İçeriğe Yönlendir

Win7 Güç Simgesi Kayboldu!

Mustafa Gökmen

Recommended Posts

Mustafa Gökmen

win7 home basic işletim sistemli laptopumda pil seviyesini gösteren simge kayboldu.Performansı artırmak için başlangıçta çalışan programları denetleyin diye bir uyarı aldım bende bazılarını kapattım daha sonra güç simgesi kayboldu,başlangıçta çalışan programlardan kaynaklandı sanırım .Şuan pil bitince bilgisayar direk uyarı vermeden kapanıyor.

Dahili kamerayıda açmaya çalıştığımda Aygıt başka bir uygulama tarafından kilitlenmiş uyarısı alıyorum..

Güç simgesini etkinleştirmek sistem simgelerini aç veya kapat diyer bir yere giriyorum saat ,ses düzyi,ağ ve işlem merkezinin karşısındaki ikondan açop kapatabiliyorum ama güç simgesinin karşısındaki ikon aktif değil kapalıda duruyor..

Bilgisayar eski bir tarihe geri yükledim olmadı,başlangıçtaki çalışacak her şeyi aktif ettim sorunum hala devam ediyor?

Yardımcı olursanız sevinirim..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Denetim masasında güç yönetimi olacak, oradan bi kontrol eder misiniz lütfen?

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Denetim masasında güç seçeneklerinden,bildirim alanı simgelerinden,görev çubuğu ve başlat menüsünden de denedim güç simgesinin karşısındaki ikon kapalı olarak gözüküyor ve açık olarak değişmiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

win7'li notebook bulamıyorum bakayım, ezberimde de tam değil... teamviewer yüklüyse bağlanıp kontrol edebilirim dilerseniz

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen
win7'li notebook bulamıyorum bakayım, ezberimde de tam değil... teamviewer yüklüyse bağlanıp kontrol edebilirim dilerseniz

Şimdi yükledim teamviewer'i, bağlanıp kontrol ederseniz çok sevinirim.. Id şifre ö.m atıyorum size.

Yorum bağlantısı
Çağkan Ürkmez

Alttaki araç cubuğuna sağ tıklayın oradan "özellikler" e tıklayın oradan üstteki tab lardan görev çubuğunu seçin,orada altta bildirim alanı yazan bir alt bölümü var, orada özellikler yazıyor. Özelleştir'e tıklayın,orada en üstte Güç var, yanındaki seçeneği "Simge ve bildirimleri göster" olarak değiştirin.

Bunun işe yaraması lazım, eğer olmazsa lütfen söyleyin başka bir çözüm bakıyim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Görüntüleme aygıtlarında toshiba webcam çıkıyor ve aktif gözüküyor ,bu aygıt düzgün çalışıyor diyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Oradaki herşeyi simge ve bildirmleri göster olarak seçtim lakin benim o listede güç ile alakalı bir şey çıkmıyor...sistem simgelerini aç veya kapat yazan yere güç hariç herşey açık.Gücün karşısında kapalı yazıyor ve onu açık olarak değiştiremiyorum.silik olarak kapalı yazıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Servislerde power çıkmıyor bende .Her yerden deniyorum aktif olmuyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Muhammed bey, ben önce davrandım baktım :)

Maalesef virüs veya spy yemiş. Alette gökmen bey'in hesabı admin olmasına rağmen algılamıyor. Combofix dahi yükleyemedim. Antivirüs'te yoktu laptop'ta. Yükleyebilirim ancak artık sistemin şaftı bi kere kaymış, rulmanı dağılmış tabir-i caizse. Sonuç alabileceğimi sanmıyorum.

Önerim, verilerin yedeklenip, recovery bölümü ile fabrika ayarların geri dönmek oldu.

Eklemeyi unuttum, sizin bi öneriniz varsa, teamviewer kurulu kendisinde, el elden üstündür, sizde bi kontrol edin dilerseniz.

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...