İçeriğe Yönlendir

2000 Fiesta Ghia Süspansiyon Sorunu

Ersin Bahar

Recommended Posts

Ersin Bahar

Merhabalar. 1 yıldır 2000 model 1.25 Fiesta Ghia kullanıyorum. Üzerinde 185/55/14 lastikler var, orjinal alaşım jantlar. En ufak tümsek ve çukurlar çok sert hissediliyor. Geçen hafta serviste amortisör testine soktuk sıkıntı yok denildi. Lastikleri 185/65/14 ile değiştirirsem sıkıntı azalırmı? Yada önereceğiniz ebat ve marka-model lastikler nelerdir? Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

175 70 14 Kullanırsanız o vuruntuları hissetmezsiniz..Şahsen Fiesta mda kullandığım lastik ebadı budur..

Yorum bağlantısı
Abdullah Koç
(düzenlendi)

Bende de aynı problem vardı. Lastik ebatlarımı 185 60 14 yaptıktan sonra sesler eskisine nazaran azaldı diyebilirim. Lastik de önemli tabi bu noktada. Ben Yokohama C Drive taktım gayet memnunum.

tarihinde Abdullah Ko tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Bahar

Yorumlar için teşekkürler. Peki 175/70/14 davlumbaza sürtmezmi ya da yol tutuşunda bi sıkıntı olurmu?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Çağlar Bayur

Vesile ile bu tip el testi , bir test metodu değildir iyi/kötü bir ayrım yapılamaz.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ersin Bahar

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bu gün aracın üzerinde takılı olan 185/55/R14 Hankook Ventus Prime lastikleri 175/65/R14 Michelin Energy Saver lastiklerle değiştirdim. Eski lastikler 2007 üretimi imiş ve yapısı baya bozulmuş (sertleşmiş ve çatlamalar vardı, dişleri iyi durumdaydı). Bu gün yaklaşık 30km yol yaptım ve iyiki lastikleri değiştirmişim dedim. Bakalım yakıt ve yol tutuşuna etkileri nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...