İçeriğe Yönlendir

Yeni DizÜstü Bilgisayarım

Eray Sireli

Recommended Posts

Eray Sireli

ASUS N53SV SX062V

İşlemci Tipi Intel Core i7 Mobile Processor

İşlemci Hızı 2 Ghz

İşlemci ön belleği 6 MB

İşlemci Modeli i7-2630QM

Bellek Hızı DDR3 1333 Mhz

Bellek miktarı 4 GB 4 slot 4*4 max. 16gb

Ekran boyutu 15.6 inç

Ekran Tipi WXGA (HD)

Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 540M

İşletim sistemi Windows 7 Home Premium 64-bit

Disk Kapasitesi 500 GB

Tek eksik yanı harddiskin 5400rpm olması, ileride daha yüksek kapasiteli 7200rpm bir hdd ile veya yakın zamanda biraz daha ucuzlarsa ssd hdd ile değişebilirim. Win7 home premium yüklü. Anakart 16gb ye kadar ram destekliyor. Yine cihazı uzun süre kullanacağımı düşündüğüm için üzerindeki mevcut ramleri söküp gereksiz de olsa 3x4gb ddr3 1333 cl9 ram takabilirim. Cihaz fazlasıyla sessiz çalışıyor, o kadar sessiz ki kullanırken canım sıkılıyor :D) . İşlemci, intelin 2011 in ilk çeyreğinde piyassaya sürdüğü 2630qm modeli, temelde 2.0ghz ama turbo boost teknolojisiyle 2.93e kadar görebiliyor. İşlemci temelde 4 çekirdek ama 8 iş parçasından meydana geliyor. Bu arada cihazda usb 3.0 çıkışı da var. Kasa yapısı tam anlamıyla mükemmel. Elinizin değdiği üst panel hep buz gibi. Isınmayı test etmek amacıyla crysis i üst ayarlarda 30 dakika oynadım, işlemci sıcaklığı 72 derece görünüyordu. Bu da ısınma konusunda cihazın hiçbir problemi olmadığını gösteriyor.

Asus-N53JF-N53JF-SX210V_4.jpg

12706.gif

142136.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Destekliyor, ne kadara aldınız acaba?

Vesile ile usb3.0 , uzun süredir pc dünyasının başına gelmiş en iyi şey, acaip hız farkı var...

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
winzortunuz usb 3 ü destekliyor mu :lol2:
Henüz tam desteklemiyor :D

Madem cevabını biliyorsun neden soruyorsun :)

Destekliyor, ne kadara aldınız acaba?

Vesile ile usb3.0 , uzun süredir pc dünyasının başına gelmiş en iyi şey, acaip hız farkı var...

uygun aldım, 1799TL

hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Teşekkürler.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Şimdi bu sizin oradan alınmıştır peki peşin ve taksitli fiyatını da öğrenebilir miyiz.Almak isteyen vaaaar alacak olan var...

30Nisan'a kadar 1799TL, citibank ve advantage dışındaki kartlara peşin fiyatına 12 taksit, peşin ödemede indirim yok.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
eray güle güle kullan hayırlı olsun :D
Hayırlı olsun.Güle güle kullanın...
Güle güle kullanın güzel laptop

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güle güle kullanın. Hemen SSD teknolojisine transfer olun, notebook'tan asıl o zaman keyif almaya başladın :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hayırlı uğurlu olsun HP ve toshibadan daha iyi diyebilirim. Hp si olan arkadaşların sıkıntılarını görünce Asus kalite olarak iyi derim.

Güle güle kullanın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Her markanın uç serileri olur. Bu seriler her daim kaliteli oluyor. Pavilion model bir adet kullandığım için biliyorum :D Bu da bu uç serilerden diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Her markanın uç serileri olur. Bu seriler her daim kaliteli oluyor. Pavilion model bir adet kullandığım için biliyorum :wub: Bu da bu uç serilerden diye tahmin ediyorum.

Pavillion uç seri mi :fiuw:

HP'nin en problemli serisidir. İsterse Grand Canyon'un ucu olsun, ipimde olmaz :D

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
:wub: Asusları çok severim. Özellikler gayet yeterli :D ama hdd konusunda düşündüğünüz değişimi destekliyorum 7200rpm iyi olacaktır. Aslında bir üst level olan 3D destekli ve gözlüklü bir laptop alsaydınız daha eğlenceli olabilirdi :p
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Haftasonu aynı cihazı bimekste görmüş ve çok beğenmiştim. Oradaki fiyat 2080 TL idi yanılmıyorsam. Fiyatı iyiymiş. Sizdeki Blueray disc li versiyon mu, DVD writer lı mı?

