İçeriğe Yönlendir

Bunlar Da Benim Çekimlerim

Anıl Özer

Recommended Posts

Anıl Özer

İlk Dslr fotoğraf makinem hatta ilk fotoğraf makinem.Bundan önce telefon dışında hiç bir makineyle çekim yapmadım.Dslr makine alınca elimden düşürmez oldum :good1:

Ailemizin en küçük ferdi :)

dsc0560f.jpg

Doğal yaşam parkı

dsc0543o.jpg

dsc0511pj.jpg

dsc0631z.jpg

Makine alıpta saat kulesini çekmeyen yoktur sanırım :)

dsc0766y.jpg

Karşıyaka

dsc08601.jpg

Genel bir izmir görünümü

dsc07781d.jpg

İlk uzun pozlama denemem :)

dsc0013ht.jpg

Kuşadası

dsc0168bp.jpg

dsc0218a.jpg

Tokat gezintim

48881552.jpg

Mangallı ütü :)

89906658.jpg

yeniklasr32.jpg

sokaklar.jpg

aaaaaaaaaaas.jpg

tokatf.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Güzel fotoğraflar ; :good1:

Bende yeni dslr nikon d 3100 aldım; ama daha tam anlamıyla kullanmak nasip olmadı..

Makinenin markası nedir?

Yorum bağlantısı
Anıl Özer
Çok güzel fotoğraflar,elinize emeğinize sağlık :good1:

Teşekkür Ederim :)

Güzel fotoğraflar ; :)

Bende yeni dslr nikon d 3100 aldım; ama daha tam anlamıyla kullanmak nasip olmadı..

Makinenin markası nedir?

Teşekkür ederim.Makinem Nikon d3000 18-55 kendi kit lensi var.Dslr makine kullanmayı iyi bilmiyorsanız bence Nikon çok iyi bir seçim zira arkadaşımda canon eos 40d var ne o anlıyor makineden ne ben hiç bir şeyini bulamıyoruz.Nikon daha basitbir menu kullanmış bence makinelerde.Belki benim makinem başlangıç seviyesi olduğundan öyledir :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Zamanla insan alışıyor dediğiniz gibi menülerin tükçe olması ve birçok otomatik çekim modları olması güzel..

Ben aldığımda kampanya vardı ; 55- 200 lens de verdiler yanında ..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İlk çektiğim fotoğraflardan :good1:

Görmemiş olayım :)

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Ellerinize sağlık Anıl bey oldukça güzel çalışmalar,Bende d 5000 kullanıyorum :good1:

Yorum bağlantısı
Deniz Kendirci
İlk çektiğim fotoğraflardan :good1:

Bu zincir resmi gerçekten farklı olmuş. Tekrar çekme imkanınız var ise, arkadaki çiti flu olmaktan çıkartabilirseniz enfes bir çalışma olur

Çan ve köstekli saat olan resimler de çok iyi olmuş. DSLR makinenin keyfi bir başka. :)

Emeğinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bu zincir resmi gerçekten farklı olmuş. Tekrar çekme imkanınız var ise, arkadaki çiti flu olmaktan çıkartabilirseniz enfes bir çalışma olur

Çan ve köstekli saat olan resimler de çok iyi olmuş. DSLR makinenin keyfi bir başka. :)

Emeğinize sağlık.

Tekrar denicem ; bir günümü makinaya alışmaya ayırıcam zaten ; çektikce daha güzel olmaya başladı :good1:

Yorum bağlantısı
Anıl Özer
Ellerinize sağlık Anıl bey oldukça güzel çalışmalar,Bende d 5000 kullanıyorum :rofl:

Teşekkür ederim.D5000 le d3000 arasındaki tek fark bildiğim kadarıyla video çekebilmesi ve oynar bi ekranı olması :nazar:

Fotoğraflar çok güzel gerçekten... :D

Teşekkür ederim İbrahim bey :D

Yorum bağlantısı
Nedim Öz

Çok güzel fotoğraflar,aslen izmirliyim izmir fotoları güzel diğerleride tabi.....

