İçeriğe Yönlendir

Lpg Arıza ışığı

Murat Akalın

Recommended Posts

Murat Akalın

arkadaşlar yaklaşık bir ay önce 2,0 mondeo aldım.aracada aldığım gibi lpg taktırdım.yalnız sürekli olarak aracın arıza ışığı yanıyor.en son sabah ustaya gittim makina takıp ışığı söndürdü.öğleden sonra tekrar yanmaya başladı ışık.ne zaman gitsem araç lpg ye daha alışmadı ilerde yanmaz diyor.2000 km oldu ne zaman alışır bu motor lpgye acaba.ayrıca aracı 73500 de aldım.aracın 75000 bakımı yapılmıştı 72000 de. acaba şimdi 75000 i geçti.o yüzden yanıyor olabilirmi arıza ışığı.bakım zamanı geldi gibisinden.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Birbirlerine nasıl alışacakalrmış, bir yemeğe çıksalar belki :D Egzos sensörü hata algılıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hehe.. :good1:

Ustan acayip sallamış...

Alışmazlar boşa beklemesin ustanız...

Kalibrasyonu doğru dürüst yapsın...

Yorum bağlantısı
Yiğit Hakan Ünlü

Lpg kitiniz ne marka bilmiyorum; ama kalibrasyon ayarlarının iyi yapılması gerekiyor.Usta iyi sallamış alışır diye:)

Yorum bağlantısı
Murat Akalın

en son geçen hafta sonu kalibrasyon yaptı.1000 km.yi geçince bi gel tekrar ayar yapacağız demişti.gittim ayarladı bakalım ama şu ışık olayını bi türlü çözemedik.lpg kitim gasitaly.italyan malı imiş.sıkıntı çıkarmayan kit dedi.o yüzden bunu taktı.araç ilede tam randımanlı çalışıyor dedi.ama sürekli arıza ışığının yanması can sıkıyor açıkçası.iki günde bir git ışık söndürt.yakında onların kullandığı makinadan alacağım zaten bu gidişle :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...