İçeriğe Yönlendir

200 Bini Devirdim

Caner Kardeşseven

Recommended Posts

Caner Kardeşseven

Aldığımda ( 1.5 ay öncesi ) 187 bin km de olan Fordum, 200 bini geçti.

Çok yoğun kullandığım için bana genelde araba dayanmaz.

Hiç dinlenmez sürekli çalışır. O yüzden ispanyolların öğlen şekerlemesi olan "siesta" kavramı yok bizde.

Hayret, bunun km si o kadar ilerde olmasına rağmen arıza vermedi. 1-2 ufak iş hariç onlarda benden kaynaklandı veya olan ları da hallettim. çok memnunum. işte size km göstergesi.

Her ay yağ değişiyor, çünkü hemen her ay 10 bin yapıyorum.

sanırım haftaya sabri ustamın yanına uğrarım.

180i geçiyor. ama hata paylarını düşersem 180 son hız.

aydından izmire gidişi 33 dakikada ( gişeden gişeye) bitiriyor.

biraz gürültülü motoru var , 3 bin devirdi titreme de yapıyor biraz ama idare ediyoruz.

400 kg yükü koy git bana mısın demiyor.

Çok sağlam . Arıza falan vermiyor.

Gerçi benim velet " bulutçuk " ismini koydu arabaya ama o yokken ben "Brigitte Nielsen" diyorum...:)

Herkese de kazasız belasız günler dilerim.

Kardeşiniz, Caner Kardeşseven

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz

maşallah allah 400 bini göstersin inş. :) bu zamana kadar önemli bi arıza çıkardı mı acaba motor yönünden ?

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven
maşallah allah 400 bini göstersin inş. :) bu zamana kadar önemli bi arıza çıkardı mı acaba motor yönünden ?

eşekkür ederim :good1: 2006 model. bilmiyorum. ama sanmıyorum. ellenmemiş motor. durumu iyi. daha evvelinde veteriner hekim kullamış. temizdi.

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven
Abi Maşallah 1,5 ayda 13bin km büyük rakam bence,inşallah çok daha uzun kilometreleri kazasız,belasız ve arızasız görürsün...

inşallah kardeşim :)

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven
Nedense yüksek km'li arabalara ayrı bi ilgi duymaya başladım hele bide dizel olunca :) Güle güle kullanın,yanına bi sıfır daha atmanız dileğiyle :)

Teşekkür ederim kardeşim :good1:

günde 300 km yapar :) :)

Doğru. işimizin %90'ı seyahat etmek zaten. mal taşımak , hizmet götürmek. fabrikalara. ..

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

bende aracımı aldıgımda 2010/9 cu ayda 120.000km deydi şu anda 135.000km bakalım kaç bine kadar benle beraber olacak :D

Yorum bağlantısı
Caner Kardeşseven
Hey kardeşim Caner,yolların kurdu olmuşsun be ya :D

sorma be fuatım... yazdırayım mı arkaya ?

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Nedense yüksek km'li arabalara ayrı bi ilgi duymaya başladım hele bide dizel olunca :good1: Güle güle kullanın,yanına bi sıfır daha atmanız dileğiyle :flowers:

o zaman hafta içi bizim şirketin mercedes in km göstergesinin fotosunu çekeyim 999.000 lerdeydi geçen hafta.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Benim babanın 2007 logan dci 250 bine geldi daha maşallah ne enjektörü açıldı ne turbosu aynı sizin gibi ayda 10bine yakın km yapıyor. Bakımlarını eksiksiz yaptırıyor. Tek geçen aylarda şanzuman çıkışının rulmanı dağıldı. O da sökülünce hiç değişmemiş olan debriyajını değiştirdik sökülmüşken. Yalnız artık ufaktan performansta kayıplar başladı. İzmirde otoyolda rampalarda (bilhassa limontepeyi tırmanırken) eskiden sıkıştırınca ivmelenirken artık 120 de takılıp kalıyor gitmiyor. Turbosunun türbin kanatlarının biraz aşındığını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş

resimdeki araba 99 golf tdi 55 yaşları civarında bir abimizin sıfır almış ve hala kullanıyor , sadece serviste yarım motor tabir edilen segman yenileme işlemi yapıldı . Bu kilometreleri ben rüyamda bile göremem :)

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Abi Allah yolunu açık etsin....

Yeni nesil araçlarda motor aksanı için bence çok değil...

Artık insanlar araba alırken özellikle dizel ise km düşük olduğunda şüpheleniyor, geçen gün arkadaş fiesta alacakmış dizel; 2006 araç 80k dedi inanmadım, sonra 2 sene önce 105k bakımı yaptırdığı ortaya çıktı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...