İçeriğe Yönlendir

Kastamonu

Barış Tığlı

Recommended Posts

Barış Tığlı

Görev için gittiğimde gezmek görmek güzel oldu.

kastamonu2.jpg

kastamonu20.jpg

kastamonu26.jpg

kastamonu32.jpg

kastamonu43.jpg

kastamonu49.jpg

kastamonu50.jpg

kastamonu63.jpg

kastamonu64.jpg

[kastamonu76.jpg

kastamonu111.jpg

kastamonu115.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kastamonu'yu ben de çok merak ediyorum...

Güzel fotoğraflar için teşekkürler Barış bey..

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Buyrun Mehmet Bey bekleriz. Bizim buranın bir sözü vardır, teklifin içtenliği samimiyetini vurgulamak için söylenir:

"Şeherli teklifi değil, köylü teklifi"

Barış Bey'e de güzel tanıtımı için teşekkürler :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Tanıtım için teşekkürler Barış Bey. Her karadeniz ili gibi Kastamonu'muz da çok güzeldir.

Emmi gel biz senle 1-2-3 Temmuz'da Kastamonu/Araç Hacı Bekir Festivaline gidelim :nazar: Yeme-içme-konaklama benden, boşver Çanakkale'yi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi gel biz senle 1-2-3 Temmuz'da Kastamonu/Araç Hacı Bekir Festivaline gidelim :) Yeme-içme-konaklama benden, boşver Çanakkale'yi :)

Olmaaaz... :)

Buyrun Mehmet Bey bekleriz. Bizim buranın bir sözü vardır, teklifin içtenliği samimiyetini vurgulamak için söylenir:

Barış Bey'e de güzel tanıtımı için teşekkürler :)

Bizde köylü kısmını demezlerde.. "Şeeerli teklifi değil" derler :nazar:

Yorum bağlantısı
Barış Tığlı

Barış Bey'e de güzel tanıtımı için teşekkürler :mangal:

Rıdvan hocam bende Abana'lıyım memleketimiz cennet 29 Martta İhsangazi ye gelmiştim o zaman fotoğrafladım bu kareleri...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Rıdvan hocam bende Abana'lıyım memleketimiz cennet 29 Martta İhsangazi ye gelmiştim o zaman fotoğrafladım bu kareleri...

Milli Piyango Genel Müdürü milletvekili aday adayı olmuştu buradan. O dönemde de İhsangazi'de Milli Piyango çekilişi yaptıracağı söyleniyordu. Sanırım o çekilişe gelmişsiniz.

Kastamonu'da da bir toplantı yapacak kadar KAstamonu'lu üyemiz var anlaşılan.

Ilgaz'da kar hala var mı diye sormuş arkadaşlar. O fotoğraf 29 Martta çekilmiş, kar olması normal zaten. Ama şunu söyleyeyim, bugün dahi Ilgaz'da kar manzaralı fotoğraf çekilebilir :mangal:

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Kastamonu ya gidilecek ise 100 km daha devam edip İnebolu ve köylerine gidilmesini şiddet ile tavsiye ederim,Bir Evrene (Gemiciler) li olarak :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Tığlı
Milli Piyango Genel Müdürü milletvekili aday adayı olmuştu buradan. O dönemde de İhsangazi'de Milli Piyango çekilişi yaptıracağı söyleniyordu. Sanırım o çekilişe gelmişsiniz.

Ilgaz'da kar hala var mı diye sormuş arkadaşlar. O fotoğraf 29 Martta çekilmiş, kar olması normal zaten. Ama şunu söyleyeyim, bugün dahi Ilgaz'da kar manzaralı fotoğraf çekilebilir :D

Rıdvan hocam aynen söylediğiniz gibi çekilişe gelmiştim.

Kastamonu ya gidilecek ise 100 km daha devam edip İnebolu ve köylerine gidilmesini şiddet ile tavsiye ederim,Bir Evrene (Gemiciler) li olarak :)

Yasin hocam böyle gönlüm pır pır ediyor memleketimin ismini duyunca inşallah yaz gelince izin vs. gibi durumlarım uygun olursa gideceğim o zaman size gördüklerimi fotoğraflayıp paylaşicam güzel yorumlarınız için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Teoman Tuncel

Herkes haklı olarak kendi memleketini över ama biz Kastamonulularda bakıyorum kendi ilçesini övüyor. Hani ben gidemeyecem ama Hacı Bekir Festivalinde bir yaylaya çıkında görün güzelliği :D)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ilgaz'da kar hala var mı diye sormuş arkadaşlar. O fotoğraf 29 Martta çekilmiş, kar olması normal zaten. Ama şunu söyleyeyim, bugün dahi Ilgaz'da kar manzaralı fotoğraf çekilebilir :D

