İçeriğe Yönlendir

Explorer Ara şanzıman ses sorunu

Mehmet Alyaprak

Recommended Posts

Mehmet Alyaprak

İlk explorer konusunu acmis olmak cok guzel ;)

Benim sorum transfer kutusu icindeki disliyi nereden bulabiliriz balata gibi bir parca uzeri pullu nereden bulabiliriz bulamasakta sorun degil yeter ki ilk konuyu acmis olayim.. :) ama gercekten ariyorum sanzimanim inmis durumda o parcayi bekliyorum.. Tesekkurler :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

O hepsi birlikte dış kutusuyla satılıyor ebayda. ADamla konuşup tek satıyormu sorman lazım. Fiyatta normal ule o kadar pahalı değil. 10 tane falan o yuvarlaklardan var parçalar var hepsi tek olarak 7-8 dolara denkgeliyor işte :wub:

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak
O hepsi birlikte dış kutusuyla satılıyor ebayda. ADamla konuşup tek satıyormu sorman lazım. Fiyatta normal ule o kadar pahalı değil. 10 tane falan o yuvarlaklardan var parçalar var hepsi tek olarak 7-8 dolara denkgeliyor işte :wub:

Bana onlardan sadece biri lazim iste abi :wub: en usttekinin pulu yirtilmis digerleri sapasaglam :p neyse en azindan var abi hic bulamamaktan iyidir bizim usta arabistanda bulamazsa siparisi veririz artik :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak
Diğer söylediğim parçaları ne yaptın Mehmet?

Abi usta disliyi bulalim o kolay dedi arabistandan bulacak sanirsam..

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak
Ah be mübarek, sipariş etseniz çoktan Amerikanyadan çıkmıştı parçalar :)

Abi hic sorma hani bulsalar 3 gun icinde gelecegi icin o yolu secmedik ama bulamiyorlar :lol: beklemedeyiz :D

Şaşmaz'da Transtar bayi Otomopar var,onlarda büyük ihtimalle vardır,yoksa da mutlaka temin eder Hasan abi :D

OtoMopar

0312 278 26 43

Oto sanayi sitesi 9.sk No:34 Şaşmaz/ANKARA

Aradim simdi bizde arazi sanzimani parcalari yok dedi.. Hasan abi oradami dedim yok dedi ne zaman gelir dedim bilmem dedi kapatti..

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak
Mehmet benim aramadığım yer kalmadı, dediğime bak sen :p

:D:) Hakan abi VALLA bende artik usandim :p haber bekliyoruz arabistandan abi artik :) ya abi ikisi birlikte 250 dolara yakin tutuyor birde vergisiyle kargosu + gelme suresi :p gozumde buyuyor abi :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Bugün aradım adamları 5r55e şanzıman tamir takımını sorayım dedim yağ filtresiyle birlikte 650 tl dediler :) Arazi şanzıman tamir takımı olmaz dediler :p 5r55e şanzıman tamir takımı kargo dahil 275 TL. ye maloluyor, ki arazi şanzıman tamir takımı da mecut olarak satılıyor, fiyatı da kargo dahil 250 lira gibi fiyatlara denkgeliyor :)

Sözün özü: I ıhh iyi değil yani :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak
Bugün aradım adamları 5r55e şanzıman tamir takımını sorayım dedim yağ filtresiyle birlikte 650 tl dediler :nazar: Arazi şanzıman tamir takımı olmaz dediler :p 5r55e şanzıman tamir takımı kargo dahil 275 TL. ye maloluyor, ki arazi şanzıman tamir takımı da mecut olarak satılıyor, fiyatı da kargo dahil 250 lira gibi fiyatlara denkgeliyor :)

Sözün özü: I ıhh iyi değil yani :blink:

sen var olduğunu söyledin mi abi onlara çünkü ben o abiye plastik parça lazım dedim ufak beyaz olan oda bana dedi ki o tek olmaz tamir kiti olarak satılıyor dedi :p peki Hakan abi o plastikleri o tamir kitini getirtmeden bulamazmıyız ? galiba o parçacı balatayla ufak o yuvarlak demirleri bulurmuş ama o yok dedi..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
sen var olduğunu söyledin mi abi onlara çünkü ben o abiye plastik parça lazım dedim ufak beyaz olan oda bana dedi ki o tek olmaz tamir kiti olarak satılıyor dedi :nazar: peki Hakan abi o plastikleri o tamir kitini getirtmeden bulamazmıyız ? galiba o parçacı balatayla ufak o yuvarlak demirleri bulurmuş ama o yok dedi..

