İçeriğe Yönlendir

Bagajda Bulunması Gerekenler ?

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Arkadaşlar biliyorsunuz aracımı yeni aldım sayılır.İşlerimin yoğunluğundan dolayı çok fazla ilgilenemedim aracımla (basit bir mazeret oldu :rolleyes: ) Bagajımda stepne kriko ve bijon anahtarından başka birşey yok :blink: .Bir aracın bagajında olmazsa olmazlar nelerdir acaba.Lpg olduğu için stepneyi eve bırakıp lastik tamir köpükleri falan var onlardan almak mantıklımı

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

sağlık çantası,yangın söndürme cihazı.

kışında kar zinciri eklenebilir.Yaz olduğu için mangal,küçük bir kova ,sünger ,araç şampuanı ve aracınızı kurulamak için bezlerde ekleyebilirsiniz:)

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Küçük bir mangal katlanabilen taburelerden ve merakınız varsa bir tane olta ve malzemesi:)

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Ben alet çantası, su, kilim, tüpçü yeleğine benzer yelek, wd-40 vb spreyler..., çeşitli temizlik malzemeleri, bir de aburcubur taşıyorum. Bir alet çantası ve iki ayakkabı kutusu bunlar için yetiyor görüntü kirletmiyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bir adet bas,bir adet amfi. Bunlardan başka bir vida bile yok artık. :blink:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende bir sırt çantası alıp malzemelerimi bunun içine koymayı düşünüyorum düzenli dursun diye

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

en onemlileri bir tane manevela bi tane beybol sopası kesinlikle sart istanbul trafignde sart tabi saka bi yana :blink::rolleyes:

Yorum bağlantısı
Akan Belen
en onemlileri bir tane manevela bi tane beybol sopası kesinlikle sart istanbul trafignde sart tabi saka bi yana :blink::rolleyes:

O sopa sadece istanbul için şart değil emin olun buralardada insan arıyor bazen:D.Şaka bir yana sigorta falan bulundurmak gerekirmi bir trafik seti almam lazım öncelikle.Sağlıkla ilgili zaten kendi alanım olduğu için biraz daha detaylı bir çalışmam olacak daha profosyonel olarak.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yangın tüpü var ama ne kadar sağlıklı bir durumda bilmiyorum pahalı birşey değil değiştirebilirim onuda

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Tahsin Şipit
Bir adet bas,bir adet amfi. Bunlardan başka bir vida bile yok artık. :)

:) Kesinlikle bunlar olmadıktan sonra ne yapayım o bagajı. :):)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sabah radyo da dinledim 25 yaşında birisi trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiş.Ancak sebep kan kaybı...Yoldan geçen 50 ye yakın araç durdurulmuş fakat hiç birinde tampon yapmak adına gazlı bez veya benzeri şeyler bulunamamış.Ambulans gelmiş ama hastaneye giderken kan kaybından vefat etmiş.

Bagajlarımızda mutlaka ilk yardım çantası olsun.Göstermelik değil gerçek çantalar...

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Tam takım ecza ve trafik seti...içi dolu el aleti çantası..kova... içinde arap sabunu,cila,sünger,10 lt petşişe,

bunlar mevcut,,,

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

el feneri ve yedek piller bazen çok lazım oluyor, bagajde yeri bile var takılı duruyor, ayrıca şu lastik spreyleri de bulunmalı stepneyi kullanmadan önce bu spreyler daha pratik.

ben birde sigorta kutusunun yanında küçük bir poşet içinde sigorta takımı taşıyorum, gece farlrın sigortası atmıştı hayat kurtardı.

birde çocuk ve kanatlı bombacılara karşı bol bol ıslak mendil bulundurmak gerekiyor. :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Sabah radyo da dinledim 25 yaşında birisi trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiş.Ancak sebep kan kaybı...Yoldan geçen 50 ye yakın araç durdurulmuş fakat hiç birinde tampon yapmak adına gazlı bez veya benzeri şeyler bulunamamış.Ambulans gelmiş ama hastaneye giderken kan kaybından vefat etmiş.

Bagajlarımızda mutlaka ilk yardım çantası olsun.Göstermelik değil gerçek çantalar...