Bende varım bir Taşköprülü olarak herzaman memleketimin savunucusuyum...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Zafer Ayvacı

İzne çıktım, tatil için 2-3 günlük Kastamonu'nun sahil ilçelerine gitmek istiyorum. Biraz araştırdım da Abana önde duruyor. Cide'de Türkiye'nin mi? Avrupa'nın mı neydi unuttum, en uzun sahili varmış. Çatalzeytin'i pek öneren olmadı. Abana ön planda.

Pek denize falan da girmem, izlemesi daha çok hoşuma gider.

Var mı önerisi olan?

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
İzne çıktım, tatil için 2-3 günlük Kastamonu'nun sahil ilçelerine gitmek istiyorum. Biraz araştırdım da Abana önde duruyor. Cide'de Türkiye'nin mi? Avrupa'nın mı neydi unuttum, en uzun sahili varmış. Çatalzeytin'i pek öneren olmadı. Abana ön planda.

Pek denize falan da girmem, izlemesi daha çok hoşuma gider.

Var mı önerisi olan?

Son halini bilmiyorum ama Abana :D:p:D

İnebolu'da güzel,fakat ben tercihimi Abana'dan yana kullanırdım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Koca

Yaklaşık 2,5 yıl İnebolu' da görev yaptım. Bu sebeple Kastamonu sahilinin her yerini gezme fırsatım oldu.

Cide, Kastamonu Merkeze yaklaşık 2,5 3 saat uzaklıkta. Çok güzel uzun bir koyu gerek konaklama tesisleri gerekse balık lokantalarıyla diğer sahil ilçelerine göre bir adım daha ileride. Cideye gidince mutlak görülmesi gereken yer Gideros koyu gerçekten doğa harikası bir yer.

Doğanyurt, Cide' den İnebolu' ya gitmeki için sahil yolunu kullanırsanız yaklaşık 1,5 saat sonra karşınıza Kastamonu' nun pek bilinmeyen ilçesi Doğanyurt çıkacaktır. Cide, Doğanyurt arası yolculuk yapmak için iyi bir yol değilse de doğayı izlemek için mükemmel bir yol. Zira yol son derece dar ve virajlı bu yüzden 60 kilometrelik yolu 1,5, 2 saatte gidebiliyorsunuz. Ama yolculuk boyunca Batı Karadeniz' in el değmemiş koylarını bakir ormanların içinden geçerek izleme fırsatınız olacaktır. Doğanyurt' un adı ilçe olmakla birlikte kendisi pek ilçe gibi değildir. Ne yemek, yiyebileceğiniz ne de konaklayabileceğiniz bir yer bulamazsınız, denize girmek zaten mümkün değildir. İlçenin nüfusu2008 yılında tabelasında 1,500 yazsada gerçekte sadece 800 dü.

İnebolu, Doğanyurt' dan sonra yola çıkarsanız yine az önce belirttiğim gibi yol ile İnebolu' ya varırsınız. 30 kilometrelik yolu 1 saatte gidersiniz. Ama yolu boyu bir tarafınız ormanın yeşili diğer tarafınız denizin mavisidir. Doğanyurt'a yaklaşık 7,8 km uzakta Kayran koyu denize girmek için son derece uygundur. Ama yoldan yaklaşık 30-40 dakikalık bir yürüyüşle iniyorsunuz çünkü yolu yoktur. Ama karadenizde pek görülmeyen altın sarısı kumu fazla dalgalanmayan temiz suyu nedeniyle buna katlanmaya değecektir. Özüce köyünüde geçtikten sonra karşınıza İnebolu çıkacaktır. Kurtuluş savaşında "Kağnı ile kayığın mucizeler yarattığı" kurtuluş savaşında gemilerle gelen cephanenin Anadolu' ya çıktığı Şerife Bacıların, Hamamcı Kadı Salih Reisler' in Turgut ÖZAKMAN' ın çılgın Türkler' inin torunların memleketi İstiklal Madalyalı tek ilçe, Mustafa Kemal Atatürk' ün şapka inkilabını başlattığı Türk ocağı binasının olduğu, Ticaret odasının kuruluş tarihi 1881 olan, Osmanlı Bankasının Anadolu' daki 3 şubesini kurduğu ilçe, limanın inşaası 120 yılı geçen ilçe, yarısından fazlası sit alanı ilan edilmiş Safrabolu evlerinden daha güzel evleri olan ilçe. Tarihi böyle olan ama günümüzdeki tarihindeki yerini haketmeyen ilçe İnebolu. Konaklamak için öğretmen evi 2-3 tane alelade otel ile yazları hizmet veren 1 tatil köyü vardır. Ama balık yemek için Heyamola, Kazım' ın yeri ve Öğretmenevi çok idealdir. Türk ocağı binasını mutlak şekilde gezmenizi tavsiye ederim. Denize girmek için sahili vardır ama gerek taşlı oluşu gerekse atıkların doğrudan denize verilmesi nedeniyel denizi biraz kirlidir.