O adamlara dedim 97 explorer amerikan ara şanzıman tamir kiti var mı BW4405 şanzıman numarası dedim, hayır olmaz dedi biri, usta olması lazım var diyor millet dedim sonra başka birine bağladı, ikinci kişi de yok olmaz dedi :)

Senin soruya gelirsek; O plastik (Pad) tek(çift) yok, hilal parçasıyla birlikte var . Aşağıdaki resimlerini verdiğim parçaları değiştirirsen sorunun ortadan kalkacak. Artı olarak o parçalanan balatanı da tabiki :blink:

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak
O adamlara dedim 97 explorer amerikan ara şanzıman tamir kiti var mı BW4405 şanzıman numarası dedim, hayır olmaz dedi biri, usta olması lazım var diyor millet dedim sonra başka birine bağladı, ikinci kişi de yok olmaz dedi :good1:

Senin soruya gelirsek; O plastik (Pad) tek(çift) yok, hilal parçasıyla birlikte var . Aşağıdaki resimlerini verdiğim parçaları değiştirirsen sorunun ortadan kalkacak. Artı olarak o parçalanan balatanı da tabiki :good1:

Hakan abi bu birinci resimdeki tamam da ikinci resimdeki bende yok yani benim arabanın açılmış halini çektim hep bu parçadan hiç görmedim.. Abi işte balata var dediler arayacaktı 3-4 saat önce ararım demişti hala ses yok haber bekliyorum.. balataları sen gördün abi sadece o en üsttekini göndermesi yeterli değil mi ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

İkinci parça birinci parçayı aşağı yukarı hareket ettiren parça. Uzunca bir çubuğun ucundadır ve bu parça olmassa olmaz :good1: Ara şanzıman shifter motoru 2. resimdeki parçayı hareket ettirir. O da hilal olanı, sonra da dişliler arası geçiş yapılır. Balata olayında da parçalanmış olandan 1 tane yeterli sana.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

5R44E KIT.............US$156.77

BK4405 KIT.............US$ 74.77

PRIORITY MAIL SHIPPING..US$ 87.96

TOTAL WITH SHIPPING.....US$319.50

Son fiyat :) Bu da yapar 520 TL civarında.

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak
5R44E KIT.............US$156.77

BK4405 KIT.............US$ 74.77

PRIORITY MAIL SHIPPING..US$ 87.96

TOTAL WITH SHIPPING.....US$319.50

Son fiyat :D Bu da yapar 520 TL civarında.

Abi ne anlama geliyor bunlar :) benim ihtiyacim olan seyler mi bu baski balata, o curuyen plastikler.. Bunlar mi abi ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Tüm hepsi. Ana şanzıman ve ara şanzımanın tamir kitleri. Hepsi yani. Filtrelerine contalarına balatalarına kadar herşey var :D Fiyatı gör.

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak
Tüm hepsi. Ana şanzıman ve ara şanzımanın tamir kitleri. Hepsi yani. Filtrelerine contalarına balatalarına kadar herşey var :D Fiyatı gör.

Benim ana sanzimana gerek varmi ki abi yani daha dogrusu hani benim istediklerim onlar mi ? Bir de kargo ucreti dahil mi abi bu fiyata ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Tabiki kargo dahil :) Binmek istiyorsan aslında yapılmalı bu işlem. Seninki 200 bini devirmiş bir araç.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

SAğolasın da Komple ön takım ve sağ ön aks bile getirtmiştim ben araca :) İyi biliyorum mevzuatları :)

Tanım Miktar Birim fiyatı Tutar

4R44E 5R44E 5R55E '97+ SUPER R - Transmission rebuild kit 56008LAF/BAF 1 $156,77 $156,77

BW4405 FORD BORG-WARNER TRANSF - BK4405 BEARING KIT 1 $74,77 $74,77

Ara toplam $231,54

Gönderim ve teslimat $87,96

Toplam $319,50 USD

Tüm masraf bundan ibare :p

Siparişi geçmiş bulunmaktayım. Adama da not düştüm toplamda 200 dolar yazın gümrük olayları sorun çıkarıyor tarzında. Okeyledi Allah razı olsun :p

Mehmet halen uğraşsın parça bulacam diye :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Alyaprak
SAğolasın da Komple ön takım ve sağ ön aks bile getirtmiştim ben araca :good1: İyi biliyorum mevzuatları :(

Tanım Miktar Birim fiyatı Tutar

4R44E 5R44E 5R55E '97+ SUPER R - Transmission rebuild kit 56008LAF/BAF 1 $156,77 $156,77

BW4405 FORD BORG-WARNER TRANSF - BK4405 BEARING KIT 1 $74,77 $74,77

Ara toplam $231,54

Gönderim ve teslimat $87,96

Toplam $319,50 USD

Tüm masraf bundan ibare :p

Siparişi geçmiş bulunmaktayım. Adama da not düştüm toplamda 200 dolar yazın gümrük olayları sorun çıkarıyor tarzında. Okeyledi Allah razı olsun :p

Mehmet halen uğraşsın parça bulacam diye :)

Cok teesuf ettim Hakan abi :) abi sure cok uzun zaten 2 hafta bekledik bi 3 hafta dahami sayalim :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...