İçeriğe Yönlendir

Rolantide Motor Stop Edecekmiş Gibi Oluyor

Ahmet Cirit

Recommended Posts

Ahmet Cirit

Arkadaşlar;

2004 focus comfort aracıma zavolli marka lpg taktırdım. Aracın çekişinde herhangi bir problem yok. Açıkçası performansından memnunum. Fakat aracım boşta iken stop edecekmiş gibi oluyor. Tanıdık bir oto tamircisi rolanti motorunun arızalı olabileceğini iletti. Sizce problem neden kaynaklanıyor?

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
(düzenlendi)
Arkadaşlar;

2004 focus comfort aracıma zavolli marka lpg taktırdım. Aracın çekişinde herhangi bir problem yok. Açıkçası performansından memnunum. Fakat aracım boşta iken stop edecekmiş gibi oluyor. Tanıdık bir oto tamircisi rolanti motorunun arızalı olabileceğini iletti. Sizce problem neden kaynaklanıyor?

Evvela hava filtrenin temiz olduğundan emin ol ve maf sensörünü ve rölanti sensörünü temizlettikten sora elektrik aksamındada sorun yoksa tekrardan kalibrasyonla sorunun düzeleceğine inanıyorum.

tarihinde Ey tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turgay Durak

boğaz kelebeği ve rölanti valfini çıkarttrıp güzelce tiner ile temizletin. özellikle boğaz kelebeği tıkalı olduğunda böyle sorunlar olabiliyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Cirit

Arkadaşlar;

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz bu uygulamaların maaliyetinin ne olabileceği konusunda bilginiz varmıdır? Paylaşabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Eyüp Döngel
Evvela hava filtrenin temiz olduğundan emin ol ve maf sensörünü ve rölanti sensörünü temizlettikten sora elektrik aksamındada sorun yoksa tekrardan kalibrasyonla sorunun düzeleceğine inanıyorum.

Kaliteli bir lpg ustası bu işi 20 tl yapar 10 tl temizlik 10 tl kalibrasyon kontrol vs.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...