İçeriğe Yönlendir

F-1 Fotoğraflarım

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Çağlar Bayur

İyi olmuş hortlamış, profesyonel fordcu ile, amatör tofaşcı farkı ne kadar da belirginmiş :D

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Biz ancak tozunu çekebilirdik..

İlker abi belki egzozu yakalardı :p

Serkan neresinden tutardı, bilmem.. :p

Tebrik ediyorum...

:crazy: Teşekkürler abi sağol

ellerine sağlık ulaş abi :p

Teşekkürler Arda

harika kareler.. :good1:

sağolun :good1:

Bir kere en az 3 pilotu telefonla konuşurken yakalardım...

:good1: konuyu hatırladım,fotoğraf güzeldi...

Canon'mu Nikon'mu? Birde hangi lens diye sorayım? :p Hepsi süper ellerinize sağlık.

Serkanın dediği gibi Canon iki makine mark 3 ve 4 iki de tele lens 400 mm f;2,8 ve 200 mm f;2 diafram.

Çok güzel fotoğraflar....

sağolun

Mükemmel çekimler. Emeğinize sağlık ve paylaşım için teşekkür ederiz :D

ne demek ilginiz igilendiğiniz ve duygularınızı paylaştığınız için teşekkür benden...

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Güzel kareler yakalamışşınız orjinalleri çok daha güzeldir :D

Orjinalleri daha büyük,tabi biraz daha keskin,teşekkürler

Valla 8-10 karede deklanşöre basmama rağmen kuyruğu kılçığı falan çıkmıştı.En sonunda seri çekime aldım da birşeyler çektim ama bunları gördükten sonra yayınlamam.Telleri nasıl ekarte edebildiniz?.Ya da içeride miydiniz?(Basın-photographer shuttle v.s)

içerdeydim fotoğrafçı akreditasyonuyla, ben profesyonal spor fotoğrafçısıyım bunlarda benim iş fotoğraflarımdan bazıları, o zaman bende örneğin Barselona ya gezmeye gideyim ve gezi fotoğrafçıları gibi değil diye fotoğraflarım paylaşmıyayım :unknw: Bence çektiğiniz fotoğrafları paylaşmalısınız :good1:

:good1:

Evet abi.. teller iğrenç..

Bu sebeple TV'den izlemek daha zevkli :p

:good1:

Yok işte buna katılmıyorum 4 yıl oldu gidiyorum bir 4 yıl daha sıkılmadan giderim.Bu zevk işi ben futbolu sevmiyorum misal tribünlere para verip gitmek anlamsız geliyor bana.Ama bu benim düşüncem gidenleri kesinlikle anlayabiliyorum çünkü ondan aldıkları zevki ben TV den de alabilirim diyebiliyorum.Seven birisi için o anı yaşamak,o havayı koklamak çok farklı.Ben ısrarla F1 in herkes tarafından birdefa bile olsa yaşanması gerektiğini düşünürüm.Rüzgarla yarışıyorlar ötesi yok.

F-1 in etkileyici olduğu bence de kesin ama bence fotoğraf olarak moto gp daha iyiydi.

1/8 bin küsür enstantane ile nasıl oldu bu iş orayı çözemedim... :unknw:

neden ki? değişik enstantelerde çektim f;2 diaframla biraz fantezi yapıp netlemesi riskli olan 2 diaframda çalışırken ışık fazla olduğu için 1/8000 enstanteneye çıktım.

Fotoshop 7 ile küçültülmüş de deseydin bari :good1:

Benzin kokusu da varmıydı aabi :? :crazy:

Baya bi koku ve ss oluyor pistin için de lastik parçaları, yanık lastikler...

Fotoşop 7 benimde favorimdir...Cs bana göre değil... :good1:

:good1: 7 basit ve hızlı

:p:p:p gelecek yılki yarıştada fotolar bekliyoruz.

Gelecek yıl olursa, neden olmasın bu üçüncü gidişimdi, moto gp de olsa daha da iyi olur

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
neden ki? değişik enstantelerde çektim f;2 diaframla biraz fantezi yapıp netlemesi riskli olan 2 diaframda çalışırken ışık fazla olduğu için 1/8000 enstanteneye çıktım.

