İçeriğe Yönlendir

İnternet Explorer Kullanıcılarının Dikkatine

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
(düzenlendi)

Bir kaç arkadaşım, internet explorer'i yeni kurunca veya güncelleme yapınca forumda hata yaşadığını bildirdiler..

Bunun forumla ilgili olduğunu düşünmüyorum.

Bu sebeple ie yeni bir güncelleme çıkarana kadar ya internet explorerı güncellemeyin yada ie harici bir tarayıcı ile forumu takip edin.

Firefox, google chrome, opera gibi tarayıcılarda sorun yok..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Edit: Edit sebebini s
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
Bir kaç arkadaşım, internet explorer'i yeni kurunca veya güncelleme yapınca forumda hata yaşadığını bildirdiler..

Bunun forumla ilgili olduğunu düşünmüyorum.

Bu sebeple ie yeni bir güncelleme çıkarana kadar ya internet explorerı güncellemeyin yada ie harici bir tarayıcı ile forumu takip edin.

Firefox, chore, opera gibi tarayıcılarda sorun yok..

Mehmet bey daha öncede soruldu yanılmıyorsam ancak sizi yakalamışken sorayım tekrar . Ben normalde Firefox kullanıyorum tarayıcı olarak , sadece foruma girerken Explorer kullanıyorum . Firefox'ta iletileri alıntı yaparak cevaplıyamıyorum . Muhtemelen ayarlardan kaynaklıdır , bu konuda yardımcı olurmusunuz lütfen... :)

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

İe 9 yükledikten sonra forumu açınca, forumdaki tüm konular okunmuş olarak görünüyor. Yeni mesajlar görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
İe 9 yükledikten sonra forumu açınca, forumdaki tüm konular okunmuş olarak görünüyor. Yeni mesajlar görünmüyor.

Evet aynı sorun bende de var...Chrome kullanmaya başladım sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet bey daha öncede soruldu yanılmıyorsam ancak sizi yakalamışken sorayım tekrar . Ben normalde Firefox kullanıyorum tarayıcı olarak , sadece foruma girerken Explorer kullanıyorum . Firefox'ta iletileri alıntı yaparak cevaplıyamıyorum . Muhtemelen ayarlardan kaynaklıdır , bu konuda yardımcı olurmusunuz lütfen... :lol2:

Çözümü nedir bilmiyorum.. Forumda bununla ilgili bir ayar yok.. Forum ayarlarından yapacağınız bir şey yok..

Tamamen bilgisayarınızla ilgili bir sorun Fırat Bey..

Evet, Çağlar da bunu diyordu..

Emmi ben Chore u denemek istiyorum nereden yükleyebilirim? :fiuw:

Yakında yazacağım abi bunu.. Adını Chore olarak düşündüm :)

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Forum ayarlarını kastetmemiştim zaten Mehmet bey . Muhtemelen Firefox ayarları ile alakalı birşey diye düşünüyorum çünki hangi bilgisayardan girsem Firefox kullanarak aynı durum başıma geliyor . Belki nasıl yapıldığını bilen biri vardır ... :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç bir bilgisayarda bu sorunla karşılaşmıyorum Fırat Bey..

Yeni format atıp standart ayarlar ile kullandığımda da sorun yaşamıyorum.. Muhtemelen kurduğunuz bir program yada bir eklenti bozuyor...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Yakında yazacağım abi bunu.. Adını Chore olarak düşündüm :)

Sanki bu iletide Mehmet arkadaşımız, İlker arkadaşımızla dalga geçiyormuş gibi geldi bana... Siz ne dersiniz arkadaşlar? :lol2: Ayıp yahu. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Forum ayarlarını kastetmemiştim zaten Mehmet bey . Muhtemelen Firefox ayarları ile alakalı birşey diye düşünüyorum çünki hangi bilgisayardan girsem Firefox kullanarak aynı durum başıma geliyor . Belki nasıl yapıldığını bilen biri vardır ... :lol2:

Ben firefox kullanırım hep. Hızlı cevap çalışmıyor bende sadece. Sizdeki sorunlar ise bende olmuyor Fırat Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben firefox kullanırım hep. Hızlı cevap çalışmıyor bende sadece. Sizdeki sorunlar ise bende olmuyor Fırat Bey.

Saygılarımla.

Hızlı cevapta da sorun yaşamıyorum Evren Bey, hatat hiç sorun yaşamıyorum..

