İçeriğe Yönlendir

Lastiğimdeki Zifti Nasıl çıkarırım?

Yılmaz Tosun

Recommended Posts

Yılmaz Tosun

öncelikle herkese iyi geceler,

evvelki gün yol yapımı olan bir yerden geçtim... lastiğe zift yapıştı ve sökülmüyo... nasıl bir zifttir anlamadım soğumuş ve bildiğiniz beton olmuş. tornavida ile 1 saat uğraştım ama zifti çıkaramadım. araç yolda giderken pat pat pat ses yapıyor ve çok kötü bir titreme var. titremeyi gaz pedalından bile hissedebiliyorum. nolur bana bir akıl verin. gaz yağı ve mazot söker dediler ama lastikleri yeni aldım birşey olur diye korkuyorum... :p

önerilerinizi bekliyorum iyi geceler...

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tosun

evet haklısın ama ben böyle bir zift görmedim bildiğin beton gibi oldu ve lastikten sökülmüyo. arkadaşlar yolda atar kendisi dediler ama atmıyo... sarsıntı canımı sıkıyo:(

erkan bey o şeyin lastiğe zararı olur mu?

Yorum bağlantısı
Salih Karaağaç

Merhaba konuyla ilgili olduğu için burda sormak istedim aracın kaportasına yapışan zift ve boya sıçraması içinde mazot iyimidir; daha önce uygulayan arkadaşlardan bilgi vermesini rica edecektim :D teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hüseyin Şancı
(düzenlendi)
Merhaba konuyla ilgili olduğu için burda sormak istedim aracın kaportasına yapışan zift ve boya sıçraması içinde mazot iyimidir; daha önce uygulayan arkadaşlardan bilgi vermesini rica edecektim :D teşekkürler

ben sonaxın zift ve sticker temizleme spreyini kullandım (zaten gaz yağı tarzı bir şey) sorunsuz temizledi.

Link burda

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Salih Karaağaç
ben sonaxın zift ve sticker temizleme spreyini kullandım (zaten gaz yağı tarzı bir şey) sorunsuz temizledi.

Link burda

bunu bi deneyim tşk.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bence lastikçiye gidin ; onlarda motorlu zımparalar var ; onunla zımparalayıp yok ederler zifti..

Yorum bağlantısı
Yavuz Gencay

erkan abi bu direk gazyagı zaten :rolleyes:) cok bi numarası yok sadece şişesi janjanlı :nazar: bunun yerine gazyagı alıp yapılabılır en kotu ıhtımalle lastık matlasır sonra bı lastık sılıkonu ıle parlatırılır gazyagı benzın ıkısıde temizler bunları kullanırken sıgara cakmak vs kullanmadıgınız surece sıkıntı olmaz :nazar:

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
Merhaba konuyla ilgili olduğu için burda sormak istedim aracın kaportasına yapışan zift ve boya sıçraması içinde mazot iyimidir; daha önce uygulayan arkadaşlardan bilgi vermesini rica edecektim :nazar: teşekkürler

Boyayı tiner çıkartır,ziftleri ise mazotla silin hem boyanız pırıl pırıl olur,zarar vermez.

Lastikdeki zift içinde takın sağlam bir tornavidayı çekiçle vurarak temizleyin,lastiğe saplamadığınız sürece zararı olmaz.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Tosun

bugün lastikçiye gittim. hava sıcak olduğundan dolayı biraz yumuşamıştı zift. usta biraz uğraştı baktı olmayacak bana havale etti.:( tornavida yardımı ile kanalları temizledim. lastik üstünde kalan kısmı lastiği kesmeden maket bıçağı ile temizledim oldu. kurtuldum sonunda ziftten...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...