İçeriğe Yönlendir

Yarın Ve Öbür Gün Doktorlar Grevde

Şehit Mustafa Yaman

Recommended Posts

Cem Boneval
Yorumlardan anladığım kadarıyla, demekki hekimler dertlerini kamuoyuna doğru şekilde yansıtamamışlar (veya yansıtmaları engellenmiş).

Üniversite hastanelerinin ve orada çalışan öğretim üyelerinin özel durumu var bu süreçte. Daha önceki bir eylemde halkı bilgilendirmek için dağıtılan bir bildiriyi sizinle paylaşayım:

21 Şubat 2011 BASIN AÇIKLAMASI - Konuşma metni

DE

Yorum bağlantısı
Cem Boneval
Tatlı paralar gittiği için bu eylemin yapıldığını herkes biliyor ve o yüzden kimse de haklı bulmuyor bu eylemleri.

Maalesef bu konuda da yaygın bir yanılgı içindesiniz.

Tatlı paraları kazananlar, ki bunun tadı da ayrıca tartışmaya açıktır, bugün yine özel hastanelerde kazançlarını idame ettiriyorlar.

Ben 30 yıllık hekimim, bir üniversite hastanesinde öğretim üyesiyim, 6 yıl fakülte okudum, 6 yıl ihtisas ve 2 yıl zorunlu hizmet yaptım, her ayın bir haftası nöbetle geçiyor, 3 uzmanın yetişmesine ve 200 öğrencinin de eğitiminden müşterek sorumluyum, iş günüm 7:30 da başlar ve 19:00 gibi biter, eve hemen her gün iş götürmek zorunda kalırım, yönetimsel görevlerim de olduğu için. Nöbetlerden ve gece vakti yapılan acil ameliyatlardan bahsetmiyorum. Maaşım 1850 TL (iki yabancı dil A düzeyinden ek ödemesi dahil), 2200 TL'sı da döner sermaye katkısı alıyordum. İkincisinin bundan sonra ne olacağı belli değil. İşimi hep severek yaptım ve böyle de devam etmek istiyorum.

Ve inanın kesinlikle istisna değilim, aynı şartlarda çalışan onlarca arkadaşım var.

http://selgingb.wordpress.com/2011/04/20/b...inin-sebepleri/

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Neresi az? Tonla para alıyoruz, üstüne üç ay tatil yapıyoruz? Gözümüze dizimize dursun... Bir de şikayet ederiz. Nesi var her 5-10 dakikada bir, eğitilmek iste(me)yen 15-19 yaş arası pırıl pırıl gençlerle 40-45 dakika uğraşmanın? Zaten haftada 15 saat çalışıyoruz. Az çalışıp çok kazanan başka meslek mi var? İyi ki öğretmen olmuşum da görmüşüm günümü... Allah beni bildiği gibi yapsın... :s

Herkes öyle değil mi? :D

Akıl fikir versin bize :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün Nevşehir Devlet Hastanesindeydim..

Babamı kardiyoloji servisine muayene ettirdim.. Ben de başka bir serviste muayene oldum..

Her iki servisteki doktor da, özel hastanelere taş çıkartacak şekilde ilgili ve gayretliydi..

Hatta babamın muayenesi bittiğinde saat 12:30 olmuş tüm servis öğle yemeğine inmişti ki, doktor dışarda bekleyen hastaya, gitmeyin de yemekten önce sizi de muayeneye edeyim diyordu..

Ben grev falan görmedim...

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
Demekki uygun koşullar sağlandığında güler yüzlü olabiliyorlarmış!

uygun koşul değil.. kötü davranılan hasta bir daha oraya gitmeyeceği için..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...