Hızlı cevpa, bende otomatik her konuda açık gelir.. Bunu bi deneyin bakalım...

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Yok be Sayın Dere aksine özelden mesaj atarak tasarladığı bu tarayıcıda (Adı Chore olan hani) neler olacağını genişletilebilirliğini falan anlatarak baya bir bilgi verdi yazacağı tarayıcısıyla ilgili hatat ilk sıraya seni yazıyorum ilk sana download hakkı tanıyacağım diyerek onore bile etti...Bu iletiyi bile gözlerimden damlayan yaşlarla yazıyorum O kadar duygulandım ki....Hatat ben azcık bi hava alayım

İlahi İlker, hihihihi... :lol2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yok be Sayın Dere aksine özelden mesaj atarak tasarladığı bu tarayıcıda (Adı Chore olan hani) neler olacağını genişletilebilirliğini falan anlatarak baya bir bilgi verdi yazacağı tarayıcısıyla ilgili hatat ilk sıraya seni yazıyorum ilk sana download hakkı tanıyacağım diyerek onore bile etti...Bu iletiyi bile gözlerimden damlayan yaşlarla yazıyorum O kadar duygulandım ki....Hatat ben azcık bi hava alayım

Bir hatam daha varmış, görmemişsiniz efendim.. :)

Mehmet Beyde yukarıdaki gibi aynı cevabı vermişti. ama ne ilginçtir ki, evdeki 2 laptopta ve işyerindeki makinamda da aynı problem var. hani biri yapsa anlarım. ama 3 b.sayarda mı aynı sorun yaşanır? Not:her biri farklı işletim sistemlerine sahip-win7 homebasıc-homepremıum-xp profosyonel )

ayrıca internette Fordclubtr de inanılmaz bir ağırlık var. foruma girerken, yeni iletileri açarken sıkıntı oluyor.

Şimdi yazacaklarım, Ford servislerinde yaşadıklarımıza benzeyecek..

Evdeki iki, işyerindeki dört bilgisayarımda çeşitli işletim sistemleri ve tarayıcılar var..

Hiç birinde sorun yaşamayınca, herhangi bir çözüm de öneremiyorum...

Dolayısı ile bu modeller böyle demekten başka çarem kalmıyor :lol2:

Yavaşlık konusuna gelince..

Test ediyorum ve herhangi bir anormallik yok..

DNS değiştirmenizi veya modemi resetlemenizi önereceğim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Valla yorgunum farketmemişim çok özür dilerim...İleride bu gibi şeyleri de görmek için kendimi geliştirmeye çalışıyorum...

Benim de yorgun olabileceğim hiç aklıan gelmiyor değil mi ?

Dün Ankara'dan çıktığımda saat 23:30 du, eve geldiğimde 02:30

Yavaşlık konusunda bende öyle birkaç şey söylediğimde gerçekten DNS ve modem restart önerdi.Zaten bi bunları öneriyor.Ama yolunu bulmuş başka birşey söylemeyeceğini bildiğin için bir süre sonra o yavaşlığa alışıyorsun....Haaaa!Tövbe...Bir de şöyle bir cümlesi var:"Abi şuan forumda 380 kişi aynı anda birşey yazıyor o yüzden ağırlaşıyor yoksa biz yazılanların yüklenmesi hızına yetişemiyoruz"

Foruma çamur atmayın lütfen. Bu konudaki şikayetlerinizi 4440375'e yapmalısınız :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

IE9 u denemek için daha erken. Sırf firefox4 e nispet olsun diye alelacele çıkarılmış bi explorer'dır kendileri...

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
(düzenlendi)

Saygılarımla.

Hemen kısaca özetliyeyim .

1-) Şu iletilerimizin hemen altında bir kısım varya , işte onun hemen sağ alt köşesinde Quote ve cevapla tuşları var . Cevapla tuşuna basınca açılan cevap alanına tıkladığım halde imleç aktif hale gelmiyor .

2-) Hızlı cevap içinde aynı şey geçerli .

Bu sorun ( Sorunmu değilmi bilmiyorum ama ) şuana kadar sayısını hatırlayamadığım kadar farklı bilgisayardan denemiş olmama rağmen sonuç aynı...

tarihinde F?rat ?enol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hemen kısaca özetliyeyim .