Benim gariban Fuji de 1/4000 çekim yapabiliyor ama ben açık havada bembeyaz fotolar harici çekim yapamadım....Diyafram olayını çözmem gerekiyor sanırım...

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
:unknw: deklanşör sağlam ama , operatör de lazım bunları yakalamak için :D

Teşekkürler Çağlar abi, fotoğraf çekerken aklıma bi an i geldi hani maçlara falan çıplak dalan elemanlar var ya Ali Piste gp ile girip f-1 araçlarını tokatlamaya çalışırmış :D

Harika pozlar yakalamışsınız, elinize sağlık.

teşekkürler...

Eline emeğine sağlık Ulaş, 10 numara olmuşlar. Bak dediştim sana, çekimlerinde yavaş yavaş yaklaşıyorsun işte bana :D

Evet ben Fuarda neler yakalamıştım neler :p Hemen unutldu bakıyorum...

Konu hortlasın...

http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?...st&p=984976

Valla spor fotoğrafında affetmem Ali seni eline 7kg lik 400 mm lensi veririm aa sen bu düğme ne işe yarıyo derken fotoğrafı çeker tokadı atarım.Bu arada da Fiestamı sürüyor olurum :)

İyi olmuş hortlamış, profesyonel fordcu ile, amatör tofaşcı farkı ne kadar da belirginmiş :vreka:

:rtfm: Bu arada Çağlar abi vale arabayı çizdi ya bi kere gerisi geliyor şimdide sis farını kırdım, yine bi restoranın parkına park ederken bu gün, oh dedim vale falan yok :D geri geri gelirken çat diye bi ses duydum duvarla aramda da mesafe var ama, indim baktım duvardan çıkan ince bir demir var direk sis farına girmiş :D arabayı birkaç gün çıkarmasammı dışarı ne yapsam karar veremedim :)

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Benim gariban Fuji de 1/4000 çekim yapabiliyor ama ben açık havada bembeyaz fotolar harici çekim yapamadım....Diyafram olayını çözmem gerekiyor sanırım...

İso otomatikteyse manuel e al isoyu düşür, makinayı manuel modda çekebiliyorsan diaframı kıs yani 2,8. 3,2 yerine daha yüksek rakamlara getir 8 gibi, manuel mod makinada yoksa diafram öncelikli programa getir kısık diaframda,yani büyük diafram değerinde dediğim gibi çek. Bu arada fotoğraf bilgini bilmediğim için, az bilebileceğini varsayarak biraz geniş ve basit anlatmaya çalıştım, kusura bakma...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kusura bakma olmaz tabiki rica ederim, ne öğrensem kar diyenlerdenimdir...Manuel mod var, diyaframı en büyük rakama getirip ISO yu da 100 yaparak deniyorum yarın...Formula aracı şart değil değil mi, bizim buralarda halk otobüsleri var..Fena gitmiyorlar, birini yakalarım nasıl olsa...:D

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Kusura bakma olmaz tabiki rica ederim, ne öğrensem kar diyenlerdenimdir...Manuel mod var, diyaframı en büyük rakama getirip ISO yu da 100 yaparak deniyorum yarın...Formula aracı şart değil değil mi, bizim buralarda halk otobüsleri var..Fena gitmiyorlar, birini yakalarım nasıl olsa...:unknw:

Yok en büyüğe getirme manuel mod varsa, enstanteneyi ve diaframı örtüştürmen lazım yani f-1 aracını normal bir şekilde çekmek için yüksek bir hız seçilir, 2500 gibi ama otobüs için pek çekmedim ama :D 500 yeter sanırım isoyu 100 yaptığında kaç diafram yeterliyse ....onuda vizörün içindeki pozometreye bakarak yani 0 noktasına getirerek ...o kadar diafram değeri verirsin 8 yeterse 8. 16 yeterliyse 16 gibi...

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Katokog çekimleri gibi olmuş ,ellerinize sağlık... :D

sağolunn

ulaş mükemmel olmuş gerçekten tebrikler

Sağoll,beğenmene sevindim :unknw:

Teşekkürler... :D

:D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Son kare harika. :D

Bu fotoğrafları şimdi gider birileri internette dergide vs. kullanır. Bunların telifi gibi birşey var mı? Nasıl koruyorsunuz fotoğraflarınızı? Üzerinde filigran gibi birşey de yok.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Son kare harika. :(

Bu fotoğrafları şimdi gider birileri internette dergide vs. kullanır. Bunların telifi gibi birşey var mı? Nasıl koruyorsunuz fotoğraflarınızı? Üzerinde filigran gibi birşey de yok.

