İçeriğe Yönlendir

Muayeneye Gidemedik

Hakan Yavaş

Recommended Posts

Hakan Yavaş

Arabanın muyene zamanı geldi. Bende internetten bi randevu alıp gidiyim dedim ama ondada trafik cezası çıktı:lol2:

netten sorguladım ve çıkanlar bunlar.

cezah.jpg

deme.jpg

e sanki ben bunu ödemişim?

makbuz bulamadım:(

ne yapmam gerekiyor acaba??

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

banka aracılığı ile yaptıysanız şubeden geçmişe dönük dekont basımı isteyin..

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Alttaki tabloda da göründüğü gibi vergi dairesinden ödemiştim malesef:(

Yorum bağlantısı

Yeğenbey vergi dairesini arıyorsunuz, onlar sizi bilgi işleme yönlendiriyor. Ben cezamı yatırdığım halde hala sistemde ceza görünüyor diyeceksiniz. Plakıyı vereceksiniz bakacak, şimdi bak diyecek size, bir bakacaksınız yok :D

Başıma geldi oradan biliyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Alttaki tabloda da göründüğü gibi vergi dairesinden ödemiştim malesef:(

Yanlışınız var ödememişsiniz ki? Ben mi yanlış görüyorum yoksa...Bakıyorum bakıyorum o miktarda bir ödemeniz gözükmüyor.Seri numarası EY ama siz EV ile başlayan bir ceza ödemişsiniz.Sanırım dikkatinizden kaçıyor.Tekrar bakın...

Yeğenbey vergi dairesini arıyorsunuz, onlar sizi bilgi işleme yönlendiriyor. Ben cezamı yatırdığım halde hala sistemde ceza görünüyor diyeceksiniz. Plakıyı vereceksiniz bakacak, şimdi bak diyecek size, bir bakacaksınız yok :D

Başıma geldi oradan biliyorum.

Dediğin doğru ama bence bu ceza ödenmemiş.

Yorum bağlantısı

Çağrı merkezinin numarasını buldum. 444 1 449

Bu arada Ayhan abinin dediği doğru bence cezayı yatıram memur Y harfini V olarak görmüş dolayısı ile ceza hala görünüyor. Dediğim çağrı merkezini arayın yardımcı olurlar.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Yanlışınız var ödememişsiniz ki? Ben mi yanlış görüyorum yoksa...Bakıyorum bakıyorum o miktarda bir ödemeniz gözükmüyor.Seri numarası EY ama siz EV ile başlayan bir ceza ödemişsiniz.Sanırım dikkatinizden kaçıyor.Tekrar bakın...

Dediğin doğru ama bence bu ceza ödenmemiş.

ödenmiş.hatta 15 gün içinde ödediği için %25 indirimden yararlanıp 198,75 TL olarak ödenmiş.

seri sıra no da harf hatası var.yapılacak şey Ali Alp Beyin dediği gibi vergi dairesi veya nakil vasıtalarından telefonla halletmek.

Ekranda ödendiğini görüp hemen düzeltiyorlar zaten.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

herkese çok teşekkürler. Pazartesi telefonla halledicez sanırım..

Yorum bağlantısı
Emin Önal

bende pederin aracı götürücem salı günü muayeneye.bende baktım liste trafik cezaları ile dolu (hep radar :D allahtan gözüken borç yok.

aracı sıfır almıştık 3 sene olmuş hemencecik :dance2:

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Cuma günü ben de muayene için TÜV deydim. orada da bir delikanlının aynı bu şekilde cezaları göründü. Sonra oradaki personel maliyeyi arayın ödenmişse düzeltirler dedi bir yerleri telefonla ardaı düzelttiler sonra muayenesini yaptırdı gitti.

