İçeriğe Yönlendir

Hangi Aracı Tavsiye Edersiniz?

Fazlı Özdemir

Recommended Posts

Fazlı Özdemir

Bir arkadaşım sıfır km araç alacak benden tavsiye bekliyor. Şartları şu; motor hacmi 1.6 lt'yi geçmeyecek ve otomatik olacak. Araç C veya D sınıfı olabilir. Eski aracı 90 model 230 E mercedes olduğu için D sınıfına daha yakın duruyor. Fiyat olarak 70-80.000 mertebesine çıkabilir. Kendisi vergi indiriminden de faydalanacak.

Benim ilk aklıma gelenler Passat 1.4TSI ya da 1.6 TDI DSG ve Citroen C5. Mondeo da Powershit 2.0 motordan başlıyor anladığım kadarıyla. Keza Insignia da Active select şanzıman 2.0 dan başlıyor. Yeni Astra da 1.6 180 hp active select seçeneği var. Tabi Jetta da olabilir.

Tüm bu bilgiler ışığında siz ne tavsiye edersiniz arkadaşlar, gözümüzden kaçan bir model olmasın...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bu saydığınız araçların herbiri gerçekten güzel araçlar buna ilaveten bence peugeot 508de buradan mutlaka bakmalısınız

Yorum bağlantısı
Eray Kemahlı

Herhalde Passat en akılcı çözümdür. Diğerleri de güzel ama mercedes sonrası olur mu bilmem. ;)

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
(düzenlendi)

1.6 motorla sınırlı olduğu için A4 olmuyor. Audi de bir tek A3 olabilir. BMW de sadece 3.16 olabilir. Ama Volvoyu inceledim de az önce hem S60 de hem de S80 de 1.6 ecoboost motor ve powershift şanzıman seçeneği var. Volvo Ford'dan önce getirmiş powershifti. Mercedeste C serisinde bir ara 1.6 turbo motor vardı şimdi listede göremedim.

tarihinde Fazl? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Vergi indirimli 70-80000 li rakamlar sözkonusu ise seçenekler Mercedes-Bmw-Volvo ve Audi'den altı olmamalıdır.
s60 r design 180 beygirlik powershift vites araç vergi indirimiyle size 60000 li rakamlara gelir.

s80 de aynı motor ve şanzımanla alım fiyatınızı zorlamaz yaklaşık 65-70000 li rakamlara gelirki Passatla bu iki aracıda kıyaslamak bu araçlara hakaret olur.

Volvo S60 mutlaka görülmeli.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Bu sayılan araçların içinde ilk tercihimi Volvo S60 tan yana kullanırdım, sonraki sıralamam ise Passat ve Jetta şeklinde olurdu..

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Tertibat eklenmesine ihtiyaç duymayabilir otomatik olunca. Onu tam bilmiyorum. Ben alsam Jetta alırdım, ama arkadaşa Passat öneriyorum Mercedes'ten sonra o keser ancak. S60 da fena olmaz yani. Fakat Volvo birkaç yıl içinde çok fazla değer kaybediyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...