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Güzel fotoğraflar,ilk denemeler için bence fazlasıyla başarılı,hatta ilk denemelerim falan yazmasanız öyle bir izlenim edinmezdim, fotoğrafla bir şekilde ilgilendiğiniz belli ;özellikle çan ve altındaki fotoğraflardaki kadrajı +kompozisyonları beğendim.Elinize sağlık :angry:

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Doygunluk çok fazla olmuş. Işık ayarlarında makineye değil gözünüze güvenin :p Gerçi zamanla çözersiniz her şeyi. Genelde bakış açısı güzel. Çan fotoğrafı dikey kadraj ve duvara daha bitişik pozisyon alsaydınız daha harika olurdu :angry: Bol bol çekim yapın, elinizden düşmesin hiç. Acımayın makineye. Ama tutku ile bağlı olun bir sevgili bir metres hesabı :p Benim bir önceki makine ile 15 bin çekim yapmıştım 6 ayda :) Evde çekmedeğim şey kalmamıştı.. Tavsiye ederim

Ha bir de madem yeni başladınız bir tarz edinin kendinize, portre mi manzara mı makro mu? Ya da daha farklı kurgusal çekimler mi? Hepsinden ortaya karışık pek tat vermez. Bakış açısını tek bir tarza yönlendirirseniz o konuda çok çok başarılı olursunuz. Unutmadan :) Işık herşeydir.. Işık varsa fotoğraf vardır. Işığı kullanmayı ışığı hissetmeyi unutmayın :)

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anıl Özer
(düzenlendi)

Ulaş bey teşekkür ederim.Çoklu cevaplamayı bilmediğim için isimle teşekkür ediyorum.Elimden geldiğince ilgili çekimler yapmaya önem veriyorum ha buldum çekeyim değilde,çekçeğim pozu önce incelemeye çalışıyorum uygun kadrajı yani gözüme hoş gelicek şekilde ayarlamaya çalışıyorum.Keşke belirtmeseydim sadece telefonla çekim yaptığımı :blush:

Mert bey teşekkür ederim tarz olarak vallahi ne yalan söyleyim ortaya karışık daha çok hoşuma gidiyor.Ama en çok hangisi derseniz Makinenin pozlama süresini kendim belirlediğim modunu seviyorum yani uzun pozlamalara bayılıyorum ancak 3 ayağım yok henüz bu ay alıcam inşallah :rolleyes:

Söylediğim gibi çoklu cevaplamayı bilmediğim için böyle cevaplamak zorunda kalıyorum diğer abilerimin hepsinede çok teşekkür ederim.(Benden küçük görmedim şuan forumda sanırım ) :flowers:

Bu arada çan resminde photoshop kullandım :unsure:.Çanın tokmağı fotoğrafın sol üst tarafında yarısı gözüken tele sarılı duruyordu bu sayede çalınmaması sağlanmıştı.Kötü bir görüntü vardı.Ufak bi temizlikle daha güzel oldu :ohooh:

tarihinde An?l tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hatırlatma;

Çoklu alıntı için hangi mesajlara cevap vermek istiyorsanız alıntı kısmına tıklayıp en sonunda da en altta bulunan cevapla kısmını tıklarsanız çoklu alıntı yapabilirsiniz :blush:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sağlam bi Tripod al. Ağır olanları tercih et titreşimi absorbe ederler. Slik markayı tavsiye ederim.

Gündüz uzun pozlama yapmak istersen ND8 Filtre öneririm. Google'dan araştırıp örnek çekimlere bakabilirsin.

Yorum bağlantısı
Anıl Özer
Hatırlatma;

Çoklu alıntı için hangi mesajlara cevap vermek istiyorsanız alıntı kısmına tıklayıp en sonunda da en altta bulunan cevapla kısmını tıklarsanız çoklu alıntı yapabilirsiniz :rolleyes:

Teşekkür ederim :blush:

Sağlam bi Tripod al. Ağır olanları tercih et titreşimi absorbe ederler. Slik markayı tavsiye ederim.

Gündüz uzun pozlama yapmak istersen ND8 Filtre öneririm. Google'dan araştırıp örnek çekimlere bakabilirsin.

Bende ne zamandır gündüz uzun pozlama nasıl ayaparım diye düşünüyordum.İsoyu düşürüyorum olmuyor d_light kapatıyorum olmuyor.Öneriniz için çok teşekkür ederim :flowers:

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Elinize sağlık güzel kareler.

Ben artık çok ilgilenemiyorum :blush: sahalara dönüş yapmam lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...