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
Güle güle kullanın. Hemen SSD teknolojisine transfer olun, notebook'tan asıl o zaman keyif almaya başladın :)

Sani çok haklısın ama eskiden kalan depolama alışkanlığını ssd de yapmaya kalksak çok yüklü maliyeti oluyor, sadece performansa yönelik kullanıp dosyalarını harici hdd de saklasak anca o şekilde olur. Deneme amaçlı 120gb ssd taktım windows 7.9 üzerinden 7.8 verdi :lol:

Hayırlı uğurlu olsun HP ve toshibadan daha iyi diyebilirim. Hp si olan arkadaşların sıkıntılarını görünce Asus kalite olarak iyi derim.

Güle güle kullanın.

Saygılarımla.

Her marka iyidir aslında, hepsinin iyi olduğu yönler vardır ama genel olarak baktığımızda mesela asus un k52 serisi var. Ekonomik fiyatları var ama tasarım ve malzeme kalitesi olarak o kadar tatmin edici değil.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Güzel makine güzel fiyat.

Çok teşekkürler.

Her markanın uç serileri olur. Bu seriler her daim kaliteli oluyor. Pavilion model bir adet kullandığım için biliyorum :fiuw: Bu da bu uç serilerden diye tahmin ediyorum.

Evet haklısın, bu asusun elit serisi ve gerçekten ustalığını konuşturduğu bir seri. Dediğin gibi pavilion da hp nin üst serisidir. Mesela hep 7200rpm hdd kullanır ve kasası antistatik kasadır. Potansiyel enerjinin kasanın üzerinde birikmesini önler bir bakıma tamamen yalıtkandır. Bunlar pek bilinmez.

Pavillion uç seri mi :rofl:

HP'nin en problemli serisidir. İsterse Grand Canyon'un ucu olsun, ipimde olmaz :D

Ben kesinlikle hp kullanmam görüşüne katılıyorum ama hem problemli hem elit seridir :) mesela en çok ölü piksel sorununu yaşadığımız panel hp dedir. Yaklaşık 6 defa bu nedenle ürün satılmadan servise iade faturası kesildi.

Hayırlı olsun,güle güle kullanın,güzel makina...

Teşekkürler.

:wub: Asusları çok severim. Özellikler gayet yeterli :unsure: ama hdd konusunda düşündüğünüz değişimi destekliyorum 7200rpm iyi olacaktır. Aslında bir üst level olan 3D destekli ve gözlüklü bir laptop alsaydınız daha eğlenceli olabilirdi :fiuw:

3d yi çok defa deneme imkanım oldu. 102 ekran tv de bile zevkli olmazken notebook da hiç keyif vermiyor ama 117-19 ekranlarda gerçekten zevkli oluyor :)

Haftasonu aynı cihazı bimekste görmüş ve çok beğenmiştim. Oradaki fiyat 2080 TL idi yanılmıyorsam. Fiyatı iyiymiş. Sizdeki Blueray disc li versiyon mu, DVD writer lı mı?

Blueray combo benim pc de yok. Bence tek eksiğide bu zaten ama blueray filmlere falan ayıracak bütcem malesef yok ama olsa yok demezdim yani :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tanrıseven
Güle güle kullanın. Hemen SSD teknolojisine transfer olun, notebook'tan asıl o zaman keyif almaya başladın :lol2:

+1

Kesinlikle. iMac'e Corsair F120 taktıktan sonra gerçekten inanılmaz fark etti. Program açılışları, sistem açılışı ve kapanışı vs.

Bir daha mekanik disk kullanmam herhalde :) Bir diğer kullanmayacağım şeyler ise PC ve Windows :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Güzel seçim yapmışsınız . 3 sene oldu sanırım asus un üst seviye modelini aldım . pil 4 saatte yakın gidiyordu . Şuan 2 saat gidiyor .

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Benim de çok dikkatimi çeken bir cihaz. Böyle uygun denk gelseydi kaçırmazdım.

Sisteme daha bakmadım şuan işyerinde değilim ama yarın (30Nisan) almayı düşünürsen faturasını aynı fiyattan keser sonra stoktan çeker ve çarşamba-perşembe gibi elinde olmasını sağlayabilirim. 30nisan son gün.

Asus ve Dell en iyileri

Asus'un da piyasada dandik serileri var ama n serisinde gerçekten ustalığını konuşturuyr. Dell de dediğin gibi şekil olarak tasarımlarını sevmem ama dayanaklılık konusunda en iyilerinden.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Bala

Hayırlı olsun. 5400rpm disk hızı çok transfer yapmıyorsanız yeterlidir. Hem de gereksiz yere ısınmaz, bunu da değerlendirin. Laptop alırken özellikle 5400 seçilir aslında.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hayırlı olsun. 5400rpm disk hızı çok transfer yapmıyorsanız yeterlidir. Hem de gereksiz yere ısınmaz, bunu da değerlendirin. Laptop alırken özellikle 5400 seçilir aslında.

Cıx, yanlış, her zaman hızlı daha iyidir :lol2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...