İçeriğe Yönlendir

Audi Q3 Tanıtıldı

H.Cenk Bayrakçı

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Şirket merakla beklenen Q3'ü gelecek ay Şanghay Otomobil Fuarı'nda gerçekleşmesi planlanan resmi galası öncesinde tanıttı.

Q3 Audi'nin üçüncü SUV'u olacak. Markanın önceki SUV'ları daha büyük Q5 ve 'devasa' Q7 idi. Her iki SUV da ilk satış hedeflerini aştı.

Yeni beş kapılı Q3 kısa süre önce revize edilen VW Tiguan ile aynı platform yapısını temel alıyor ve ayrıca Tiguan?daki enine monte edilmiş motorları ve vites kutusu kombinasyonlarını kullanıyor. Q3 sade ve süssüz gövdesi ile mevcut Audi tasarım dilinden izler taşıyor.

Üretim otomobili tek çerçeveli ızgara, yan paneller boyunca devam edip bagaj kapağını çevreleyen hatlar gibi kendine has Audi tasarım öğelerini bünyesinde barındırıyor. Araçta 2007?de Şanghay'da sergilenen Cross Coupe küçük SUV konseptinin keskin bir şekilde inen tavan hattına yer verilmemiş.

Q3 ilk başta biri dizel diğer ikisi benzinli üç farklı 4 silindirli motor seçeneği ile satışa sunulacak. Daha sonra seriye yeni bir dizel motor daha eklenecek. Bütün motorlarda fren ile enerji geri kazanımı, durdurma-çalıştırma, direk enjeksiyon ve turbo besleme bulunacak.

Benzinli motorlarda 2 litrelik 170 veya 211 beygirlik güç seçenekleri sunulacak. Dizel motorlarda ise yine 2 litrelik ancak 140 veya 177 beygir gücünde güç kaynakları sunulacak.

Kaynak:ntvmsnbc.com

http://www.ntvmsnbc.com/id/25202655/

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
Ama bu sınıftaki araçların iç mekanı biraz dar oluyor genelde.

İç mekan fotoğrafına bakınca, kapı kolu ile direksiyon arasındaki mesafe ve diz mesafesi çok dar gibi geldi bana.

Ahmet bunlar zaten 50 kiloyu geçmeyen bayanlara yönelik araçlar :D Sen mondiye led takıp kullanmaya devam et.

of yine edit :kilyou

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan

Çok hoş bir araç.Eminim çok hoşta parası vardır.:D)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Tiguan şasisi üzerinde yükseldiği düşünülürse, 100.000 TL civarı olur yine bu araç...

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur
Mındaaar...

+1 Ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca :lol2:

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Direksiyon tanıdık geldi gözüme

yeni kia ceratonun direksiyonuna ne kadar benziyor. güzel araç Audi yaptıysa binilir. :lol2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

Ford fusion şasesine yalancıktan 4 çeker taksa bi de ecoboost :p bari sınıf atlayan fordunda küçük suvu olur :p

bu arabaların kullanım amacını ben anlamıyorum. Patruşka gibi q7 nin içinden q5 onun içinden q3 :i-ih:

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dediydim, bekleyeyim, misina titreşir dediydim :nazar: , hocam Gallipoli hakkındaki düşnceleriniz nedir, vesile ile?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Dediydim, bekleyeyim, misina titreşir dediydim :unsure: , hocam Gallipoli hakkındaki düşnceleriniz nedir, vesile ile?

Hadi len, sen asıl benim soruma cevap ver. Yaa, "hangi soru" de mi? Yokohama ile ilgili soru sordum sana, haberin yok daha. :):p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çoktan cevap yazdım ben ona, Conti yollayaım dediydim, belgem bile var git kontrol et iletiyi :rofl:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)
Çoktan cevap yazdım ben ona, Conti yollayaım dediydim, belgem bile var git kontrol et iletiyi :)

YALANÇI! __

|

|

|

bunu görmemişiz kehhh , P7 veya contiden %20 ucuz ,se alınır, aradaki fark az ise bir daha düşünülür. Yılda 30.000km yapmıyorsan Conti alınır tabe. Veya P7
tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Güzel araba. Ama ben ısrarla Q 0.5 'i bekliyecem. Belki o zaman gücümüz yeter. :)

Yorum bağlantısı
Tuğan Kozan

Hiç gerek yok böyle araçlara, 100.000 TL 'den aşağı bir fiyatı olmayacağı için çokta saçma.. Evet, güzel olabilir ama yap 60.000 tl binsin insanlar :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

60 bin lira olabilmesi için 22-23 bin çıkış fiyatı olması lazım. Vergileri çıkarınca da zaten 30bin lira kalmıyor çıplak fiyatı. 8-10 bin liraya audi m

Yorum bağlantısı
Cüneyt Onat
Ahmet bunlar zaten 50 kiloyu geçmeyen bayanlara yönelik araçlar :D Sen mondiye led takıp kullanmaya devam et.

of yine edit :kilyou

Tam iç hacim biraz dar ve alçak görünüyor diyecektim ki bu mesajı gördüm ve sustum :unknw:))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...