Birde benim yangın tüpüm hep bagajda dururdu ve muayenelerde kusur teşkil etmezdi. Bu sefer yangın tüpü şöförün yakınında değil diye hafif kusur vermişler:) aklınızda bulunsun.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Çağrı merkezinin numarasını buldum. 444 1 449

Bu arada Ayhan abinin dediği doğru bence cezayı yatıram memur Y harfini V olarak görmüş dolayısı ile ceza hala görünüyor. Dediğim çağrı merkezini arayın yardımcı olurlar.

Bu arada arabanın izmir plaka olması bu numarayı değiştirmiyor dimi:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet, hata bariz şekilde görülüyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Trafik cezaları engel miydi muayeneye ya?

Gerçi artık satışa engelmiş, arkadaşım satamamıştı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Gerçi artık satışa engelmiş, arkadaşım satamamıştı.

Sistemde borcun gözükmemeli...Elinde ceza tutanağı olabilir ama sistemde gözükmüyorsa muayeneyi sorunsuz yaptırabilirsin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tabiki.. Araçla ilgili vadesi geçmiş tüm borçlar engeldir..

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Trafik para cezalarının anında vergi dairesi sistemine işlenememesinden kaynaklanıyor bu durum. Siz cezayı yiyip 15 gün içerisinde %25 indirimli yatırmak için vergi dairesine gittiğinizde sistemde böyle bir ceza henüz gözükmemiş oluyor. Cezayı ödüyorsunuz, aracınızın kaydında ödeme gözüküyor. Aradan aylar geçtikten sonra ceza sisteme işleniyor. Vergi dairesi sistemi otomatik olarak yaptığınız ödeme ile girilen cezayı karşılaştırıp ortadan kaldıramıyor. Mutlaka gidip bunu yaptırmak gerekiyor.

Bu aralar malum torba yasa gereği yapılandırma nedeniyle vergi daireleri ana baba günü. Telefonla yardımcı olacaklarını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

444 lü numarayı aradım, illah vergi dairesine gideceksiniz başka türlü olmaz dediler:(

Bende bi 35 plakalı olduğu için izmir motorlu taşıtlar vergi dairesini arıyayım dedim;

Biri açtı dedim böyle böyle, plakayı sordu söyledim tamam hallederiz dedi suratıma kapattı başka bişey de sormadı:p

15 dakka sonra tekrar baktığımda da halledilmişti.

herkese teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Ernur Ünverdi
444 lü numarayı aradım, illah vergi dairesine gideceksiniz başka türlü olmaz dediler:(

Bende bi 35 plakalı olduğu için izmir motorlu taşıtlar vergi dairesini arıyayım dedim;

Biri açtı dedim böyle böyle, plakayı sordu söyledim tamam hallederiz dedi suratıma kapattı başka bişey de sormadı:)

15 dakka sonra tekrar baktığımda da halledilmişti.

herkese teşekkürler...

Hadi geçmiş olsun. Allah sevindireceği kulunu önce eşeğini kaybedip sonra buldururmuş :)

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Dünde muayeneye gittim. Çıkışta beklerken adam geldı sağ ön park lambanız yanmıyo onu değiştirin başka bi sorun yok dedi. Bi 5 dakika beklermisiniz dedim. Yedek ampülüm vardı. İlk defa farı söktüm kolaymış. Yaklaşık 6 dakikada da yeni park ampülünü taktım. Teşekkür edip muyenemi tamamladım. Sadece farlar ayarsız diye hafif kusurlu geçirmişler.

Burdan yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Hayırlı olsun adaşcım. Muayeneciler şaşırmıştır tam teşekküllü cevat kelle misali hop halletmişsin :D

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş
Hayırlı olsun adaşcım. Muayeneciler şaşırmıştır tam teşekküllü cevat kelle misali hop halletmişsin :lol:

Gerçekten şaşırdı. Bagajda duran takım çantasını açıp birde bi ara takarım diye aldığım bir torba led ve normal ampülüde görünce direkt ne iş yaptığımı bile sordu:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...