1-) Şu iletilerimizin hemen altında bir kısım varya , işte onun hemen sağ alt köşesinde Quote ve cevapla tuşları var . Cevapla tuşuna basınca açılan cevap alanına tıkladığım halde imleç aktif hale gelmiyor .

2-) Hızlı cevap içinde aynı şey geçerli .

Bu sorun ( Sorunmu değilmi bilmiyorum ama ) şuana kadar sayısını hatırlayamadığım kadar farklı bilgisayardan denemiş olmama rağmen sonuç aynı...

Anladığım kadarıyla klasik mavi arayüzünü kullanıyorsunuz..

Şimdi ben de klasik maviye geçtim ve test ediyorum..

Sonuç.. Sorun yok...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bende de hiçbir sorun yok ; her türlü deniyorum..

Birde ayarlar kısmında bulunan seçeneği doğrusal + yapıp deneyin arkadaşlar..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Haa tamam bu bahsedilen sorun bende de oluyor ancak imleç yanıp sönmese de istediğiniz yere gelmese de aslında gelmiş oluyor...Hani cümle içinde bir şeyler silmek için aralara tıklandığında imleç dediğiniz gibi gelmiyor gibi yapıyor ama aslında silme tuşuna bastığınızda oradan başlıyor.Bilmem anlatabildin mi :D

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
(düzenlendi)
doğrusal+ da yaptım olmuyor. yukarıdaki cevabı mozillada alıntı yaparak verdim.ama cevap yazamıyorum. (bu cevabı da int.explorerdan yazdım)

Aynen bunu kastetmiştim bende . Ben artık şöyle yapıyorum forumu Firefox'tan kullanabilmek için direkt iletiden alıntı yada cevapla yapmak yerine , alıntı yapmak istediğim yeri kopyalayıp cevap hanesine yapıştırıp sonra tekrar tarayıp Quote içine al düğmesine basarak işimi çözüyorum . Ne yapalım , başka çare kalmadı... :D :D

tarihinde F?rat ?enol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aynen bunu kastetmiştim bende . Ben artık şöyle yapıyorum forumu Firefox'tan kullanabilmek için direkt iletiden alıntı yada cevapla yapmak yerine , alıntı yapmak istediğim yeri kopyalayıp cevap hanesine yapıştırıp sonra tekrar tarayıp Quote içine al düğmesine basarak işimi çözüyorum . Ne yapalım , başka çare kalmadı... :D :D

Çok ciddi bir eziyet abi bu...

Format atın, yeni xp yeni 4,0 firefox kurun.. bence hiç bir sorununuz kalmayacaktır...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

abi bende evde aynı sorunu yaşıyorum mesajlara mailden ulaştıktan sonra yeni iletileri göster diyince hata mesajı veriyor. sayfayı kapatıp yeni sayfa açıp ilk foruma girerseniz normal olarak yeni iletileri gösteriyor. fakat turuncu kutucuğa basınca son baktığımız iletiye gidiyordu eskiden artık gitmiyor. ilk o kunuya nerede baktıysanız veya mesaj yazdıysanız oradan başlıyor göstermeye baya sıkıntılı. işin garip tarafı ie9 kaldırıp eski sürümüde yüklememe izin vermiyor sonunda sırf bu yüzden formatlayacam bilgisayarı o olacak.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ie kullanmak zorunda değilsin Mehmet..

Kendinize eziyet ediyorsunuz arkadaşlar.. Bu ie'dan bir nane olmaz...

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
Çok ciddi bir eziyet abi bu...

Format atın, yeni xp yeni 4,0 firefox kurun.. bence hiç bir sorununuz kalmayacaktır...

Biraz sıkıntılı oluyor , yani cevap yazma sürem uzuyor ancak yapacak birşey yok . Ben aslında direkt Firefox merkezemi bildirsem bu durumu diye düşünüyorum ? ( Bu arada Firefox'u tekrar tekrar kaldırıp kurdum , sonuç aynı )

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi konu bilgisayarcı işi ve ben diyince karşı çıkılıyor ama..

Bence java ve flash player gibi programların üstüne gidin..

Ben evdeki özellikle çocukların makinaya sık format atıyorum...

Format atıp, firefox kurup flash playerı güncelliyorum... Bitti..

Chore o bikere de daha Emmi tam bitirmemiş yazıyor...

Serkan test ediyor şu anda... :D

Henüz resmi bir isim koyulmadığı için Serkan'da öyle uydurmuş işte :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...