları alta, dikdörtgenleri üste takardım.
Yorum bağlantısı
Cumhur Unay

Bizde eski kafa devam ediyoruz işte Çağlar bey :p Aracı ilk aldığımız zaman altlar da yuvarlak vardı fakat maviydi :unsure: Pek beğenmedik , 2.8 ghia x'lerde böyle olduğu için bizde bu biçim taktık. Zevk meselesi tabi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2.8 de sisler altta dikdörtgen ama saç parçaya monte iyice aşağıda tabii, ön mahmuzlarda, ön farın tam altında, içlerinde su fıskiyesi var, keşke bulunabilse, çok güzeldir, sağlamdır da :p

Granada çok zevkli bir arabadır

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
2.8 de sisler altta dikdörtgen ama saç parçaya monte iyice aşağıda tabii, ön mahmuzlarda, ön farın tam altında, içlerinde su fıskiyesi var, keşke bulunabilse, çok güzeldir, sağlamdır da :p

Granada çok zevkli bir arabdır

Sanırım bundan bahsediyorsunuz..

4652547038616282ca06b.jpg

Bizde dikdörtgen sisleri saç parçaya monteledik ufak bir delik açıp ordan taktık , kesinlikle tampon delinmesi söz konusu değildir :unsure: Bizim araçla aynı hizada gibi..

Ön mahmuzlarda dediğiniz gibi hatta tamponda yuvası bile var fakat su fıskiyeli olandan bulamadık. Onların bir tarafı kısa bir tarafı uzun taktığınız zaman düz duruyor fakat bizimkiler düz durmuyor maalesef. Umarım en kısa sürede onlarıda bulup takacağız :unknw:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Hey maşallah yaa. :p Ford arması bu araçlarda güzel duruyor işte. Yenilerde emaneten takılmış gibi. :unknw:

Sırada tampon altı spoyler olmalı bence. :unsure:

BBs RS de bu araçta çok şık durur aslında. Ama arkaların ofsetli,önlerin düz olması lazım.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
(düzenlendi)
Hey maşallah yaa. :p Ford arması bu araçlarda güzel duruyor işte. Yenilerde emaneten takılmış gibi. :unsure:

Bu konuda size katılıyorum Cihan bey :unknw: Eski arabaların zevkini , rahatlığını yeni arabalarda bulamıyorsun..

Bbs Rs konusunda çok haklısınız , bizde düşünüyoruz arkalar 8,5 veya 9 ofset , önler 8 ofset çok güzel durur gibime geliyor. Kısmet belki ilerde ...

tarihinde Cumhur Unay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
Benim Elime Geçse bu herhalde 1 Haftadan Kısa bir sürede german style yapardım Klasik araç görünce aklıma geliyor.

Çok güzel maşallah kazasız belasız kullanın .

Türkiye şartlarında german style biraz zor.. Arabayı yere pıstırmanız gerek fakat bu halde bile altı sürtmesin diye çok uğraşıyoruz

, bir de BBS RS jantlar. Orjinal hali tercihimizdir :p

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
15 cm Coil over ile gezdik 12 cm şu resimdeki Alçaklığı Her Halukarda German Style yaparım vallaha Orjinal bir araç olsunda .

big18109837tl4.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Baya yakın yere :D Zevk meselesi tabi , biz o halde arabayı garajdan bile çıkartamayız ..

Yorum bağlantısı
Cumhur Unay
Orjinali gibisi yok,bence eski hali daha güzelmiş sade ama daha asil bir duruşu varmış ama illaki sis farı takılacaksa üstteki yuvarlaklara gerek yok tabi bence.

Ghia x modelleri hoşuma gittiği için ve orjinali bu şekilde olduğu için elimden geldiği kadar benzettim , her ne kadar ghia olmasada o da bir Granada :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...