İçeriğe Yönlendir

Lassa-bridgestone Farkı üzerine Soru

Ahmet Akkayagil

Recommended Posts

Ahmet Akkayagil
(düzenlendi)

Değrerli forum üyeleri;hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.Benim sorum şu.Geçenlerde lastik almak için Bridgestone satan bir bayiye gittim.Adam da aynı zamanda Lassa lastikleri de varmış.Ben B250 alacağımı söyledim.Ancak adam bana Lassa Atracta'yı önerdi.İlla bunu al bende focusuma taktım güzel lastik dedi.Aynı fabrikada üretiliyor.Kalitesi de aynı.Hem de 10 Tl daha ucuz bundan diyerek ekledi.Lassa'nın 4 tahliye kanalı var B250'nin 3 ,hemde yumuşaktır buna göre diyerek beni ikna etti.Kendi focusuna baktık 36 bin kullanmış.Bu lastiklerde fena durmuyordu.Şimdi:,

Ne dersiniz ustalarım adam haklımı?Doğrumu söylemiş bana.Bringston ile Lassa aynı kalitede midir?Lassa daha mı yumuşaktır?Lassa'nın çabuk sertleştiği doğru mudur?Eğer doğruysa kaç km sonra sertleşebilir.Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.Bulunduğum il Adana.Sakin kullanıcıyım.Enyüksek hızım 120.Hepinize iyi forumlar.Zevkli sürüşler dilerim.

tarihinde Engin Deniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Aynı fabrika ürünleri olduğu doğru ancak hamurlar baya bir farklı. Benzer hamurlar ile üretilen modelleri var 2 markanında. Lassa kaliteli ve güvenilir bir lastiktir.

Adana yollarında belirttiğiniz kullanım tarzında 50 bin km görürsünüz o lastiklerle.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

İnşallah dediğiniz gibi olur Rıfat Hocam.Ancak ben 50 bin götürmesinden çok Adana yollarında(Şarkıda da dediği gibi Adana'nın yolları taştan)çabuk deforme ve balon yapmadan kullanabilmek.Yamulup büzülmeden binebilmek.Birde uzun yola çıktığımda otobanda falan beni üzmeden yol tutması.Düzgün yol alması.Bakalım Allah'tan hayırlısı.Eğer bu lastikler iyi çkımazsa daha da Lassa neyi almam arkadaş.Yorum için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

sattığı herşeyi kullanıp test eden ve memnun kalan satıcı profiline hayranım :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

Ya doğruyu söylemiyorsa insanın içine kurt düşüyor.Sizcede öyle değil mi?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

eğer adana yolları türküdeki gibi taştan ise lassa dan daha sert ve kaliteli olan bridgestone'yi tercih ederdim

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

Çağlar Abi ebatlarım 185/65/14 orjinal focus jantı.Lassa'nın Atracta modeli için bayi bana 115 Tl fiyat verdi.Bringston B250 çin ise 125 Tl.Pazarlıkla toplam 450 T'ye işi kapattım.Adam yanın da döet tane lastik sibopuda verdi.O arada jantlarda eğriydi.Yandaki Conti Bayisine lastik için uğradığımda elinde orjinal yeni focus jantı olduğunu söyledi.Adam bunları bırakıp çelik atmış altına.Baktım gayet temizler.Pas pus eğri büğrü bişi yok.Kaç para deyince adam "at 50 kağıt gitsin"deyince gözlerim ışıldadı vallahi.Onlarıda ücretsiz taktırdık.Araba bayağı toparlandı.Öten fren şimdi ötmüyor.Daha iyi tutuyor.Yalpalamalar bitti.Ancak sol tablo burcunda sorun var galiba.Araç yolda sağa doğru kaykılık gidiyor.Onuda servis "1000 Km yap hepsini beraber yapalım" dedi.Şimdi onu bekliyoruz işte.Lassa'lardan genel itibari ile memnunum.Konumla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.Saygı ve selamlar sunarım.Kazasız,belasız günler....

Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay

forumda eger lastikci olan uye varsa alınmasınlar uzerılerıne soz meclısten dısarı ama lastikcilerin elinde hangi lastik varsa en ıyı lastık odur onlara gore her lastık aynı fabrıkada cıkar sızın sorudugunuz marka onun onerdıgı lastıgı uretıyodur ve kendısı kendı aracında kullanıyodur cok memnundur :) ben bridgestone kullanıyorum ve mukemmel otesı lastikler ...

Yorum bağlantısı

Ahmet bey başka bir iletinizede cevap yazmıştım burayada yazma ihtiyacı duydum. 2007 aldığım fiesta da Lassa Atrakta lastikler vardı. Kuru ve ıslak zeminde berbat bir performası vardı. Az biraz sert frende hemen kayıyordu. Diş derinlikleri iyi olmasına rağmen. İmal yılıda 2006 idi. Aracı aldıktan 6 ay sonra Yokohama aldım acayip memnun kaldım araba aynı, frenler aynı lastikleri değiştirdim performans fazla derecede düzelmişti.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

Alp bey burdan önce o iletiye bakmıştım.Sorduğunuz sorunun cevabını da oraya yazdım.Buranın altında olsa gerek.Bilgi ve ilgileriniz için çok teşekkür ederim. Sağolun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...