Tabiki üzücü bir durum ama tampon yapmak için illaki gazlı bez yada hazır tampon olmasına gerek yoktur mümkün olduğunca temiz havlu,bez, gömlek aklınıza ne gelirse kullanılabilir.Ben sağlık sektöründe olduğum için ve bazı konularda bilgim olduğu için benim ilk yardım malzemelerim daha geniş bir yelpazede.Dikiş bile gerekse atabilecek malzemelerim var.Allah gerek göstermesin ama yinede mevcut

Yorum bağlantısı
en onemlileri bir tane manevela bi tane beybol sopası kesinlikle sart istanbul trafignde sart tabi saka bi yana :D :D

:) geçen gün adamin birisi yan yoldan bir bayanın önüne çıktı.kadın korna çalınca camdan çıkıp olur olmadık şeyler söylemeye başladı.Kadın elinde kol kalınlığında bir boruyla arabadan inince adam hemen kaçtı :) bazen bulundurmak lazım gerçekten :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Tabiki üzücü bir durum ama tampon yapmak için illaki gazlı bez yada hazır tampon olmasına gerek yoktur mümkün olduğunca temiz havlu,bez, gömlek aklınıza ne gelirse kullanılabilir.Ben sağlık sektöründe olduğum için ve bazı konularda bilgim olduğu için benim ilk yardım malzemelerim daha geniş bir yelpazede.Dikiş bile gerekse atabilecek malzemelerim var.Allah gerek göstermesin ama yinede mevcut

Terzi kendi söküğünü dikemezmiş aman dikkat :)

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
Hasan abi aracında herşey varmış,çok güzelde bu 10lt'lik pet şişeyi(aslında damacanamı desem :D) anlamadım,okadar büyük bidonu neden taşıyorsun :)

Yakıt bittiginde yada su felan içindir kesin :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arkadaşlar araçta 5-10 lt suyun sürekli olması faydalıdır.Suya nerede ne zaman ihtiyaç olacağı belli olmaz.Bende yıllardır bunu adet edinmiş birisi olarak aracımda su bulundururum.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
(düzenlendi)

*4 litre castrol antifiriz

*5 litre cam suyu

*2 litre su

*yangın söndürme tüpü

*Teferruatlı ilkyardım çantası

*fosforlu yelek

*Sonax cilalı şampuan :)

*Yıkama süngeri

*Cekpas

*Würth balata spreyi

*sonax platik temizleyici

*WD 40

*Patlak lastik onarıcı sprey

*4 adet Sonax microfiber bez

*1 kutu Fren hidroliği Dot3 olması gerek 4 de olabilir

*Antimikrobiyal el temizleyici

*12 ledli el feneri

*takmatik zincir

*4 adet gergi lastiği

*Tam takım alet edevat

*Tüm sigorta çeşitleri

*Cırt cırt lar

*1 litre 5/30 yağ

Aklıma gelen bunlar şimdilik:)

tarihinde Sava? De?i?li tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

*5 litre cam suyu

*2 litre su

*yangın söndürme tüpü

*fosforlu yelek

*Sonax cilalı şampuan :D

*Yıkama süngeri

*Cekpas

*Würth balata spreyi

*WD 40

*12 ledli el feneri

*takmatik zincir

*4 adet gergi lastiği

Aklıma gelen bunlar şimdilik:)

Zaten başka birşey kalmadı.Bir ben eksiğim :D:)

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Zaten başka birşey kalmadı.Bir ben eksiğim :p:)

Ayhan abi yer kalmadı senide alacaktım ama :()

Abi memleket uzak 1100 km Bingöle

Birde bazen gidiyoruz sağa sola doğuda olunca gece sıkıntı olur yolda kalmak allah muhafaza

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

*5 litre cam suyu

*2 litre su

*yangın söndürme tüpü

*fosforlu yelek

*Sonax cilalı şampuan smile.gif

*Yıkama süngeri

*Cekpas

*Würth balata spreyi

*WD 40

*12 ledli el feneri

*takmatik zincir

*4 adet gergi lastiği

Bunlar fazladan bir litre yakıt yaktırır...

Gereksiz kalabalık bence..

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
en onemlileri bir tane manevela bi tane beybol sopası kesinlikle sart istanbul trafignde sart tabi saka bi yana :):(

Haydar deniyor değil mi? (Bu isimde arkadaş varsa kusura bakmasın ama öyle deniyor.)

Ben taşımak istemiyorum ama annem illa taşıyor. Geçen çöpe attım 1 metre kadardı. En sonunda elektro şok alacakmış Bu kadınlardan korkulur söyleyeyim.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...