Teşekkürler, son kareyi bende seviyorum, fotoğraflar küçük, para kazanmak amaçlı kullanılabilecek büyüklükte, kalitede değil, illaki kullanılırsada belli bir meslek gurubundakiler birbirinden genelde haberdar olup, şüphelendikleri durumları forumlarda,fotoğraf sitelerinde yazıyorlar, habersiz kullanmaları bazen daha iyi oluyor haber verip alsalar verecekleri paranın mahkemede 10 katını veriyorlar, yeni yasalarla 2-3 ayda parayı şıp diye alıyorsun :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evet 3000 TL 'ye anlaşmıştı bir sanık-müşteki mahkemede. Şikayete tabi suç olduğundan uzlaşma yoluna gidiliyor. İki taraf içinde kolay yol.

Aslında sormak istediğim fotoğrafın size ait olduğunu nasıl kanıtlıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Evet 3000 TL 'ye anlaşmıştı bir sanık-müşteki mahkemede. Şikayete tabi suç olduğundan uzlaşma yoluna gidiliyor. İki taraf içinde kolay yol.

Fotoğrafların orjinalleri bende, profesyonel bir programda zaten fotoğrafı çeken makina dahil herşey gözüküyor.

çok güzel fotograflar elinize sağlık

teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

ulaş ellerine sağlık, mükemmel resimler cumartesi arabanın içindemiydi makinan ve ekipmanlar bilseydim valla arabayı valeden alır kaçırırdım (vale arabayı çarmamış olurdu ama artık bir araban olmazdı, gerçi içindekileri alıp arabayı bir yere bırakıp sanada haber verirdim araban burada git al diye).

bunlar ne kadar güzel fotolar ellerine sağlık.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Mehmet sağol. beğenmene sevindim, ekipmanlar arabadaydı ya, onun için arka sokaklara falan bırakmayıp valeye verdim zaten :) Araba gözümün önünde olsun die, bende polo varken arabanın bagajı polodan pahalı oluyordu. Araba ne die sorana bagajla beraber golf diyordum :crazy:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet sağol. beğenmene sevindim, ekipmanlar arabadaydı ya, onun için arka sokaklara falan bırakmayıp valeye verdim zaten :) Araba gözümün önünde olsun die, bende polo varken arabanın bagajı polodan pahalı oluyordu. Araba ne die sorana bagajla beraber golf diyordum :crazy:

çok güzel :D

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Fotoğrafın exifine çeken makinenin seri numarasından tutun çekim esnasında makinenin o an ki sıcaklığını bile işleniyor makine tarafından. Basit bir şekilde görüntüleyebilirsiniz PhotoME programı ile.

Tabi bazen exifleri siliyorlar. Ama burada ham hali bulunması çok büyük avantaj.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
Muhteşem...

teşekkürler,elimizden geldiğince çekiyoruz işte, makinalar iyi tabide şu da var bu üçüncü f-1 çekişim, ilkinde benzer hızda makina...eos 1 d mark 2n ve hemen hemen aynı lenslerle baya bi zorlanmıştım.Tabi sadece f-1 çeken fotoğrafçılar var takımların peşlerinden dolaşıyorlar, onlarla yanyana çalışmak,konuşabilmek ve çektiği fotoğrafları görmek insana birşeyler kazandırıyor, onların çektikleri gerçektende aşmış....

Fotoğrafın exifine çeken makinenin seri numarasından tutun çekim esnasında makinenin o an ki sıcaklığını bile işleniyor makine tarafından. Basit bir şekilde görüntüleyebilirsiniz PhotoME programı ile.

Tabi bazen exifleri siliyorlar. Ama burada ham hali bulunması çok büyük avantaj.

doğrudur :)

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Ulaş o zaman bende senin yanında biraz gezmeliyim.Ulen deklanşöre bastığımda araba yok oluyordu:)

:D Bu duruma yapacak bişey yok yalnız.Alkol yoktu di mi :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...