Abana, İnebolu' dan yola çıkınca yaklaşık 20 km ileride Abana vardır. Yol üzerinde Gemiciler köyünü geçersiniz. Gemiciler köyünde sadece bayanların denize girebileceği bir plaj mevcuttur. Gemicilerden sonra yolun solunda yaklaşık 700 yıllık çınarın altında bir çay molası aç iseniz mantı molası verebilirsiniz. Daha sonra Yakaören (İlişi) plajı sizi karşılar. Abana Kastamonu sahilinde turizmi diğer ilçelere göre dahe gelişmiştir. Tesisleşme daha fazladır. Kışın 3 000 olan nufusu yazın 30 000 bine çıkmaktadır. Denize girmek için en ideal yeri Hacı Veli kayalıklarının yanıdır. Orman Müdürlüğünün mesire alanında çam ağaçlarından gökyüzünü göremeyeceğiniz bir ortamda mangalınızı yakıp 50 metre aşağıda denize girebilirsiniz. Sahil biraz taşlıktır. Deniz tüm karadenizde olduğu gibi hemen derinleşir ama suyu gerçekten çok temizdir.

Çatalzeytin. Abana' dan yaklaşık 30 km uzaktadır. Küçük bir ilçedir. Turizm için tesisleşme yok gibidir. Kışın adeta hayalet ilçe görünümün alır. Ama yinede denizin, ormanın renkleriyle süslediği huzur çadırı kurup huzur içinde bir hafta sonu geçirmek isteyenler için bulunmaz bir yerdir.

Son olarak sahilde balık özellikle Kalkan, Barbun, Mezgit, Hamsi, İstavrit, Lüfer, Zargan, yemeyi, İnebolu' dan Kastamonu' ya gelirken Küre Kastamonu arasında Ersizlerdere de Ecevit çorbası içmeyi, Kastamonu merkezde kuyu kebabı yemeyi, yada konaklarda köy kahvaltısını, üzerine tatlı niyetine çekme helva yemeyi, Taşköprünün sarımsağını, Tosya' nın pirinciden yapılmış pilavı, yemeyi İhmal etmeyin.

Yorum bağlantısı
İbrahim Koca
(düzenlendi)

Ben teşekkür ederim Zafer Bey. Hepsi bu kadar değil elbette daha anlatılacak çok şey var ama ilk aklıma gelenleri yada unutamadıklarımı yazdım.

tarihinde ?brahim Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ertan Çabuk
Kastamonu ya gidilecek ise 100 km daha devam edip İnebolu ve köylerine gidilmesini şiddet ile tavsiye ederim,Bir Evrene (Gemiciler) li olarak :blink:

6 sene önce biladerin öğretmenliği nedeni ile doğanyurta gelmiştim. muhteşem bir doğa var insanın araba sürmektense etrafı izleesi geliyor. ancak öyle bir hata yaptığınız an o doğanın kucağında bulmanız mümkün kendinizi :D

inebolu doğanyurt arası ve doğanyurt cide arasında gezme fırsatım oldu. ayrıca doğanyurt un içlerine doğru gitme fırsatım oldu.

tek kelime ile muhteşem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İbrahim bey, 10 numara anlatım olmuş, teşekkür ederiz. Devamını da belkeriz :good1:

Biz de seni gezen insan'a bekliyoruz :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Kaya

Seneye bu vakitler, oralardan yazmak nasip olur mu ki. :wub:

Derken abi? Tayincimisin yoksa?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Seneye bu vakitler, oralardan yazmak nasip olur mu ki. :wub:

İnşallahh :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Geçen gün Vedat Milor'da NTV'de Kastamonu'nun lezzetlerini tanıtıyordu, pastırmalar, tiritler havada uçuşuyordu :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Az kaldı. :rolleyes: Amin. :)
Allah yar ve yardımcınız olsun.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...