İçeriğe Yönlendir

Bunlar Da Benim Çekimlerim

Anıl Özer

Recommended Posts

Mert Yeldan
Bende ne zamandır gündüz uzun pozlama nasıl ayaparım diye düşünüyordum.İsoyu düşürüyorum olmuyor d_light kapatıyorum olmuyor.Öneriniz için çok teşekkür ederim :blush:

İso zaten gündüz yükseltmek çok terstir fotoğrafla. Gündüz mütemadiyen 100 varsa 50 seviyesinde olmalı. Iso dokuyu detayı tamamen öldürür.

Gündüz uzun poz için ND8 filtre kullanabilirsiniz.

Günüz aslında filtresiz uzun poz iyi değildir sensör açısından. Pek tavsiye edilen bir şey değildir.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

Çok başarılı olmuş tebrik ederim. Makromtrak çekimlerinizde sanıyorum flaş biraz yanlış kullanılmış. Flaş yerine ekstra ışık kaynağı kullanmak gerekiyor. Parlatmayanlardan. Ben bunun için bir fener ya da benzeri bir kaynağın önüne beyaz dosya kağıdı (A4) koyup çekiyordum. Hoş bir ışık veriyordu. Yine de profesyonel bir fotoğrafçı değilim sizi yanıltmış olmayayım.

Gerçi o sürüngen için ışığı nerden bulacaksınız ama ola ki :rolleyes:

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anıl Özer
Elinize sağlık güzel kareler.

Ben artık çok ilgilenemiyorum :) sahalara dönüş yapmam lazım.

Teşekkür ederim.İzmirde çekilcek bir sürü yer var bence bir an önce dönün :)

Çok başarılı olmuş tebrik ederim. Makromtrak çekimlerinizde sanıyorum flaş biraz yanlış kullanılmış. Flaş yerine ekstra ışık kaynağı kullanmak gerekiyor. Parlatmayanlardan. Ben bunun için bir fener ya da benzeri bir kaynağın önüne beyaz dosya kağıdı (A4) koyup çekiyordum. Hoş bir ışık veriyordu. Yine de profesyonel bir fotoğrafçı değilim sizi yanıltmış olmayayım.

Gerçi o sürüngen için ışığı nerden bulacaksınız ama ola ki :)

O sürüngeni çekmek için pek fazla vakit bulamadım doğrusu :) kalabalık oluyor zaten tropik merkez.Bir de çok sıcak içerisi insan bir an önce dolaşıp çıkmak istiyor ordan =) evdeki diğer çekimlerimde taktiğinizi deneyeceğim.Teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...